NHL: búcsúzott a Detroit, Chicago-Kings a nagydöntőért

2013.05.30. 06:55
Howard itt már sejthette: véget ért a dal (Fotó: Action Images)
Hosszabbításban nyert a Chicago Blackhawks (1.) a Detroit Red Wings (7.) ellen hazai környezetben az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) Nyugati főcsoportjában, az elődöntő hetedik mérkőzésén, így összesítésben 1–3-ról fordítva 4–3-ra nyerte meg az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcot. A továbbjutó ellenfele a főcsoport döntőjében a címvédő Los Angeles Kings (5.) lesz. Az első mérkőzést június elsején, a másodikat a rákövetkező nap Chicagóban játsszák.

Nem volt hiábavaló az alapszakasz legjobb mérlegével rendelkező Chicago feltámadása a Detroit elleni párharc negyedik összecsapása után. A Blackhawks zsinórban háromszor bizonyult jobbnak ellenfelénél, így megérdemelten lehet ott a Nyugati Főcsoport döntőjében.

A meccsen a rendes játékidő 1–1-et eredményezett, a hosszabbításban pedig 3:35-nél Brent Seabrook lövése utat talált Jimmy Howard kapujába, így a Blackhawks ismét bejutott a legjobb négy közé.

Az NHL történetében csupán másodszor fordul elő, hogy a legjobb életben lévő négy csapat a Stanley Cup négy legutóbbi nyertese is egyben. Tavaly a Los Angeles Kings, azelőtt a Boston Bruins, 2010-ben pedig a Chicago nyerte a trófeát. Egy évvel azelőtt pedig a Pittsburg Penguins végzett az élen.

A mérkőzés összefoglalója

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Chicago Blackhawks (1.)–Detroit Red Wings (7.) 2–1 – h.u
.
Gólszerzők: Sharp, Seabrook, ill. Zetterberg
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3, a Chicago javára

7. mérkőzés, június 12., Chicago–LA Kings – ha szükséges
(a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak, a dátumok helyi idő szerint értendők)