Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2016.05.13 07:21 Frissítve: 2016.05.13 10:13

NHL: a Sharks felfalta a Predatorst, irány St. Louis!

A San Jose Sharks 5–0-ra kiütötte a Nashville Predatorst az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-elődöntőjének hetedik meccsén, így a Cápák folytathatják a Stanley-kupáért vívandó harcot a St. Louis Blues ellen a Nyugati konferenciában.

A San Jose a döntő meccsen kitömte a St. Louist (Fotó: Reuters)

A rájátszás során már kilencedszer betaláló Joe Pavelski kezdte a gólgyártást az első harmadban – a csatár ezzel egyébként beérte a tampai Nyikita Kucserovot a playoff góllövőlistájának élén –, majd Joel Ward növelte az előnyt.

És miután a második játékrész legelején a pontlistát vezető Logan Couture is betalált, könnyedén alakult a meccs a Sharks számára. A záró harmadban a két „öreg”, Joe Thornton és Patrick Marleau fényezte tovább a népünnepélyt a SAP Centerben. Martin Jones 20 védéssel ért el shutoutot.

A Sharks negyedik alkalommal jutott be a főcsoportdöntőbe, először 2011 óta. A St. Louis elleni párharc vasárnap kezdődik a Blues otthonában. Keleten a Pittsburgh Penguins és a Tampa Bay Lightning csatázik a nagydöntőbe jutásért.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
San Jose Sharks
–Nashville Predators 5–0 (2–0, 1–0, 2–0)
A párharc végeredménye: 4–3, a San Jose javára

2020.03.19 22:00:35

Amerikai sportok MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Tom Brady eddig 227 millió dollárt keresett már az NFL-ben, de a Business Insider kimutatása szerint ez 60-100 millióval több is lehetett volna, ha kihasználja a lehetőségeit.

2019.02.25 21:02:02

Amerikai sportok nemzetisport.hu

Az idei játékosbörze magyar idő szerint április 24-án, hajnali 2 órakor veszi kezdetét.

2020.03.12 08:20:08

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Boban Marjanovics szétszedte a Denvert, hosszabbításban győzött a Knicks.

NBA
2020.03.11 09:51:27

Amerikai sportok HEGEDŰS RÓBERT, GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

San Antonióban kapott ki a Dallas, Memphisben nyert az Orlando.

NBA
2020.03.10 08:18:41

A Denver legyőzte a Bucks B-csapatát, kétszeri hosszabbítás döntött az Atlanta–Charlotte mérkőzésen.