NHL: a Predators szépített; a ráadásban nyert a Lightning

2016.05.04. 07:48
A New York Islanders otthon botlott a Tampa Bay ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján a Tampa Bay Lightning hosszabbítás után 5–4-re győzött a New York Islanders vendégeként a Keleti főcsoport-elődöntőben. Nyugaton a Nashville Predators szépített a San Jose Sharks ellen, a St. Louis Blues pedig hatot vágott a Dallas Starsnak.

A Tampa Bay – amely a találkozó során háromszor volt egygólos hátrányban – a rendes játékidő utolsó percében egyenlített 4–4-nél a New York Islanders ellen, majd a ráadás harmadik percében Brian Boyle góljával megnyerte a mérkőzést, így összetettben 2–1-re fordított.

Az első harmad után még 1–0-ra vezetett a San Jose Sharks a Nashville otthonában, de a Predators négy góllal válaszolt, így 4–1-re megnyerte első hazai meccsét a párharcban.

A Dallas Stars szintén hamar vezetést szerzett St. Louisban, de a Blues hatot vágott cserébe. Érdekesség, a párharc első három mérkőzésén rendre a Dallas talált be először, mégis a St. Louis vezet 2–1-re.

St. Louis Blues–Dallas Stars 6–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a St. Louis Blues javára