NHL: a Pittsburgh kiverte az alapszakasz legjobbját

2016.05.11. 07:11
A Pittsburgh nagy csatában búcsúztatta a Washingtont (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján a Pittsburgh Penguins hazai jégen hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte az alapszakaszban toronymagasan a legtöbb pontot gyűjtő Washington Capitalst, így 4–2-es összesítéssel bejutott a Keleti főcsoport döntőjébe, ahol a Tampa Bay Lightning lesz az ellenfele.

A hazai jégen játszó Pittsburgh a második harmadban 3–0-ra vezetett, de a Washington egyenlíteni tudott. A ráadás hetedik percében Nick Bonino betalált, így a Penguins kiejtette az alapszakaszban a legtöbb pontot szerző Capitalst.

A Pittsburgh a Tampa Bay Lightninggal találkozik a keleti döntőben, amelybe legutóbb 2013-ban jutott be. Akkor a Boston Bruins söpréssel búcsúztatta a pittsburghieket.

Ezzel eldőlt, hogy Alekszandr Ovecskinnek és Nickläs Backströmnek (többek között) továbbra is várnia kell első Stanley-kupa-döntőjére.

NHL, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT

Pittsburgh Penguins–Washington Capitals 4–3 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2, a Pittsburgh javára