NHL: a Lightning megint hatot vágott a Rangersnek

2015.05.21. 07:30
Lundqvist kapus sorozatban két playoffmeccsen kapott hat gólt (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) Keleti főcsoportjában a Tampa Bay Lightning hosszabbítás után 6–5-re nyert a New York Rangers ellen hazai jégen, így 2–1-re vezet a párharcban.

A Tampa Bay a keleti döntő második összecsapásán hat gólt ütve simán nyert a New York-iak ellen (6–2). A Lightning ezúttal sem állt meg hat találatig, ám a Rangers ezúttal az utolsó pillanatokig harcban volt. A Tampa Bay 0–2-ről fordított, majd 4–2-re és 5–4-re is vezetett, a hosszabbítás negyedik percében pedig Nyikita Kucserov eldöntötte a mérkőzést – megszerezve hetedik gólját az idei rájátszásban. Az orosz hokis hét találatából kettő a ráadásban született.

Érdekesség, Henrik Lundqvist az első Rangers-kapus 1958 óta, aki két egymást követő playoffmeccsen legalább hat gólt kapott. A mostani rájátszásban a Rangers öt alkalomból először nem nyert a hosszabbításban, míg a Lightning háromból háromszor győztesen jött ki a túlórából.

A negyedik mérkőzést pénteken Tampában rendezik meg.