NFL: tovább menetel a Bills; csoportgyőztes a Saints

2019.11.29. 07:36
A Saints megnyerte a csoportját (Fotó: Getty Images)
A Buffalo Bills 26–15-re legyőzte a Dallas Cowboyst az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójában, a „hálaadásnapi tripla” második mérkőzésén. Az éjszakai találkozó a New Orleans Saints sikerével zárult, amely 26–18-ra nyert az Atlanta Falcons otthonában – a Szentek ezzel meg is nyerték a csoportjukat.

COWBOYS–BILLS

Nagyszerű formában vannak a Bölények, sorozatban harmadik győzelmüket jegyezték, az idényben pedig az éjszakai diadalukkal 9–3-ra módosult a mérlegük. Sikerével a Buffalónak 95 százalékra nőtt az esélye arra, hogy bejut a rájátszásba.

Pedig nem indult jól a találkozó a vendégek számára, az első negyedben még a Dallas vezetett 7–0-ra Jason Witten TD-elkapásával. A folytatás viszont már a Billsről szólt, amely Josh Allen vezérletével zsinórban 26 pontot pakolt fel a táblára (26–7), ennek köszönhetően a végén az is belefért, hogy a gárda kiengedjen, de Dak Prescottéknak ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

A vége 26–15 lett – kiosztott egy hatpontos átadást a Buffalo elkapója, John Brown, Allen pedig azzal, hogy egy passzolt és egy futott TD-t is elért, klubrekordot állított be, ugyanis az éjszakai volt sorozatban a nyolcadik mérkőzése, melyen legalább két touchdownt szerzett.

A Bills ráadásul 5–1-es mutatóval rendelkezik idegenben, hasonlóra 1966 óta nem volt példa az együttesnél. A Cowboys viszont elmúlt kilenc meccséből már a hatodikon kapott ki, Jerry Jones tulajdonos egyre idegesebb, s ha az alakulat nem jut be a rájátszásba, akkor könnyen elképzelhető, hogy nagytakarítás lesz az edzői stábban.

FALCONS–SAINTS

Sean Payton csapata majdnem elszórakozta az Atlanta elleni találkozót, amit tulajdonképpen három negyeden keresztül kézben tartott – Drew Breesék magabiztosan teljesítve 23–9-re elhúztak, a védelem is hasított, az egység összesen 9-szer (!) vitte földre (sack) Matt Ryant, az ellenfél irányítóját.

Ám a Falcons az utolsó percekben két onside kicket is összeszedett, ezeknek köszönhetően visszajött az összecsapásba, a hazaiak ráadásul két perccel a vége előtt az egyenlítésért támadhattak (26–18) – ekkor lépett elő ismét a Saints védelme, s azzal, hogy Ryanéket megállították, bebiztosították a sikerüket.

A mérkőzés egyik hőse az irányító Taysom Hill volt, aki futott és elkapott touchdownja mellett még egy puntot is blokkolni tudott.

A New Orleans a 26–18-as diadalával 10–2-re módosította a mérlegét, egyúttal meg is nyerte az NFC Déli csoportját, így Paytonék már biztosan ott lesznek a 2019-es idény rájátszásában.