NFL: példátlan Packers-fordítás Rodgers vezérletével

2018.09.10. 07:05
Aaron Rodgers (12) példátlan fordítást mutatott be az első fordulóban (Fotó: packers.com)
Aaron Rodgers vezérletével lélegzetelállító fordítást mutatott be a Green Bay Packers, és 24–23-ra legyőzte vendégét, a Chicago Bears legénységét a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) első fordulójának hétfő hajnali programjában.

A Chicago 20 ponttal vezetett már a meccs első három negyedében gyengélkedő Packers ellen, és az utolsó játékrésznek is még 20–3-as vendégelőnnyel futottak neki a felek.

Rontotta a hazaiak felzárkózási esélyeit, hogy vezérük, Aaron Rodgers az első félidőben térdsérülést szenvedett, az öltözőbe vitték, és bár az orvosi stáb a harmadik negyedre visszaengedte, az irányító nem tűnt teljesen fittnek.

Ha ebben a hitben ringatták magukat a chicagóiak, nagyot hibáztak: a negyedik negyedben Rodgers kiosztott három TD-passzt – az utolsóval, egy 75 yardossal Randall Cobb 2:13 perccel a vége előtt megfordította az állást, és a Packers egy ponttal meg is nyerte a meccset.

A 34 éves Rodgersnek nem volt ennél nagyobb fordítása nagyszerű pályafutása során, a Green Bay pedig először nyert meg mérkőzést úgy, hogy 17 pontos vagy annál nagyobb hátránnyal kezdte az utolsó játékrészt – a korábbi 107 alapszakaszi és négy playoffbeli ilyen csatáját elveszítette...