NFL: nagy pofont kapott az eddig veretlen Miami

2018.09.30. 23:13
Szétzilálták a Miami védelmét (Fotó: patriots.com)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság 4. fordulójában a New England Patriots 38–7-re legyőzte az eddig még hibátlan Miami Dolphinst. Két meccsen is csak a hosszabbítás döntött, A chicagói Mitchell Trubisky pedig karriercsúcsot döntött a 6 TD-passzával, és 354 yardjával.

A New England meccsén a harmadik negyedben apróbb bokasérülést szenvedett a Pats tight endje, Rob Gronkowski, ám sérülése nem súlyos, ahogy azt a csapata már a mérkőzés alatt közölte. Azt nem tudni, hogy a 4 elkapásával 44 yardot gyűjtő játékosról, hogy kell-e meccset kihagynia – az előrejelzések szerint nem valószínű.

A Dolphins legyalulásakor egyébként a Pats irányítója, Tom Brady 3 TD-passz mellett két labdát is eladott. Az elkapók közül James White érdemel említést, aki egy futott és egy elkapott TD-t is elkönyvelhetett. A Miami szépségtapaszt jelentő TD-jét a negyedik negyed végén a 200. NFL-meccsén szereplő veterán, Frank Gore szerezte.

A 35 éves futónak köszönhetően a Miami megmenekült attól a szégyentől, amitől a Buffalo Bills nem: nullára kapott ki a Green Bay otthonában, míg a Dallas izgalmas hajrá után győzött két ponttal a Detroit Lions ellen, miközben a Tennessee Titans és a Philadelphia Eagles meccse csak hosszabbítás után dőlt el – előbbi javára.

Az Indianapolis Colts a sírból mentette hosszabbításra a Houston Texans elleni meccsét, Andrew Luck négy TD-passzt adott, és 51 másodperccel a vége előtt sikerült az egyenlítés egy két pontos extrával. A ráadásban azonban hiába szerzett egy mezőnygóllal vezetést a Colts, a Texans Ka'imi Fairbanks mezőnygóljaival fordítani tudott és végül 37–34-re győzni tudott.

Nagy verést kapott a Tampa Bay Buccaneers is, amely a Chicago Berars ellen szenvedett 48–10-es vereséget. A Medvék irányítója, Mitchell Trubisky kiosztott karriercsúcsot jelentő 6 TD-t, és még 354 passzolt yardot is felírhatott magának.

AMERIKAI FUTBALL
NFL
4. FORDULÓ
Atlanta Falcons–Cincinnati Bengals 36–37
(7–14, 17–14, 3–0, 9–9)
Chicago Bears–Tampa Bay Buccaneers 48–10 (14–0, 24–3, 7–0, 3–7)
Dallas Cowboys–Detroit Lions 26–24 (3–7, 10–3, 7–0, 6–14)
Green Bay Packers–Buffalo Bills 22–0 (6–0, 10–0, 3–0, 3–0)
Indianapolis Colts–Houston Texans 34–37 (7–14, 3–7, 7–7, 14–3, 3–6) – hosszabbítás után
Jacksonville Jaguars–New York Jets 31–12 (3–0, 13–0, 9–3, 6–9)
New England Patriots–Miami Dolphins 38–7 (3–0, 21–0, 7–0, 7–7)
Tennessee Titans–Philadelphia Eagles 26–23 (3–0, 0–10, 7–7, 10–3, 6–3) – h. u.