NFL: drámai végjáték után az Eagles az 1. konferenciadöntős!

2018.01.14. 01:44
Konferenciadöntőbe jutott az Eagles (Fotó: 4thandjawn.com)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) konferencia-elődöntőjében a Nemzeti főcsoport első helyén kiemelt Philadelphia Eagles otthon 15–10-re legyőzte az Atlanta Falconst. Az Amerikai konferenciában az 1. kiemelt New England Patriots simán, 35–14-re győzött a Tennessee Titans ellen, így sorozatban hetedszer jutott be a főcsoport döntőjébe.

EAGLES (1.)–FALCONS (6.)

Óriási szélben és hatalmas Eagles-passzjátékkal indult a meccs, és bár az elkapásra nem volt esély, a védelmi szabálytalanság révén így is az ellenfél 37-eséről jöhetett a házigazda – mindhiába, mert egyből eladta a labdát.

Egy hosszú ellentámadás végül ezt mezőnygóllal büntette a Falcons (0–3), míg az Eagles a következő kedvező helyzetből egy sack miatt nem szerzett pontokat. A harmadik nekifutásra már összejött a pontszerzés, a negyedik kísérletre LeGarrette Blount futott a célzónába (6–3).

A megrekedő Atlanta-támadás utáni puntnál labdát szerzett a vendégcsapat, a közeli pozíciót pedig Matt Ryan Devonta Freemannek adott passzával váltotta touchdownra a Falcons (6–10). A játékrész végén még az extra pontot elhibázó Jake Elliott 53 yardos mezőnygóljával kapaszkodott a két labdát is vesztő első kiemelt (9–10).

A második félidőben teljesen megrekedt a Sólyom-offenzíva, míg a Sasok a saját hatosukról és a negyedik negyedben is mezőnygólig jutottak, így 15–10-zel várták a végjátékot.

A georgiai együttes egy 3. és 6-ot is megoldott látszólag, de a visszanézés után elvették az elkapást – cserébe Julio Jones a negyedik kísérletet megcsinálta. 65 másodperccel a vége előtt az ellenfél kétyardosáig jutott a Falcons, de ismét 4. kísérlet jöhetett. Ez nem jött össze végül, az Eagles pedig lepörgette az órát, és bejutott a konferenciadöntőbe!

A Patriots könnyedén jutott tovább (Fotó: Twitter)

PATRIOTS (1.)–TITANS (5.)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2017-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A kezdeti puntháborút a Tennessee borította fel, amikor is egy 95 yardos támadósorozat végén Corey Davis egykezes elkapásával vezetéshez jutott (0–7).

Az Amerikai főcsoport első helyén záró Patriots azonban nem adta fel, és Dion Lewis nagy játékai után James White elkapásával egyenlített (7–7). Ez volt Tom Brady 552. TD-passza, ezzel beérte Brett Favre-t az örökranglista 2. helyén.

A rövidre zárt Titans-támadás után White futott touchdownjával növelte előnyét a Patriots, majd az újabb puntot követő speciális egységben és védelemben elkövetett szabálytalanságok után Chris Hogan is jegyzett egy elkapást, így már 21–7-re vezetett a New England. Brady ezzel pedig feljött Peyton Manning (579) mögé az egyedüli második helyre.

A félidő végén a negyedik kísérletet is kivédekező Hazafiak egy 53 yardos mezőnygólt is rúghattak, de ez kimaradt.

A második félidőben Bolden futott és Gronkowski elkapott touchdownjával 35–7-re ellépett a Patriots, innentől pedig már nem volt kérdés (35–14).

Bill Belichick 37. meccse volt a rájátszásban, ezzel megelőzte a Tom Landry, Don Shula (36) párost az örökranglista élén, ebből a 27. győzelme volt.