Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2019.04.19 11:11 Frissítve: 2019.04.19 12:23

NFL: a Steelers elleni rangadóval kezd a bajnok Pats – menetrend

Elkészült a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2019-es idényének menetrendje, a címvédő New England Patriots elsőként a Pittsburgh Steelers ellen lép pályára, a nyitó forduló vasárnap esti rangadóján. Az korábban eldőlt már, hogy a hagyományokkal ellentétben ezúttal nem a bajnok meccsével indul a kiírás, hanem az NFL 100. idényének tiszteletére két legendás csapat (Chicago Bears–Green Bay Packers) találkozásával. A fináléra magyar idő szerint 2020. február 3-án, 0.30-tól a miami Hard Rock Stadionban kerül sor.

Tom Brady és Ben Roethlisberger már az első fordulóban egymás ellen csatázhat (Fotó: AFP, archív)



A címvédő Patriots sorsolását (holtversenyben) a második legkönnyebbnek tartják, ennek ellenére a Steelers elleni rajtot beleszámolva öt főműsoridős (magyar idő szerint hajnali 2 órás) meccse is lesz Tom Bradyéknek, a 6. fordulóban a New York Giants ellen csütörtöki éjjeli, a következő körben a Jets ellen hétfő esti rangadót vív a gárda, a 9. fordulóban a Ravens, a 13. fordulóban a Texans ellen pedig vasárnap éjszakázhatnak a szurkolók.


MENETREND – 1–10. FORDULÓ
MENETREND – 11–17. FORDULÓ
A CSOPORTOK ÁLLÁSA

Az alapszakasz egyik legjobban várt ütközetére a 2. fordulóban kerül sor, a Nemzeti főcsoport döntőjének „visszavágóján” a Super Bowlba jutó Los Angeles Rams fogadja a New Orleans Saintset.

Az Amerikai főcsoport fináléjának újrázására december 8-ig kell várni, 22.25-kor feszül egymásnak a Patriots és a Kansas City Chiefs, ezúttal a New England pályaválasztásával.

Pikánsnak ígérkezik a november 17-ére kiírt Philadelphia Eagles–New England Patriots összecsapás is, hiszen a legutóbbi két kiírást megnyerő csapatokról beszélünk, ráadásul a Sasok épp a Hazafiak legyőzésével ülhettek fel a trónra.

Kiemelendő még a 15. forduló két kulcsösszecsapása, december 15-én 22.25-kor a Dallas Cowboys otthon vághat vissza a Los Angeles Ramsnek a konferencia-elődöntőbeli vereségéért, a hétfő esti rangadón pedig a 2010-es nagydöntő „visszavágóján” Drew Brees (Saints) és Andrew Luck (Colts) csapata néz egymással farkasszemet.

Az idényben öt meccset is külföldön rendeznek meg, bővebben itt!

Minden, ami az NFL 2019-es idénye előtt történik, egy helyen!

NFL 2019, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
2019. 9. 6., 2.20 Chicago Bears–Green Bay Packers  
2019. 9. 8., 19.00 Carolina Panthers–Los Angeles Rams  
2019. 9. 8., 19.00 Cleveland Browns–Tennessee Titans  
2019. 9. 8., 19.00 Jacksonville Jaguars–Kansas City Chiefs  
2019. 9. 8., 19.00 Miami Dolphins–Baltimore Ravens  
2019. 9. 8., 19.00 Minnesota Vikings–Atlanta Falcons  
2019. 9. 8., 19.00 New York Jets–Buffalo Bills  
2019. 9. 8., 19.00 Philadelphia Eagles–Washington Redskins  
2019. 9. 8., 22.05 Los Angeles Chargers–Indianapolis Colts  
2019. 9. 8., 22.05 Seattle Seahawks–Cincinnati Bengals  
2019. 9. 8., 22.25 Arizona Cardinals–Detroit Lions  
2019. 9. 8., 22.25 Dallas Cowboys–New York Giants  
2019. 9. 8., 22.25 Tampa Bay Buccaneers–San Francisco 49ers  
2019. 9. 9., 2.20 New England Patriots–Pittsburgh Steelers  
2019. 9. 10., 1.10 New Orleans Saints–Houston Texans  
2019. 9. 10., 4.20 Oakland Raiders–Denver Broncos  
A TELJES MENETREND ITT!

 

2019.05.18 08:24:09

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Nem tudta felvenni a kesztyűt a Raptors, a Milwaukee egy másodpercig sem adott komoly esélyt.

2019.05.17 09:17:51

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Curry vezérletével a Golden State fordítani tudott a második félidőben, ezzel megvédte pályaelőnyét.

2019.05.16 08:30:49

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Szinte végig vezetett, de az utolsó negyedben összeomlott a Toronto Raptors.

2019.05.13 08:35:08

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Nyugaton C. J. McCollum parádéjával nyert hetedik meccset a Portland a Denver ellen.

2019.05.11 08:21:26

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

James Hardenék óriási lehetőséget szalasztottak el – kiesés lett a vége.