Itt van Amerika
MTI 2020.05.17 21:24

NBA: rekordáron ütötték le Michael Jordan cipőjét az árverésen

Rekordot jelentő 560 ezer dollárért (183 millió forint) kelt el egy árverésen Michael Jordan kosárlabdacipője.

Csúcsot döntött a 35 éves modell (Fotó: sothebys.com)

A Sotheby's aukciósház vasárnapi közleménye szerint a Nike Air Jordan 1S kollekció legendás, ám kopott darabjának kikiáltási ára 150 ezer dollár (49 millió forint) volt. Az árverés utolsó 20 percében az összeg gyorsan emelkedett, négy kontinensről is érkeztek ajánlatok. Azt egyelőre nem lehet tudni, ki a vevő, mert névtelen akar maradni.

A Nike Air Jordan 1S az első cipő, amelyet – a most 57 éves – Jordan fejlesztett ki a Nike-val, 1985-ben.

Az 560 ezer dolláros ár rekordnak számít, ennyit még soha nem fizettek árverésen egy pár cipőért. Az eddigi csúcsot egy 1972-es Nike-modell tartotta, amely tavaly több mint 430 ezer dollárért került egy kanadai gyűjtő tulajdonába.

Amerikai sportok D. Á.

Toplista: 80–71.A The Athletic több mint 120 munkatársa értékelései alapján állította össze listáját, melynek harmadik részéhez érkeztünk.

Amerikai sportok GYŐRI FERENC

NSOktatás, 2. rész. Az amerikai ligák többségében alkalmazzák a fizetési plafont, de mit is jelent ez a kifejezés?

Amerikai sportok K. T. I.

Toplista: 90–81.A The Athletic több mint 120 munkatársa értékelései alapján állította össze listáját, melynek második részéhez érkeztünk.

Amerikai sportok MTI

A 22 éves játékos az 1-es mezszámot választotta, miután az egyetemen használt 13-ast új csapata visszavonultatta.

Amerikai sportok nemzetisport.hu

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság 2020-as rájátszásának menetrendje.