Az Oklahoma City is átgyalogolt a Lakersen

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2013.01.12. 11:58
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 11 összecsapást rendeztek meg, köztük remek rangadókkal és érdekes párosításokkal. A Los Angeles Lakers tovább csúszik a lejtőn, Kobe Bryanték hazai környezetben kaptak ki nagyon simán a 42 pontos Durant húzta Oklahoma Citytől, de a New York is gödörbe került, a Chicago nagy pofont osztott ki a Knicksnek Carmelo Anthony 39 pontja ellenére is. A Boston újabb fontos meccset nyert, a Golden State pedig megszakította kisebb vereségszériáját. A San Antonio hiába mentette hosszabbításra a Memphis elleni ütközetet elképesztő körülmények közt, végül alulmaradt Marc Gasolékkal szemben. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

Metta World Peace-nek és a Lakersnek csak pillanatai voltak Thabo Sefolosha és a Thunder ellen (Fotó: Reuters)

Toronto Raptors–Charlotte Bobcats 99–78

Semmi esélye sem volt a Charlotte-nak Torontóban, a 16 pontos Alan Anderson, valamint a remek kollektív teljesítményt nyújtó kiegészítő-személyzet mindenféle nehézség nélkül tett a két csapat közé laza 20 pontos különbséget. A Toronto még mindig nagyon messze a rájátszás-reményektől, de Andrea Bargnani kiesése óta nagyon stabilan pozitív mérleget tudhat magáénak a kanadai gárda.
A Raptors legjobb dobói: A. Anderson 16, Calderon 15, A. Johnson 13
A Bobcats legjobb dobói: Walker, B. Gordon, Kidd-Gilchrist 12-12

Boston Celtics–Houston Rockets 103–91
A liga legtermelékenyebb csapataként 106 pontot átlagoló Houston játékosai ezen a találkozón sokszor nagyon akadozó támadójátékkal rukkoltak ki, de az egyébként brillírozó bostoniak képtelenek voltak jelentős különbséggel ellépni a texasiaktól a negyedik negyed előtt, így a 24-et szóró James Harden vezetésével egyszer még vissza tudott kapaszkodni 2 egységnyi hátrányba a Rockets.

Onnantól viszont nem volt már több a vendégek számára ebben a mérkőzésben, a 23 pontos Paul Pierce és a 17-ig jutó Kevin Garnett gondoskodtak róla, hogy meglegyen a zsinórban szerzett ötödik győzelme is a Celticsnek, melynek padja csak az első félidőben 36 pontig jutott. James Harden 25 pont feletti szériája viszont megtört, Avery Bradley remek védekezéssel így is „csak” 24 ponton tudta tartani az ellenfél legjobbját.
A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Garnett 17, C. Lee, Sullinger 14-14
A Rockets legjobb dobói: Harden 24, Parsons 18, Lin 12

Brooklyn Nets–Phoenix Suns 99–79
Bár egy kemény fault és egy rossz érkezés után erre a mérkőzésre elvesztette Gerald Wallace-t a Nets, mégsem volt gondja a találkozó könnyed megnyerésével, a 19 pontos Johnson és a 15 lepattanót szedő Evans főszereplésével elpáholta a brooklyni gárda a pocsék formában lévő arizonaiakat. A PJ Carlesimo edzette hazaiaknak ez volt az ötödik sikerük egyhuzamban, a Phoenix pedig még mindig története 2000. alapszakasz-győzelmét „kergeti”.
A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 19, M. Brooks 17, Blatche, Deron Williams 15-15
A Suns legjobb dobói: Dudley 18, S. Brown 15, Dragic, Scola 12-12

Atlanta Hawks–Utah Jazz 103–95
Alig hogy visszatért sérüléséből az ex-Jazz-játékos, Devin Harris, máris meccset nyert idei csapatának a maga 24 pontos idénycsúcsával - éppen a volt társak ellen. A 23 pontos, 10 lepattanós Al Jefferson húzta Jazz sokáig jól állt, de az utolsó negyedben repesztett 35-19-es futással csúnyán lehajrázta a négymeccses vereségszériájából kikecmergő Atlanta a Mo és Marvin Williams nélküli vendégeket.
A Hawks legjobb dobói: D. Harris 24, Josh Smith 15, L. Williams 14
A Jazz legjobb dobói: Foye 25, Al Jefferson 23, Millsap 20

New York Knicks–Chicago Bulls 101–108
A játéknap egyik legnagyobb meglepetésének is lehetne titulálni a Bulss New York-i diadalát, de nem fogjuk ezt tenni, ismerve a körülményeket. A Knickcsnél ugyan visszatérhetett egymeccses eltiltás után Carmelo Anthony, aki 39 ponttal terhelte a Chicago gyűrűjét, de Raymond Felton kiesése óta ez a gárda más szinten, illetve eredményességgel játszik, s most komoly veszélybe is került a Woodson-legénység keleti második pozíciója, ugyanis a ma diadalmaskodó Bulls is Tyson Chandlerék nyakára ért. A 33-at szóró Luol Deng idei legjobbját nyújtotta, s nagyon korán el is döntötte a mérkőzést Tom Thibodeau alakulata.
A Knicks legjobb dobói: Anthony 39, JR Smith 13, Prigioni 12
A Bulls legjobb dobói: Deng 33, Boozer 17, Hamilton 14

Memphis Grizzlies–San Antonio Spurs 101–98 – hosszabbítás után
A Spurs Stephen Jackson és Tony Parker extra tripláival még egalizálni tudott a rendes játékidő végén, ám a 23-at szóró Rudy Gay eldöntötte a derbit a ráadásban, így megvan a Memphis negyedik sikere is egyhuzamban. A 30-at szóró Tony Parker mellé nem igazán tudtak felnőni a többiek ezen az estén, a 13 pontos, 15 lepattanós Tim Duncant is 6 labdaeladásba kényszerítették bele Marc Gasolék.
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley 21, Z. Randolph 18
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 30, Ginobili 14, Splitter, Duncan 13-13

PLUSZ-MÍNUSZ

A nap hőse: Kevin Durant, aki a meccset megnyerte a Lakers ellen, a dobópárbajt pedig 42-es terméssel hozta Kobe Bryanttel szemben.

A nap lúzere: A Lakers, mely kilátástalan játékkal rukkolt ki hazai közönsége előtt és esélye sem volt a hatos buktaszéria elkerülésére.

New Orleans Hornets–Minnesota Timberwolves 104–92
Az Eric Gordon visszatérése óta egy meccs híján veretlen New Orleans a Kevin Love-ot nélkülöző Minnesota skalpját is begyűjtötte, méghozzá remek játékkal. A 18 pontos, 13 gólpasszos dupla duplát szállító Greivis Vasquez lassan bejelentkezhet a legtöbbet fejlődött játékos címéért, a fiatal Aminu pedig a pad végéről újra előszedve 12 ponttal, illetve 13 lepattanóval bizonyította, hogy a pályán a helye. A 20-at dobó Ridnour vezette Timberwolves hosszú idő után ért újra negatív tartományba ezzel a vereséggel.
A Hornets legjobb dobói: Vasquez 18, E. Gordon 16, R. Anderson 15
A Timberwolves legjobb dobói: Ridnour 20, Pekovics 18, Kirilenko 17

Milwaukee Bucks–Detroit Pistons 87–103
A Pisons is beállt a feltámadó keleti kiscsapatok sorába, a 26 pontja mellé 11 lepattanót is begyűjtő Greg Monroe főszereplésével a harmadik negyedet nagyon megnyomta a Detroit, a 33-11-re nyert periódus után pedig már nem is maradt izgulni valója a Frank-legénységnek. Jim Boylan vezetőedzősége alatt először kapott ki a Milwaukee, melynek ma besültek támadásban az ászai.
A Bucks legjobb dobói: Udrih, Jennings 15-15, Ellis 13
A Pistons legjobb dobói: Monroe 26, Knight 20, Maxiell, Singler 10-10

Denver Nuggets–Cleveland Cavaliers 98–91
Sokáig csak keresgélte szokásos hazai formáját a Nuggets, a 28 pontos, 7 gólpasszos, 5 labdát szerző Kyrie Irving vezetésével még az utolsó negyednek is előnnyel mehetett neki a Cavaliers, ám jött a 21 pontos karriercsúcsot elérő Koufos és bevitte a célba a coloradóiakat. Az Anderson Varejao nélküli Cleveland hiába képes rendre jó játékra, valami mindig hiányzik a győzelemhez.
A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 23, Koufos 21, Faried 17
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 28, Waiters 18, T. Thompson 16

Los Angeles Lakers–Oklahoma City Thunder 101–116
Nem, nem és nem. Egyszerűen nem akar győzelmi ösvényre lépni a Lakers, mely egyre nehezebb ellenfeleket kapva immáron hatos kudarcsorozatnál tart és jelenleg hat győzelemnyire van az 50 százalékos mérlegtől, ami akkor is méltatlan, ha tudjuk, Pau Gasol és Dwight Howard mellett még két fontos kiegészítőember is hiányzik a Los Angeles-i sztárcsapatnál. A 42-őt szóró kevin Durant és társai a második negyedben 39-es pontzuhatagot zúdítottak Kobe Bryanték nyakába, innen pedig már nem volt visszaút a hazaiak számára.
A Lakers legjobb dobói: Bryant 28, Jamison 19, World Peace 12
A Thunder legjobb dobói: Durant 42, Westbrook 27, Kev. Martin 15

Golden State Warriors–Portland Trail Blazers 103–97
Damian Lillard 37 pontos karrier-, illetve újonccsúcsa is kevés volt a tegnap még a Miamit is legyőző Portland számára a mai idegenbeli győzelem megszerzéséhez. A 24 pontos, 10 lepattanós David Lee, illetve a 22-őt dobó, s 12 gólpasszt is kiosztó Stephen Curry igencsak elemükben voltak, de a mellékszereplők is elvégezték a piszkos munkát, így két kudarc után visszatért a győztesek közé a Warriors.

4. Utah38191950.02–312–145–5V1
5. Minnesota33161748.53–59–104–6V2
5. New Orleans36112530.63–56–166–4Ny4
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.