NFL: a második félidőben pontot sem szerzett, mégis megverte a Dolphinst a Chiefs

S. B.S. B.
2023.11.05. 22:36
A Chiefs nyerte az AFC nagy csatáját (Fotó: Twitter/NFL)
A Kansas City Chiefs 21–14-re legyőzte a Miami Dolphinst a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) idényének első németországi mérkőzésén, Frankfurtban.

Patrick Mahomesék nagyon erősen kezdték a találkozót, már a legelső támadásból touchdownt szereztek, majd a védelem is hamar leutasította az NFL egyik legjobb támadósorát a pályáról. Ezt követően egyik csapatnak sem sikerült igazán előrehaladnia, majd a Chiefs egy 95 yardos drive végén ismét TD-t szerzett és ezt követően még a védelem is nagyot villant, hisz egy szerzett labdát egészen a Miami endzone-jáig vittek vissza igen látványos módon.

A folytatás viszont már a Miaminak jött ki jobban. Először Tua Tagovailoa 31 yardos TD-t passzolt Ced Wilsonnak, majd Raheem Mostert futott be a célterületbe a labdával, így hét pontra szűkítve a különbséget. A meccs végén még egyszer igen komoly lehetőéghez került a Dolphins, de Tagovailova két nagy hibát is elkövetett, így hiába tartották a második félidőben nulla ponton a Kansast, nem sikerült a fordítás Németországban.

Szintén nagy meccsnek ígérkezett a Seattle Seahawks és a Baltimore Ravens összecsapása, ehelyett LamarJacksonék megmutathatták, hogy tényleg esélyesként kell gondolni rájuk. Egy elég unalmas első negyedet követően megindultak a „hollók” és a félidőig 17 pontot pakoltak a táblára, míg a seattle-ieket mindössze három ponton tartották. A folytatásban csak tovább nyílt az olló, Justin Tucker mezőnygóljainak és a Ravens futóinak köszönhetően a baltimoriak 34 ponttal győzték le az eddig öt győzelemmel álló Sehawkst.

Meglepően izgalmas mecset játszott a Buccaneers a Texansszal. A két gárda összesen 76 pontot pakolt a táblára úgy, hogy szinte végig egy támadásnyi volt közöttük a különbség. Az utolsó negyedben a Texans futója, Dare Ogunbowale rúgta a sérült rúgó helyett az előnyszerző field goalt, majd Baker Mayfieldék ezt követően egy nagyon szép támadást vezettek, amivel négy ponttal elhúztak 45 másodperccel a vége előtt, de itt még nem volt vége. Az újonc C. J. Stroud vezérletével a texasiak ismét meg tudták fordítani az utolsó másodpercekben a találkozót. Az idei játékosbörzén másodiknak választott játékos egyébként egész mérkőzésen hihetetlen játékot mutatott, összesen 470 (!) yardot dobott ráadásul öt hatpontossal segítette csapatát a győzelemre.

A játéknap további délutáni meccsen a New Orleans 24–17-re nyert a Chicago Bears ellen, a Cleveland Browns lenullázta az Arizona Cardinalst, a Green Bay Packers 20–3 ra kiütötte a Los Angeles Ramst, szoros mérkőzésen győzött a Washinton Commanders a New England Patriots otthonában, míg a Minnesota Vikings húsz másodperccel a vége előtt fordított az Atlanta Falcons ellen.

1. Detroit Lions 6 – 2 – 0 0.750 200–165 +35
2. Minnesota Vikings 5 – 4 – 0 0.556 206–190 +16
6. Seattle Seahawks 5 – 3 – 0 0.625 171–175 –4
7. Minnesota Vikings 5 – 4 – 0 0.556 206–190 +16
8. Atlanta Falcons 4 – 5 – 0 0.444 166–192 –26
8. Washington Commanders 4 – 5 – 0 0.444 191–245 –54
10. Tampa Bay Buccaneers 3 – 5 – 0 0.375 158–167 –9
10. Green Bay Packers 3 – 5 – 0 0.375 160–159 +1
12. Los Angeles Rams 3 – 6 – 0 0.333 178–201 –23
13. New York Giants 2 – 6 – 0 0.250 95–187 –92
14. Chicago Bears 2 – 7 – 0 0.222 188–242 –54
15. Carolina Panthers 1 – 6 – 0 0.143 127–199 –72