NBA: kiesett a címvédő Warriors, a Lakers és a Heat a konferenciadöntőben – videók

S. B.S. B.
2023.05.13. 08:23
LeBron és Curry túl van egy újabb összecsapáson (Fotó: Twitter)
A Los Angeles Lakers hazai pályán könnyedén, 122–101-re legyőzte a címvédő Golden State Warriorst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) főcsoport-elődöntőjének hatodik mérkőzésén, így 4–2-es összesítéssel jutott tovább. Keleten szintén lezártak egy párharcot, a Miami Heat 96–92-re megverte a New York Knicks csapatát, így szintén hat meccs után jutott be a konferenciadöntőbe.

A Golden State szurkolók a 3–1-es hátrányuk után reménykedtek, hogy vissza tudnak vágni LeBron Jamesnek a 2016-os döntőért – amikor a James vezette Cleveland Cavaliers 3–1-ről fordított – és ugyan az ötödik meccset még be tudták húzni, a hatodikon már nem bírtak el a Lakersszel. LeBronék már az első negyedben el tudtak lépni öt ponttal és ezt követően sem adták alább, szépen fokozatosan növelték az előnyüket a mérkőzésen, amíg az húsz pontnál is több lett a végére.

A Golden State egyértelmű legjobbja Stephen Curry volt, aki 32 pontig jutott, míg a csapattársai közül Donte Divincenzón kívül senki nem tudott két számjegyű pontot dobni. A Los Angeles-i gárdából LeBron James ismét megmutatta, hogy a kora ellenére még mindig a liga egyik legjobbja. A „király” ezúttal 30 ponttal, kilenc assziszttal és kilenc lepattanóval segítette csapatát. Rajta kívül a Lakersnél Anthony Davis (17 pont, 20 lepattanó) és Austin Reaves (23 pont, 6 assziszt) volt domináns a pályán.

LEBRON ISMÉT FANTASZTIKUSAN JÁTSZOTT

ÍGY ZÁRTA AZ ELSŐ FÉLIDŐT REAVES

JAMES ÉS CURRY A MECCS UTÁN

A Heat és a Knicks sokkal kiegyenlítettebb mérkőzést játszott, mint a nyugati csapatok. Hiába kezdett sokkal magabiztosabban a New York, a vendégek a második negyedben nem igazán találták magukat, így egypontos hátránnyal zárták az első félidőt. A folytatásban már a Miami megmutatta, hogy nem véletlen ejtették ki az idei egyik legnagyobb esélyes Milwaukee Bucksot. A végső pillanatokig nagyon koncentráltan játszottak a floridaiak, ami meg is hozta nekik a győzelmet és a továbbjutást is.

Mivel Jimmy Butler most nem hozta a tőle szinte már megszokott őrületes játékát (24–8–4), így fontos volt, hogy Bam Adebayo és társai is szintet tudjanak lépni, ami meg is történt, hisz a center 23 pontig és 9 lepattanóig jutott, míg a padról beálló Kyle Lowry is 9 gólpasszal tudott hozzájárulni a győzelemhez. A Knicksből ismét Jalen Brunson emelkedett ki a maga 41(!) pontjával.

A HEATNEK MENT JOBBAN A VÉGJÁTÉK

A VERESÉG ELLENÉRE IS KIEMELKEDŐ VOLT BRUNSON

Részletes összefoglalót ide kattintva, a kezdo5.hu oldalán olvashatnak!

NBA
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉSEK
KELETI KONFERENCIA

Miami Heat–New York Knicks 96–92 (24–31, 27–19, 23–21, 22–21)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Miami Heat javára
NYUGATI KONFERENCIA
Los Angeles Lakers–Golden State Warriors 122–101 (31–26, 25–20, 35–31, 31–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Los Angeles Lakers javára