NFL: pontszegény meccset nyert Chicagóban a Commanders

D. S. B.D. S. B.
2022.10.14. 07:03
A Washingtonnak egy touchdown elég volt a chicagói sikerhez (Fotó: Getty Images)
Kevés pontot és mindössze két touchdownt hozó mérkőzésen győzött a Chicago Bears vendégeként az amerikaifutball-liga (NFL) 6. fordulójának csütörtöki nyitó mérkőzésén a Washington Commanders, amely a negyedik negyedben a hazaiak hibáit kihasználva szerezte meg idei második győzelmét.

Nehezen indultak be a csapatok, s annak ellenére, hogy Justin Fields, a Chicago Bears irányítója ígéretes támadásokat vezetett, az első félidőben nem tudtak pontokat tenni a táblára a hazaiak, miközben a vendég Commanders is csak egy mezőnygólig jutott a második negyed végén, amikor Joey Slye értékesített 38 yardról egy hárompontost.

A második félidőben Fields 40 yardos átadását Dante Pettis már elkapta a célterületen, megfordítva az állást a Chicagónak (7–3).

Az utolsó játékrészben egy újabb mezőnygóllal zárkózott a Commanders, majd a vendégek puntját Velus Jones Jr. nem tudta elkapni a Bears zónája előtt, a labdát a Washington szerezte meg, és Brian Robinson rövid futásával 12–7-re fordított. Utána előbb a kétpontos kísérletet, aztán nem sokkal később egy mezőnygólt is elrontottak a vendégek.

A Chicagónak így volt lehetősége fordítani az utolsó percben, de a Washington saját célterületétől hat yardra a harmadik és a negyedik kísérletet is kivédekezte – igaz, Darnell Mooney elkapása csak hajszálon múlt –, s előnyét megtartva 12–7-re győzött.