NBA: a Cleveland simán verte a Pistonst, drámát nyert a Blazers

2018.03.06. 07:13
LeBron James és Larry Nance Jr. vezérletével a Cleveland Cavaliers 112–90-re verte vendégét, a Detroit Pistonst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján. A Portland Trail Blazers a szintén jó passzban lévő LA Lakers otthonában óriási hajrát követően könyvelte el sorozatban hetedik győzelmét, míg a ligautolsó Memphis egymás utáni 14. mérkőzését veszítette el.

LeBron James 31 pontot szerzett 28:44 percnyi játékideje alatt, ami még az ő mércéjével is intenzív teljesítményt takar, tekintve, hogy ez csupán a második alkalom az NBA-karrierje során, hogy kevesebb mint 30 percet a játéktéren töltve 30 pontig hatolt.

Ifjabb Larry Nance is írt egy kis passzust a ligatörténelembe: először kezdett a Cavsban, amit 22 ponttal és 15 lepattanóval tett emlékezetessé. Édesapjának 149 legalább húszpontos meccse volt a clevelandiek soraiban – mostantól ők alkotják az ötödik olyan apa-fia párost, amelynek tagjai ugyanabban az NBA-csapatban húszpontos mérkőzést játszottak.