Kobe Bryant: barát vagy ellenség?

HEGEDŰS RÓBERT (KEZDŐ5.HU)HEGEDŰS RÓBERT (KEZDŐ5.HU)
2012.04.01. 09:05
Bryant gyengén játszott, mégis nagyon fontos pontokat szerzett (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) mára virradóra nyolc találkozót rendeztek. Tizenhárom csapat az előző játéknapon is pályára lépett, ám a fáradtság inkább Kobe Bryanten érződött, aki karrierje talán leggyengébb meccsét játszotta – a Los Angeles Lakers végül így is nyert a harmatgyenge New Orleans ellen. Szükség is volt rá, mert a San Antonio Spurs és a Los Angeles Clippers sem lassít. A Memphis Grizzlies nagyon fontos győzelmet aratott Milwaukee-ban – ennek New Yorkban is kifejezetten örültek. Lássuk a történéseket kicsit részletesebben!

LOS ANGELES LAKERS–NEW ORLEANS HORNETS 88–85

Elképesztő meccsen győzött a Lakers. A hazai csapat remekül kezdte a meccset, sültek a kezek, az irányító Steve Blake három triplát is értékesített, és Pau Gasol is jól termelt – ám ez az este Kobe Bryant-ről szólt. A Lakers 24-ese elkezdett minden keze ügyébe kerülőt eldobálni, 0 ponttal és 0/15-ös mezőnymutatóval állt a 4. negyed elején – a Lakers pedig ennek köszönhetően tíz pontos hátrányban. A Hornets Jarrett Jack és Jason Smith vezetésével győztesnek tűnt, de ekkor Andrew Bynum elkezdte termelni a pontokat és Bryant feltámadt: a végén egy parádés hárompontossal megszerezte a győzelmet csapatának. A közönségtől megkapta a szokásos 'MVP' kórust – ám ma ez kissé ironikusnak tűnt, mert ha kicsit is jobban játszik, nem kellett volna izgulni a liga egyik leggyengébb, hat (!) meghatározó játékosát nélkülöző csapata ellen.

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 21, Bynum 19, Bryant 11.

A Hornets legjobb dobói: Jack 18, J. Smith 17, G. Vasquez 12.

SAN ANTONIO SPURS–INDIANA PACERS 112–103

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: Kobe Bryant és a Philadelphia 76ers. Bryant meccset eldöntő kosarat szerzett – a Philadelphiát előző nap a negatív oldalon emeltük ki, ám ma Igoudaláék hátrányból felállva egy közvetlen rivális legyőzésével bizonyították, hogy valóban sokra hivatott csapatot alkotnak.
A nap lúzere: Kobe Bryant és a Milwaukee Bucks. A Lakers sztárja hetek óta önmaga karikatúrája, amit most megkoronázott - a Bucks pedig képtelen volt nagyon fontos meccsen megverni a csapatépítési gondokkal küszködő, játékmesterét nélkülöző ellenfelét, ráadásul hazai pályán.

Nemrég a nap hősének választottuk a Spurs kispadját – nos, a cserék most sem hazudtolták meg magukat: 52 ponttal terhelték meg az Indiana gyűrűjét. Ismét Manu Ginobili volt a vezér, de a hibátlanul dobó (11 pont) Gary Nealt is külön dicséret illeti. Hozzájuk csatlakozott Tim Duncan egy életerős dupla-duplával (11 lepattanó) és Tony Parker – egy újabb olyan este volt, amikor legyőzhetetlennek tűnt a San Antonio. A Pacersben heten értek el legalább nyolc pontot, ám a kiegyensúlyozottság ma mit sem ért. A Spurs legutóbbi 11 meccséből a tizediket nyerte meg – óriási formában vannak a Popovich-fiúk.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 23, Parker, Ginóbili 18-18, Neal 11.

A Pacers legjobb dobói: Granger, George 18-18, Hibbert, West 15-15.

LOS ANGELES CLIPPERS–UTAH JAZZ 105–96

A Clippers valamelyest feledtette előző este bemutatott játékát, már az első negyedben 16 pontos előnyben volt a Blake Griffin és Chris Paul vezette gárda, amely előnnyel jól sáfárkodtak a végéig. Mellettük Randy Foye és Nick Young is szórta a pontokat, DeAndre Jordan pedig 10 lepattanót kapkodott össze. A Jazznek nem sok köze volt a meccshez, bár végig kapaszkodtak és a kezdőötös jól játszott, a cseresorból ma nem érkezett kiemelkedő teljesítmény, amivel fordítani tudtak volna. Chris Paul megsérült a 3. negyedben, de később vissza tudott állni.

A Clippers legjobb dobói: Paul 26, Griffin 24, Foye 17, Young 13.

A Jazz legjobb dobói: Jefferson 26, Millsap 18, Hayward 14, Miles 13.

NEW YORK KNICKS–CLEVELAND CAVALIERS 91–75

Nem a Cavaliers lesz a mérleg nyelve a playoffért folyó Knicks–Bucks versenyfutásban. Előző este a Buckstól, ma a Knickstől kaptak ki nagyon simán. Carmelo Anthony egyre jobb formában, és bár Jeremy Lin és Amar'e Stoudemire továbbra is sérült, a Knicks tartja a 8. helyet. Ma dicséret illeti a J.R. Smith vezette kispadot is, míg a túloldalon annak örülhettek, hogy a draftelső Kyrie Irving nélkül is csak a 4. negyedben fogytak el végleg.

A Knicks legjobb dobói: J. R. Smith 20, Anthony 19, Chandler 14.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 13, Gee 12, A. Parker, D. Sloan 10-10.

MILWAUKEE BUCKS–MEMPHIS GRIZZLIES 95–99

A Knicks kicsit meg is nyugodhat, mert a Bucks annak ellenére nem nyert, hogy három játékosa is elérte a 20 pontot. A vendég Grizzlies nagyon rosszul kezdte a meccset, 11 pontot szereztek az első negyedben – ám ekkor beindult a kispad: OJ Mayo és Zach Randolph vezetésével a négy cserejátékos összesen 51 pontig jutott! A negyedik negyedre majdnem 10 pontos előnnyel fordulhatott az irányítóját, Mike Conley-t nélkülöző Memphis, és bár Ersan Iljasova (16 lepattanó) pontjaira támaszkodva majdnem visszajött a Bucks, a végjátékban Mayo nagyon higgadt büntetői döntöttek. Monta Ellis továbbra sem az igazi a Bucksban, az ujjsérüléssel bajlódó sztár ma is 10 dobást hagyott ki.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 24, Iljasova, Gooden 20-20.

A Timberwolves legjobb dobói: Mayo 24, Gay 17, M. Gasol, Randolph 13-13.

PHILADELPHIA 76ERS–ATLANTA HAWKS 95–90

A tegnapi szégyenteljes vereség után a Sixers nagyon összekapta magát, és közvetlen riválisát, az Atlantát verte. Josh Smith vezetésével többnyire a Hawks volt előnyben, ám a 4. negyedre ő is elfáradt, és társai sem akadtak. A Philadelphia a szinte hibátlan Elton Brand (10/12 mezőnyből) játékára (13 pont a 4. játékrészben) támaszkodva előbb utolérte, majd simán be is húzta a győzelmet – ezzel vesztett meccsek tekintetében is utolérte ellenfelét a táblázaton.

A 76ers legjobb dobói: Brand 25, Igoudala 18, Turner 13, Meeks 12.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 34, J. Johnson 15, Hinrich, Teague, W. Green 8-8.

SACRAMENTO KINGS–NEW JERSEY NETS 91–111

Ponteső áztatta a Kings csarnokát, az első negyedben 35-31-re vezettek a hazaiak – ám a várt folytatás elmaradt, a Netsben Deron Williams megint ipari mennyiségben osztogatott (15 gólpassz), erre alapozva a New Jersey 60–37-re nyerte a két középső negyedet, eldöntve a meccset. Williams mellett az egész csapat dicsérhető, ki kell emelnünk Anthony Morrow-t, aki szokásához híven termelte a triplákat (6). A túloldalon Tyreke Evans nyújtott kiemelkedőt, de ez nagyon kevés volt a lelkesen és jól is játszó Nets ellen.

A Kings legjobb dobói: Evans 23, Cousins 14, Thornton 13.

A Nets legjobb dobói: Morrow 24, D. Williams 19, G. Wallace 18.

DETROIT PISTONS–CHARLOTTE BOBCATS 110–107 – hosszabbítás után

Előző nap a Pistons 71, a Bobcats 88 pontot szerzett – persze most nem jó csapat állt a túloldalon, és ráadás sem volt. Igazi hullámzó meccset láthattunk, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de a nagyszerűen játszó kezdőötössel operáló Bobcats lassan elhúzott ellenfelétől. A 4. negyed azonban rémálom volt számukra: a Pistons cseresora felhozta a csapatot, majd Will Bynum triplájával ki is egyenlített a Detroit. A hosszabbításban a büntetők döntöttek, bár Reggie Williams révén kis híján kicsikarta az újabb ráadást a Bobcats.

A Pistons legjobb dobói: Prince 24, Jerebko 18, W. Bynum 17, Monroe 16.

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 20, R. Williams 17, DJ Augustin 16, Henderson 13.

10. Phoenix 51 25 26 49.0 6–5 15–18 6–4 V2
11. Minnesota 53 25 28 47.2 4–5 19–18 3–7 V1
12. Portland 52 24 28 46.2 3–7 17–19 4–6 V1
13. Golden State 50 20 30 40.0 7–5 13–19 2–8 V4
14. Sacramento 52 18 34 34.6 2–7 13–22 4–6 V1
15. o–New Orleans 52 13 39 25.0 1–8 7–28 3–7 V2
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel. Az alcsoportok első helyezettjeinek garantált helyük van a főcsoportok első négy helyezettje között.