La Liga: Getafe elleni sikerével kapaszkodik a kiesés szélén álló Cádiz

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.12. 16:05
A Rúben Álcaraz góljával elért Getafe elleni sikerrel kapaszkodik a kiesés szélén álló Cádiz (Fotó: Getty Images)
Kapaszkodik az utolsó szalmaszálakba és a Getafe elleni hazai sikerrel életben tartotta nem túl fényes bennmaradási esélyeit a Cádiz, amely 1–0-ra nyert a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A tabella 10. helyén álló, így igazából tét nélkül játszó Getafét fogadta az élvonalbeli tagságáért küzdő Cádiz három körrel a bajnokság vége előtt. Mauricio Pellegrino vendéglátó csapata nem volt könnyű helyzetben, hiszen a találkozó előtt nyolc pont volt a hátránya az őt egy és két hellyel megelőző Rayo Vallecanóhoz, illetve Celta Vigóhoz képest, így a Cádiznak mindenképp nyernie kellett, hogy adott esetben ne váljon már vasárnap biztossá a búcsúja.

Ennek megfelelően a Getafe nem erőltette meg magát, miközben a Cádiz nagy mezőnyfölényben játszott és jóval több helyzetet dolgozott ki, de ami nem ment akcióból, az sikerült büntetőből a hazaiaknak, akik Rúben Álcaraz tizenegyesével szereztek vezetést a 35. percben.

A második félidőben is domináló Cádiz az előnyét nem tudta növelni, ám a Getafének esélye sem volt az egyenlítésre, a vendéglátó pedig az 1–0-s sikerrel – a Celta Vigo Atlético Madrid elleni, illetve a Rayo Vallecano Valencia elleni idegenbeli meccseinek eredményeitől függetlenül – életben tartotta a bennmaradási esélyeit. A Cádiz egyébként az idényben megszerzett eddigi 29 pontjából 23-at hazai pályán ért el.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Cádiz–Getafe 1–0 (R. Álcaraz 35. – 11-esből)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Alavés–Girona 2–2 (Guridi 12., 90+9., ill. E. García 4., Y. Herrera 44.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Las Palmas 1–0 (G. González 29.)
Villarreal–Sevilla 3–2 (Sörloth 30., 90+7., Mosquera 84., ill. En-Nesziri 26., 44. – az elsőt 11-esből)
Granada–Real Madrid 0–4 (F. García 39., Güler 45+2., B. Díaz 48., 58.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (I. Williams 58., Villalibre 90+6., ill. Raúl García 40., Rubén García 48.)