La Liga: Antoine Griezmann mesterhármasával nyert az Atlético

2024.05.15. 23:53
Griezmann parádés játékával nyert az Athlético (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid Antoine Griezmann mesterhármasával nyert 3–0-ra a Getafe otthonában, míg a Celta Vigo hátrányból felállva győzött 2–1-re az Athletic Bilbao ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójának késő esti mérkőzésein szerdán.

GETAFE–ATLÉTICO MADRID

A mérkőzés ugyan nem indult igazán pörgősen, de a játék tempójához képest hamar megszületett az első gól. A vendég madridiak a 21. percben vezettek gyönyörű akciót, amelynek a végén Antoine Griezmann juttatta át a kapuson a labdát, ezzel csapata mindössze második kapura lövéséből megszerezte a vezetést. A gól ellenére a vendégek nem húzódtak vissza, és még a szünet előtt megduplázták előnyüket, szintén a francia csatár volt eredményes egész közelről. 0–2

A fordulás után sem volt sok változás, nem is kellett sokáig várnunk, és a világbajnok csatár már a harmadik gólját szerezte: Griezmann ezúttal szép passzt követően csinált magának helyet, majd okos lövést eresztett el a jobb alsó sarokba. 0–3

CELTA VIGO–ATHLETIC BILBAO

A másik késő esti találkozó is kísértetiesen hasonlóan indult. A kifejezetten akciómentes kezdés után a 23. percben Álex Berenguer közvetlenül szögletből ívelte a kapuba a labdát, ami ellen semmit sem tudott tenni a Celta kapusa, Iván Villar. 0–1

A második félidő közepén hamar fordítottak a hazaiak, előbb Williot Swedberg talált be a 68. percben, majd három percre rá Hugo Álvarez látványos találatával át is vette a vezetést a Celta. Az utolsó percekben hiába küzdöttek a baszkföldiek, képtelenek voltak visszatérni a meccsbe. 2–1

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ, szerdai mérkőzések
Getafe–Atlético Madrid 0–3 (Griezmann 27., 42., 51.)
Celta Vigo–Athletic Bilbao 2–1 (Swedberg 68., H. Álvarez 71., ill. Berenguer 23.)
KORÁBBAN
Sevilla–Cádiz 0–1 (S. Guardiola 90+6.)
Rayo Vallecano–Granada 2–1 (Lejeune 23., De Frutos 80., ill. Boyé 89.)

CSÜTÖRTÖK
19.30: Las Palmas–Real Betis
21.30: Almería–Barcelona (Tv: Spíler2)
22.00: Real Sociedad–Valencia
KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Alavés 5–0 (Bellingham 10., Vinícius Jr. 27., 70., Valverde 45+1., Güler 81.)
Girona–Villarreal 0–1 (B. Traoré 59.)
Osasuna–Mallorca 1–1 (Moncayola 14., ill. Darder 65.)