A Puskás Akadémia négy gólt vágott a Kisvárdának

2024.05.04. 15:20
Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Puskás Akadémia 4–2-re megverte odahaza a Kisvárdát.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Milyen lehet az a párharc, amely során az egyik csapat a nemzetközi kupaszereplésért, a másik az NB I-ben maradásért harcol?

Ez volt az egyik fontos kérdése a Puskás Akadémia–Kisvárda Master Good mérkőzésnek, ahol a hazai együttesnek győzelem esetén még a dobogós helyezésre is maradt esélye (ám annak volt nagyobb realitása, hogy a negyedik helyet tudja megtartani), szemben a vendégekkel, akik tisztában lehettek vele, amennyiben nem szerzik meg a három pontot, remény csakis akkor él tovább számukra, ha néhány órával később az Újpest hazai pályán nem ér el jobb eredményt náluk a Diósgyőr ellen. A Puskás Akadémiának nagyszerű sorozata ért véget az előző fordulóban Zalaegerszegen elszenvedett 1–0-s vereséggel, hiszen az előző öt bajnokiját vereség nélkül tudta le, és tizenegy pontot szerzett. Ugyanakkor riválisa formáját sem érhette kritika, hiszen az áprilisi négy meccséből nyolc pontot gyűjtött azzal, hogy döntetlent játszott idegenben a DVTK-val (1–1) és a Ferencvárossal (0–0), hazai pályán pedig lefutballozta az Újpestet (4–1) és a Fehérvárt (1–0) is. Aki látta mostanában a Feczkó Tamás által összeállított csapat játékát, tanúsíthatja, a tavaszi Kisvárda messze nem kieső gárda, sokkal inkább a mezőny első felében volna a helye – persze, tudjuk, a mérleget sohasem néhány találkozó alapján kell megvonni, az idényt mindig egészében kell nézni.

Már az ötödik perc hatalmas várdai helyzetet hozott: Driton Camaj felívelése után Bernardo Matics jól is fejelte meg a labdát, Pécsi Ármin azonban nagy bravúrral védett. Hamar jött a hazaiak válasza Komáromi György elfutása után akár lőhetett is volna, ám önzetlenül középre passzolt, előbb Marius Corbu, majd Jakub Plsek is próbálkozott, ám az első lövést blokkolták, a második pedig a bal sarok mellé szállt. Szolnoki Roland centerezése után a válogatott Nagy Zsolt bevetődve kevéssel lőtt mellé, majd egy vendégkontra után Bohdan Melnik a kapu fölé vágta a labdát, a nézők egy pillanatig sem unatkoztak. A játékrész közepénél Driton Camaj elesett a büntetőterületen belül, és bár úgy tűnt, őrzője, Quentin Maceiras picit a kezét is használta a megállításánál, a kisvárdai szélső kapott sárga lapot műesésért. Majdnem fél órája tartott a találkozó, amikor Jakub Plsek remekül ugratta ki Jakov Puljicot (a várdaiak bal oldali védője, Körmendi Kevin belógott, így nem lehetett les), ő meg a kifutó Kovács Marcell felett elegánsan a kapuba löbbölte a labdát. A házigazda a széleken többször is megfutotta riválisát, és bizony Marius Corbu bal oldali beadásánál a bevetődő Komáromi csak centiméterekkel maradt le a labdáról. A játékrész hajrájához közeledve Komáromi verekedett ki magának labdát Aleksandar Jovicic mellett a jobb oldalon, elfutása után okosan centerezett, Nagy Zsolt pedig kapásból megduplázta csapata előnyét. Egyre nehezebb helyzetbe került a Kisvárda, de Körmendi Kevin centerezése után Jaroslav Navrátil kilőtte a jobb felső sarkot, így maradt izgalom a folytatásra is.

A fordulást követően hamar jött az újabb hazai gól: Jovicic megint bizonytalankodott, Puljic parádésan adott középre, Nagy Zsolt pedig a második találatát szerezte kapásból.

Lehet-e még innen visszaút a Kisvárdának?

Nem, mert Komáromi György a helyzeténél nem hibázott, s bár a hosszabbítás első percében Ésik Ákos még szépített, az már csak szépségtapasz volt. A két együttes előző tizenkét bajnokijából csak egy hozott hazai sikert (októberben a Puskás Akadémia győzött 1–0-ra), a felcsúti csapat ezúttal nyerni tudott a Pancho Arénában, és minden esélye megvan arra, hogy kilépjen a nemzetközi porondra. 4–2