Női kézilabda NB I: 15 góllal nyert a NEKA otthonában a Ferencváros

R. P.R. P.
2024.05.15. 18:48
Klujber Katrin 11 gólt rámolt be (Fotó: Dömötör Csaba)
A listavezető Ferencváros 38–23-ra nyert a kieső helyen álló NEKA otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

KÖNNYED UJJGYAKORLAT VOLT a Ferencvárosnak a NEKA elleni idegenbeli mérkőzés. Allan Heine együttese a harmadik perctől folyamatosan növelte előnyét Balatonbogláron, és 38–23-ra legyőzte jóval gyengébb képességű ellenfelét.

A zöld-fehéreknek már csak két siker hiányzik történetük 14. bajnoki címéhez. A bajnokavatásra egy hét múlva, szerdán a Vasas otthonában kerülhet sor.

A Békéscsaba közel volt a bravúrhoz a jóval esélyesebb Vác ellen. Az 57. percben a hazaiak 22–21-re vezettek, ám ettől kezdve már nem szereztek gólt, míg a vendégek kettőt is, így egy góllal nyertek. Ballai Borbála és Kuczora Csenge is hat találattal vette ki részét a győzelemből.

KÉZILABDA
NŐI NB I
NEKA–FTC-Rail Cargo Hungaria 23–38 (12–21)
Balatonboglár, 400 néző. V: Héjja, Kónya.
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D., Lapos 1, Bató 2 (1), Győri V. 2, Faragó Lea 3 (1), Berei 2. Csere: Zaj (kapus), Munteanu-Korodi 1, Katona L. 1, FAZEKAS V. 4 (1), Alaxai, KRISTON 4, Wald 3 (1), Matucza. Edző: Bakó Botond
FTC: Janurik – MALESTEIN 7 (1), KLUJBER 10 (3), Simon P. 3, Edwige, BÖLK 5, Hársfalvi 3. Csere: BÖDE-BÍRÓ (kapus), Tomori, Márton G. 3, Kisfaludy 2, Kovács Anett 1, Kukely A. 1, Kármán 3. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–5. 15. p.: 8–9. 18. p.: 8–14. 22. p.: 11–15. 29. p.: 11–21. 33. p.: 13–22. 42. p.: 16–31. 50. p.: 20–33. 57. p.: 22–36. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 4/4
Bakó Botond: – Láttam sok szép és jó megoldást a játékosainktól, nyilván voltak olyan szituációk, amelyeket nem tudtak megoldani. Az még elfogadható, s valamilyen szinten normális, hogy adott esetben a 2007-es születésű gyerekek hibáznak bizonyos helyzetekben. Mi ezekből a meccsekből sokat tanulunk, s ezáltal sokat fejlődünk. Tudjuk, látjuk, hová szeretnénk eljutni.
Allan Heine: – Profin oldottuk meg a mérkőzést, nagy koncentrációval kézilabdáztak a játékosaink. Mindenki, aki pályára lépett, jól teljesített, nagyon örülünk a győzelemnek.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Praktiker-Vác 22–23 (10–9)
Békéscsaba, 500 néző. V: Horváth P., Marton.
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G., TÖRÖK F. 6, Kücükyildiz 3 (1), Bencsik B. 2, GYIMESI 3, Kukely K. 3. Csere: Borbély 1, Román 1, Bencsik-Giricz 2, Szondi 1, Csáki. Edző: Rác Sándor
VÁC: CSIZMADIA F. – Bánfai K. 2, BALLAI B. 6, BORDÁS 1, Kuczora 6 (1), Csíkos 2, Csire. Csere: Bukovszky, Győri A. (kapusok), Kurucz, MARINCSÁK 4, Kovalcsik, Ballai A. 2, Szilágyi E. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 16. p.: 4–4. 19. p.: 7–5. 23. p.: 9–7. 28. p.: 10–9. 33. p.: 11–12. 43. p.: 16–15. 48. p.: 17–17. 50. p.: 17–19. 55. p.: 21–20. 59. p: 22–23. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Rác Sándor: – A szívünket-lelkünket kitettük a pályára, védekezésben is megtettük, amit lehetett. Néhány labdát sajnos elszórtunk, néhány ziccert kihagytunk, ezen múlott a pontszerzés. Az utolsó harminc másodpercben két beállóval játszottunk, de a végén kimaradtak a lövések.
Herbert Gábor: – Nagyon szerettünk volna nyerni, hogy meglegyen az ötödik hely. Rajtunk talán kisebb volt a teher, mint a békéscsabaiakon. Az első félidőben több kapus elleni párharcot veszítettünk. A szünet után még jobban akartunk és változtattunk a szerkezeten is. Volt egy emberhátrány-emberelőny szituáció, amiből jól jöttünk ki. A végén a hét a hat elleni játékban találtunk gólokat, és ez is hozzájárult a sikerhez.

Motherson Mosonmagyaróvári KC–MTK Budapest 42–28 (26–13)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Hargitai, Markó.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Albek 1, Tóth E. 3, PÁSZTOR N. 7, IVANCOK 6, Stranigg Zs. 2 (1). Csere: HADFI (kapus), VARGA E. 4, Lancz 3, Sztankovics 2, FARAGÓ LUCA 7, Schatzl Natalie 3, TÓTH G. 3. Edző: Gyurka János
MTK: Győri B. – ANDRÓCZKI 5 (2), Mészáros-Mihálffy 2, Dakos 3 (1), Weisheitel, Farkas Johanna 5 (2), Fekete B. 1. Csere: Szőke (kapus), Kezezovics 3, FERENCZY F. 3, Poczetnyik 3, Pelczéder, Kobela, Papp D. 1, Török 1, Bari 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 10. p.: 9–5. 23. p.: 19–9. 28. p.: 24–12. 37. p.: 30–16. 49. p.: 36–23. 52. p.: 36–26. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 8/5
Gyurka János: – Tizenöt nap alatt ez volt az ötödik mérkőzésünk, de így is nagy tempót diktáltunk. Az utolsó húsz perc volt kicsivel lassúbb, de ez az MTK érdeme is, hiszen jól megszervezte a játékát. A második félidőben kijött, hogy mentálisan megterhelő ez az időszak, de mindenki nagyon akart ezúttal is.
Vágó Attila: – Az első félidőben mutatott óvári sebességet nagyon kevés csapat bírja követni. Nehéz volt a visszarendeződés, hiába beszéltük meg a teendőket. Gyorsan lett közte tíz-tizenkét gól, de annak örülök, hogy nem adtuk fel, és a második félidőben mutatott teljesítményünk már rendben volt. Nem feltett kézzel léptünk pályára, de nem tudtuk megnehezíteni a hazaiak dolgát.