PL: Haaland négy gólt szerzett, a Wolves ellen sem hibázott a City

T. Z.T. Z.
2024.05.04. 20:33
Manchester City v Wolverhampton Wanderers - Premier League
Erling Haaland elképesztő. Négy gólt szerzett a Wolverhampton ellen (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 5–1-re legyőzte a Wolverhampton Wandererst az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombat esti találkozóján. Erling Haaland ismét megtalálta góllövőcipőjét, klasszikus mesternégyest szerzett a találkozón.

Ahogy arról korábban már hírt adtunk, délután az Arsenal simán legyőzte a Bournemoutht, így Pep Guardiola csapata győzelmi kényszerrel a vállán lépett pályára a Wolverhampton ellen az Etihadban. A teher azonban cseppet sem látszott meg a City játékán, ahogy az várható is volt, a manchesteri együttes simán elintézte a „farkasokat”, köszönhetően leginkább Erling Haalandnak, aki ismét csúcsformában futballozott, s négy gólt jegyzett.

A norvég klasszis a 12. percben tizenegyesből szerzett vezetést csapatának, majd újabb két gólt szerzett a szünet előtt, a harmadikat is büntetőből, azaz már a szünetben mesterhármasnál járt.

Az 53. percben aztán váratlanul szépített a Wolves, de Haalandnak csak egy perc kellett, és újból lecsapott, 4–1-re alakítva az eredményt. Klasszikus mesternégyes! A hajrában még Julián Álvarez „belerondított” Haaland mesterművébe, persze ezt nem bánták a City-hívek: az argentin világbajnok állította be az 5–1-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Manchester City–Wolverhampton 5–1 (Haaland 12., 35., 45+3., 54. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, J. Álvarez 85., ill. Hvang Hi Csan 53.)
KORÁBBAN
Brentford–Fulham 0–0
Burnley–Newcastle United 1–4 (O'Shea 86., ill. C. Wilson 19., Longstaff 35., Bruno Guimaraes 40., Isak 55.)
Sheffield United–Nottingham Forest 1–3 (Brereton 17., ill. Hudson-Odoi 27., 65., Yates 51.)
Arsenal–AFC Bournemouth 3–0 (Saka 45. – 11-esből, Trossard 70., Rice 90+7.)