Belgrádban, 16 ezer néző előtt a szerb pólósok az Eb-trónon maradtak

2016.01.23. 17:42
A szerbek megtették, amit megkövetelt tőlük a haza (Fotó: Reuters)
A Belgrádban rendezett férfi vízilabda Európa-bajnokság döntőjében a házigazda szerb válogatott 16 ezer néző előtt két góllal nyert Montenegró ellen. Amint arról korábban már beszámoltunk: a mieink bronzérmesek lettek, miután sima mérkőzésen három góllal győztek Görögország ellen.

Fogadkozás ide, Eb-rekordot jelentő nézőszám oda, a szerbek túlizgulták, túlpörögték a rajtot. Montenegró ezt nagyszerűen kihasználva gyorsan meglépett két góllal, amely előnyből aztán váratlanul sokáig megélt. A szerbek kettővel bukták el az első negyedet, amelyben három fórt hagytak ki (1–3). Óriási küzdelem ment a medencében, de amíg a szerbek könnyedén jutottak emberelőnyhöz, addig a montenegróiak azokért keményen megküzdöttek. Miként az emberhátrányos játék során is. Távoli átlövésből és kettős fórból gyorsan összejött a szerb egyenlítés, ám utána mégsem indult meg a házigazdák szekere. A holtpontról kettős emberelőnyben a montenegróiak mozdultak el, aki egyet a nagyszünetre is megtartottak a vezetésükből (3–4).

Szerbia a közönség támogatását bírva óriási erőt vitt bele a mérkőzésbe, ellenfelének bőven felőrölte a fizikumát, hogy megállítsa a házigazdákat. Jöttek a szerb fórok, s azokból már eredményesebb volt a rendező, így csak Darko Brguljan duplájának köszönhette a kihívó, hogy a záró részre még versenyben maradt (6–6). A szerb kapuban Braniszlav Mitrovics nem volt a helyzet magaslatán, ezért a záró negyedre Gojko Pijetlovics érkezett a helyére. Nem emiatt, de zsinórban szerzett három góllal Szerbia a maga kezébe vette sorsának alakítását. Az utolsó rohamra induló montenegróiak felzárkóztak még egygólos hátrányra, ám az idő szorításában az utolsó percben erejük és koncentrációjuk sem maradt, így a szerbek három az egy elleni kontrából szerzett góllal bebiztosították a sikerüket (10–8).

Az egyhuzamban három Eb-t nyerő szerbek – amúgy a vb, a világliga és a világkupa címvédői is egyben – továbbra is a riói olimpia toronymagas favoritjának számítanak, Montenegró azonban bebizonyította, hogy nem adja olcsón a bőrét. De közben mi is bízunk benne, hogy adott esetben fel tudunk nőni a szerbekhez.

VÍZI EB, FÉRFITORNA
DÖNTŐ

SZERBIA–MONTENEGRÓ 10–8 (1–3, 2–1, 3–2, 4–2)
Belgrád, 16 000
néző. V: Margeta (szlovén), Sztavridisz (görög)
SZERBIA: B. Mitrovics – Sz. Mitrovics, PRLAINOVICS 2, Jaksics 1, D. Pijetlovics 1, Filipovics 1, Mandics 1. Cs: G. Pijetlovics (kapus), Gocics, M. ALEKSZICS 2, Nikics, MILOS CSUK 2, Randjelovics. Szövetségi kapitány: Dejan Szavics
MONTENEGRÓ: Scsepanovics – M. Janovics, Ivovics 1, RADOVICS 2, Vukcsevics 1, Petrovics, Drasko Brguljan. Cs: N. Janovics 2, Misics, DARKO BRGULJAN 2, Paskovics, Jokics. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 12/5
Kipontozódott: Petrovics (19. p.), Ivovics (32. p.)
Dejan Szavics:
– Hatalmas nyomás nehezedett ránk, hogy hazai pályán, ilyen közönség előtt nyernünk kell. Végül sikerült ezzel megbirkóznunk, ezért tudtunk a második félidőben fordítani.
Vladimir Gojkovics: – A harmadik negyedben, hét hatnál a bírók nem adták meg a szabályos gólunkat, amivel megfordították a mérkőzés alakulását. Az egész tornát nézve elégedett vagyok a teljesítményünkkel, a folytatásban még nagyobb koncentrációval kell játszanunk.
A 7. HELYÉRT
Oroszország–Horvátország 5–13 (0–2, 3–3, 1–4, 1–4)
A 9. HELYÉRT
Románia–Franciaország 6–12 (1–6, 1–2, 1–2, 3–2)
A 11. HELYÉRT
Németország
–Hollandia 9–7 (2–1, 3–4, 2–1, 2–1)

4. negyed

32. perc Vége a mérkőzésnek!
32. perc
Szerb védés és kiállítás.
32. perc
Három az egy ellen kontráztak a szerbek, be is lőtte Milan Alekszics. 10–8
32. perc
Montenegró eladta.
32. perc
Kapu mellé lőtt szerb lövés.
31. perc
Montenegrói kapufa. A labda a szerbeké.
31. perc
Szerb blokk, a labda Montenegrónál maradt.
31. perc
Tiszta montenegrói szerelés.
30. perc
Montenegrói fór. Óriási gól a szélről, Nikola Janovics vágta be. 98
30. perc
Érvénytelen a szerb találat.
29. perc
Szép átlövésgól Radovicstól.9–7
29. perc
Szerb fór. Bejátszás a centernek, Nikola Jaksics behúzta. 9–6
28. perc
Szerb kiállítás. Kapu fölé lőttek a montenegróiak.
28. perc
Szereltek a szerbek is. Scsepanovics hóna alatt becsúszott Dusko Pijetlovics lövése. 8–6
27. perc Montenegrói időkérés.
27. perc
Montenegrói szerelés, a szerbek szabálytalanságot láttak. A bíró nem.
27. perc
Kapu fölé ejtett montenegrói próbálkozás.
27. perc
Kimaradt szerb akció.
26. perc
Drasko Brguljan lövését védte Gojko Pijetlovics.
26. perc
Szerb kiállítás.
26. perc
A szerb gól viszont érvényes, Milos Csuk érdeme. Először vezetnek a házigazdák. 7–6
25. perc
Óriási montenegrói gól, de érvénytelenítették.
25. perc
Védett Scsepanovics. Ivovics szorult ápolásra, az ujjait fájlalta nagyon, de maradt.
25. perc Elkezdődött a negyedik negyed, némi közjáték után a szerbek hozták el a labdát. Kapuscsere a szerbeknél!

3. negyed

24. perc Vége a harmadik negyednek.
24. perc
Szerb emberelőny. Prlainovics lóbált középen, majd bevágta. 6–6
24. perc Szerb időkérés.
24. perc
Kapu fölé lőtt montenegrói lövés.
23. perc
Szerb támadóhiba.
23. perc Darko Brguljan
ejtett remek gólt. 5–6
22. perc
Szerb fór, majd a kiegészült Montenegró ellen azonnal még egy. Egyenlítettek a házigazdák: Filip Filipovics zúzta be. 5–5
22. perc
Montenegrói fór és gól szélső bejátszás után: Darko Brguljan. 4–5
21. perc
Montenegrói lövés, B. Mitrovics védett. A labda Montenegróhoz került.
21. perc Montenegrói időkérés.
21. perc
Harcos montenegrói szerelés. Ezúttal nincs kiállítás.
20. perc
Braniszlav Mitrovics védett egy kapu közepébe tartó lövést.
20. perc
20. perc
Nem jutottak lövésig a montenegróiak, pedig fórban voltak.
19. perc
Szerb fór. Antonio Petrovics kipontozódott. Drasko Brguljan szerelt nagyot.
19. perc
Braniszlav Mitrovics védett, a kipattanót begyűjtötték a szerb védők.
18. perc
Montenegrói emberelőny. Kapufát lőttek, ám visszapattant hozzájuk a labda. A szerbek kiegészültek.
18. perc
Szerb kapufa, a kipattanót visszaszerezték a házigazdák és a már kiegészülő Montenegró ellen ismét egyenlítettek. Dusan Mandics talált be. 4–4
17. perc
Szerb fór.
17. perc
Szerb blokk, az övék lett a labda.
17. perc Elkezdődött a harmadik negyed, a montenegróiak hozták el a labdát.

2. negyed

16. perc Vége a második játékrésznek.
16. perc
Bejátszás a beúszó szerbnek, aki nem fért a labdához, amely így a montenegróiaké.
16. perc
Óriási montenegrói kapufa.
15. perc
Kapu fölé lőtt szerb lövés.
15. perc Kettős fór. Ismét Montenegró vezetett, Radovics zúzta be. 3–4
15. perc Montenegrói
fór, majd rögtön időkérés.
14. perc
Szerb emberelőny. Ráadásul ismét kettős. Prlainovics lövése a blokkról pattant a kapu fölé.
14. perc Szerb időkérés.
14. perc
Beinduló montenegrói ember, jött a bejátszás, de a kiúszó Braniszlav Mitrovicsé lett a labda. Nincs bírói füttyszó.
13. perc
Kapkodtak a szerbek, labdavesztés lett a vége.
13. perc
Montenegrói centerbejátszás, nincs ítélet.
12. perc
Szerb ejtés jött le a lécről.
12. perc
Mitrovics védett.
12. perc
Labdát veszítettek a szerbek.
11. perc
Kapu mellé lőtt Darko Brguljan. Támadhatott Szerbia.
11. perc
A blokkról jött le a szerb lövés, a labda Montenegróhoz került.
10. perc
Szerb kiállítás. Montenegrói lövés, lejött a blokkról, a házigazdákhoz került a labda.
10. perc
Kettős szerb emberelőny és egyenlítés. Milos Csuk húzta be kapásból a jobb felsőbe. 33
9. perc
Montenegrói támadóhiba.
9. perc
Távoli átlövés, újabb szerb gól, Prlainovics érdeme. 2–3
9. perc Elkezdődött a második felvonás, a szerbek hozták el a labdát.

1. negyed

8. perc Vége az első negyednek.
8. perc
Gyors szerb támadás, sikertelen távoli lövés.
8. perc
Szép betörés, pontos ejtés, véleményes hazai szerelés.
8. perc
7. perc Szerb időkérés.
7. perc
Montenegrói kapufa, a kipattanó a szerbeké.
7. perc Scsepanovics újabb védése. A harmadik kihagyott szerb fór.
7. perc
Montenegrói kiállítás.
6. perc
Két centerrel voltak a montenegróiak, de nem jutottak lövésig és bejátszásig sem.
6. perc Montenegrói időkérés.
6. perc
6. perc
Újabb kivédekezett montenegrói akció.
6. perc
Scsepanovics első védése.
5. perc
Kimaradt montenegrói akció.
5. perc
4. perc Nikola Janovics
lőtt gólt fórból. 13
4. perc
4. perc Milan Alekszics
pattintott távolról a jobb felsőbe. 12
3. perc
Montenegrói támadófault.
3. perc
Újabb kimaradt szerb fór, két méteren belülre úsztak.
2. perc
Pazar átlövésgól Ivovicstól. 02
2. perc
Kimaradt szerb emberelőny.
1. perc Nikola Vukcsevics húzásával vezetett a fórban lévő Montenegró. 0–1
1. perc
Elkezdődött a mérkőzés, Montenegró hozta el a labdát. Óriási füttyszó közben az első lövésük lejött a blokkról.