Vízi Eb: nyertek az oroszok, csoportelső a magyar válogatott!

SOMLÓVÁRI DÁVIDSOMLÓVÁRI DÁVID
2016.01.15. 21:18
A görögök a végén már nem nagyon tettek erőfeszítéseket a győzelemért… (Fotó: AFP, archív)
A belgrádi vízilabda Európa-bajnokság férfi tornája csoportkörének utolsó játéknapján Oroszország 9–8 ra legyőzte Görögországot. Ezzel a magyar válogatott megnyerte a D-csoportot, és elkerülte a toronymagas esélyes Szerbia ágát a kieséses szakaszban. A Benedek Tibor vezette nemzeti együttes Grúziával meccsel a nyolcaddöntőben vasárnap 17.15-től.

Varga Dánielék nem tudták húsz góllal megverni a törököket, így az oroszok kezében voltunk. A minket az első negyedben „4–1-re meglepő” válogatottnak hat gólnál kevesebbel kellett volna kikapnia, hogy mi nyerjük a csoportot, s ezzel elkerüljük a szerb ágat.

Ez volt a mi szempontunk, az oroszokat persze nem mi érdekeltük. Csakis saját maguk. Eldöntötték, hogy ezúttal egy egész meccset végignyomnak. Kulturáltan pólóztak, végig döntetlen közeli álláson tartották a görögöket. A harmadik negyed végén, amikor Geniduniasz megúszásával 8–6-ra vezetett a görög csapat, az orosz mester időt is kért.

Tényleg látszott, hogy alakuló csapatuknak fontos lenne a jó eredmény. Meg is álltak a lejtőn.

Az utolsó negyedben már érezhető volt, hogy az oroszok nem kapnak ki hattal. Az persze érdekes kérdés volt, hogy a görögöknek megéri-e hajtani? Az orosz győzelem ugyanis őket is – csoportharmadikként – a szerbbel ellentétes ágra sodorta volna.

És erre rájöttek ők is, persze nyilván előre is tudták. Az utolsó negyed második felében jó, hogy nem dobták saját kapujukba a labdát. Amikor két perc volt hátra a mérkőzésből, Geniduniasz teljesen véletlenül fél méterrel a kapu mellé lőtt 8–8-as állásnál, aztán egy két méterrel eltévesztett bejátszás következett a legközelebbi támadásnál. Közte Ogyincovot pedig hagyták megúszni és gólt szerezni.
Véletlenül pont nyertek egy góllal az oroszok.

Számunkra ezzel összejött a hőn áhított csoportgyőzelem. A görögöknek meg a harmadik hely. Végülis, így is el lehetett kerülni a szerbeket... A sportszerűségi díjért folyó versenyből azonban kiszálltak.