Gólzuhatag Keszthelyiéktől a törökök ellen

2016.01.14. 12:27
Csabai Dóráék kitömték a törököket (Fotó: MTI)
A hollandok elleni kudarc és a görögök elleni siker után sima győzelmet aratott a magyar csapat a törökök ellen a belgrádi női vízilabda Európa-bajnokság A-csoportjának harmadik fordulójában. Végig komolyan vettük a nagyon szerény tudású ellenfelet.

Azt előre tudtuk, hogy a török vízilabda, különösen a női ága nem a sportág csúcsán helyezkedik el. Valószínűleg egy közepesnél alig rosszabb magyar serdülő klubcsapat is legyőzné az ország válogatottját. Bíró Attila együttese pedig joggal pályázik arra, hogy bejusson a legjobb négy közé az Európa-bajnokságon. A felnőtt Eb-n, itt, Belgrádban. Nem egyenlő erőviszonyok.

Konkrétan a meccsről nehéz mit írni, mert gyakorlatilag olyan edzés volt, amelyen a gólok után az ellenfél visszaadja a labdát. Egy online közvetítésnél egyszerűbb lett volna leírni azokat a magyar támadásokat, amelyekben nem született gól, mintsem azokról beszámolni, amikor szegény török kapus a hálóból szedte ki a labdát.

Gyakorlatilag felnőtt pólómeccsen olyat láthattunk, amit nagyon ritkán. A mieinknek elég volt kilőnie a felső sarkot, Fatma Özaydin kapusnak ugyanis lehetetlen feladat volt felérnie oda. Azaz, csak helyezni kellett a labdát. A török vízilabdáról sokat nem tudunk, de lehet, hogy a kapus Egerben született?

Ennek ellenére a törökök magukhoz képest jól játszottak. Túl azon, hogy negyedenként átlagban két támadást is kivédekeztek, az első játékrészben még három fórt is kiharcoltak, amiből egy veszélyes kapura lövést is összehoztak. Mondhatni, érett a góljuk.

Amikor elindultam Belgrádba, még nem tudtam, hogy sporttörténelmi pillanatot élek majd át. A törökök ugyanis a 12–0-s vezetésünknél meg is szerezték első góljukat a tornán. Nem mellesleg először örülhettek Európa-bajnoki találatnak fennállásuk során. Speciális koreográfiával nem készültek. De a gólszerző, Melek Cavlak nevét azért mindenképp illik nekünk is leírnunk.

A nagyszünetben 13–1-re vezettünk, ami után már jól se nagyon kellett lőnünk, ugyanis szinte minden támadásunknál lefordultunk, ziccerben fejezhettük be az akciókat.

Elsősorban – mint oly sokszor máskor – Keszthelyi Rita és Bujka Barbara harcolt a meccs gólkirálynője címért. De négy perccel a vége előtt Kisteleki Hanna is bejelentkezett: végül ő is és „Keszi” is egyaránt fél tucattal zárt.

A találkozót követően Keszthelyi Rita értékelt az NSO Tv-nek.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NŐI TORNA, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 27–1
(7–0, 6–1, 9–0, 5–0)
Belgrád, 50
néző. Vezette: Wengenroth (svájci), Kikilisvili (grúz)
MAGYARORSZÁG:
Kasó – Antal 2, Keszthelyi 6, Csabai 3, Bujka 4, Illés A. 2, Kisteleki H. 6. Csere: Gangl (kapus), Takács O. 1, Tóth I. 1, Szücs G. 1, GARDA 1
TÖRÖKORSZÁG:
Ozaydin – Cavlak 1, Acar, Idrisoglu, Kus, Duman, Erdem. Csere: Kose, Burali, Elma, Duz, Soylemez
Bíró Attila: –
Két dolgot mondtam a lányoknak a meccs előtt: egyrészt ne sérüljenek meg, másrészt próbálják a pulzusszámot felvinni, amikor csak lehet. Azokban a szituációkban főleg, amikor le tudunk fordulni, és be is tudjuk ezeket fejezni. Ez végül sikerült. Elégedett vagyok, a konditermi edzésre készülünk, azt hiszem, a lányok attól jobban tartanak, mint ettől a meccstől tartottak.
Hakan Sahbaz: –
Ez a mérkőzés is hatalmas élmény volt számunkra, azt előzetesen is tudtuk, hogy a magyar csapat sokkal erősebb nálunk. Azonban büszke vagyok arra, hogy itt lehetünk az Európa-bajnokságon, szeretnénk eredményesek lenni, amikor majd hozzánk hasonló szintű csapatok ellen játszunk.

A csoport további eredményei
Hollandia–Portugália 28–2 (6–0, 7–2, 9–0, 6–0)
Oroszország–Görögország 16–6 (3–2, 5–1, 1–1, 7–2)

PERCRŐL PERCRE:

32. perc: Vége a meccsnek, megvan a kötelező. 27–1

32. perc: Kontrát fújtak a törököknél, majd Kisteleki belőtte a hatodik gólját, méghozzá a jobb szélről. 27–1
32. perc:
Labdát szereztünk, de centerből nem sikerült kapura lőni.
31. perc:
A törökökben már nem sok erő van, Csabai helyzetbe is került, és szépen ejtett ziccerből a bal felsőbe. 26–1
30. perc:
Emberelőnybe kerültünk, amelyet Kisteleki villámgyorsan kihasznált. 25–1
29. perc:
A török támadás nem vezetett eredményre, de a magyar akció sem, mert Tóth nem tudta a kapuba csavarni a labdát.
28. perc:
Emberelőnybe kerültek a törökök, Kisteleki viszont labdát lopott. Végig is vitte, majd bepöccintette. 24–1
28. perc:
Magyar támadás végén Tóthnál is kontrát fújtak. Jogosan.
27. perc:
Elfütyörésznek a bírók, úszkálnak is a csapatok ide-oda a sok kontra miatt.
26. perc: Antal
megúszott, lövését védte Özaydin, de maradt nálunk a labda. Nem sokáig, mert kontra.
26. perc: Idrisoglu
lőtte el kiszorított helyzetből, de bement volna, ha Gangl nem véd remekül.
25. perc:
A török ejtés gyenge volt, az ellentámadásból Tóth harcolt ki emberelőnyt, amelyet Takács Orsolya használt ki. 23–1
25. perc:
Megjárattuk a labdát, de a lövés nem volt valami jó, Özaydin szépen védett.
25. perc: A ráúszásnál megint elhoztuk a labdát.

24. perc: Vége a harmadik negyednek, hízik a különbség. 22–1
24. perc: Burali
nem jutott lövéshez, de Bujka is rontott.
23. perc:
Megjáratták a labdát a törökök, de a kaput nem érte a lövésük, ráadásul Kisteleki meg is úszott, majd Keszthelyihez játszott, aki a bal alsóba lőtt. 22–1
23. perc: Török időkérés.
23. perc:
Jó sok kiállítás van nálunk, ezúttal Antalt küldték ki.
22. perc:
Gyors labdaszerzés után Antal nézte sokáig a lehetőséget, de kontrát fújtak nálunk.
22. perc: Kus
volt nagyon bátor, de a blokk mentett, nem úgy a török kapu előtt, ott ugyanis Bujka simán dobott gólt centerből. 21–1
21. perc: Kisteleki Hanna
régen dobott gólt, most megtette, méghozzá a jobb kapufa segítségével. 20–1
20. perc: Kus
ejtését fogta Gangl, majd a magyar támadás végén Keszthelyi úgy lőtt gólt, ahogy akart. 19–1
20. perc:
Támadhattunk, Keszthelyi tűnt fel a bal oldalon, és a hálóba pattintott. 18–1
19. perc:
Emberelőnybe került Törökország, megjáratták a labdát, majd középről gyengén mellé lőttek.
18. perc:
Centerben elhalásztuk a labdát a törökök elől, Bujka Keszthelyihez játszott, aki tiszta helyzetből bevágta. 17–1
18. perc: Kus
nem jutott lövéshez, megindultunk előre, Bujka kapta középen, és könnyedén húzta a labdát a kapuba. 16–1
18. perc:
Labdát szereztünk, Illés végigúszott a pályán, majd gólhelyzetben visszarántották egy ötméteresért. Az ötméterest Garda végezte el, és a bal fölsőbe lőtt. 15–1
17. perc:
Végigvittük a támadásunkat, Bujka szépen csavart a hálóba. 14–1
17. perc: Megszereztük a labdát a ráúszásnál, de előbb nálunk láttak kontrát, majd a törökök vesztették el a labdát.

16. perc: Vége a második negyednek, kicsit visszavettünk a tempóból… 13–1
16. perc:
Megint támadhattunk, de hiába a szép csavar, Özaydin védett.

16. perc: Csak hogy ne kapjanak vérszemet, Illés Anna szépen ejtett a kapuba. 13–1
15. perc:
Emberelőnybe kerültek a törökök, ezzel itt az esély, hogy megszerezzék első góljukat. És sikerült! Cavlak talált be távolról. 12–1
15. perc:
Megint gyorsan labdát szereztünk, és hosszú idő után megint gólt lőttünk, ezúttal Szücs révén. 12–0
14. perc: Garda
lövése a kapufán csattant.
13. perc:
Nem sokat használt a szép szó, gyorsan megszereztük a labdát.
13. perc: Török időkérés.
13. perc: Tóth
lövése közelről Özaydin kezében halt el.
12. perc:
Kivételesen megint labdát szereztünk, majd emberelőnybe kerültünk, amelyet Csabai pillanatok alatt kihasznált. 11–0
12. perc: Illés Annának
is ideje volt már betalálni, meg is tette, ő a bal fölsőt választotta. 10–0
11. perc:
A török támadás rövid volt, felálltunk, de Csabai lövését védte Özaydin.
10. perc:
Labdát szereztünk, megúsztunk, Csabai óriási gólt lőtt a fölső sarokba. 9–0
10. perc: Garda
szép bejátszását Tóth Ildikó húzta a kapu bal oldalába. 8–0
9. perc:
Labdát szereztek a törökök, de a támadásukat nem tudták végigvinni.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, megint elhoztuk a labdát.

8. perc: Vége az első negyednek. 7–0
8. perc:
Kivételesen kontrát fújtak nálunk, így az utolsó fél percre jöhettek a törökök, de a félpályánál labdát vesztettek… Aztán visszaszerezték.
7. perc:
Megint emberelőnybe kerültek a törökök, de Acar lövése a blokkban halt el.
7. perc:
A török támadásra nem tudunk szót fecsérelni, mert gyorsan fordulunk, és Bujka Barbara góljával már héttel megyünk. 7–0
6. perc:
Most éppen Kisteleki Hanna lőhetett, és besurrant a labda a jobb alsóba. 6–0
5. perc:
Kicsit egyhangú, de megint nem jutottak lövéshez a törökök, ezért Keszthelyi ejthetett messziről a léc alá. 5–0
5. perc:
Ezúttal Keszthelyi úszhatott meg, és biztosan pattintott a bal alsóba. 4–0
4. perc:
Megint török emberelőny, megjáratták a labdát, majd Idrisoglu lőhetett jobbról, de Kasó szépen védett.
4. perc:
A török támadás ezúttal is rövid volt, akárcsak a magyar, csakhogy nálunk Kisteleki szép gólt dobott. 3–0
3. perc:
Pillanatok alatt szabálytalankodtak a törökök, így már mi támadhattunk. Kisteleki lopta a távolságot, majd Keszthelyi kapta a labdát húzásra, de a kapus védett.
3. perc: A török kapitány, Hakan Sahbaz időt kért.
3. perc:
Megint szereltük a törököket, jöhettünk előre, viszont centerben szerelték Bujkát, ráadásul Illést kiküldték.
2. perc:
Lövésig sem jutottak a törökök, megúsztunk, Antal ejtése szépen hullott a kapu bal oldalába. 2–0
1. perc:
A török támadásnak gyorsan vége szakadt, Antal Dóra balról bepattintotta az első magyar gólt. 1–0
1. perc:
Az első támadásunk gyors emberelőnyt hozott, de Bujka nagy helyzetben mellépaskolta a labdát.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, rögtön el is hoztuk a labdát.