Keszthelyi királynő a „négybe vezette” a válogatottat az Eb-n

2016.01.18. 17:09
Keszthelyi Rita remekül játszott az oroszok ellen (Fotó: MTI)
Két nagyon biztos győzelem után az oroszok ellen szállt medencébe a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokság A-csoportjának 5. fordulójában. A tét a csoport második helye volt. Három remek és egy gyengébb negyed után Keszthelyi parádéjával egy góllal (11–10) nyertünk. Ezzel elkerültük a másik ágról az olasz és a spanyol csapatot is.

Végre egy meccs, amelyre fel lehetett pörögni. Két lagymatag találkozó, nagy különbségű győzelem (a törökök és a portugálok ellen) után félteni lehetett a magyar csapatot, hogy az elmúlt hat nap nihilje miatt nem lesz elég éles az oroszok elleni, tulajdonképpen sorsdöntő utolsó csoportmeccsen. A lányok azonban nagyon jó hőfokon érkeztek meg a találkozóra.

Ha Gangl Edina védett, az egész kispad egy emberként ugrott fel, együtt örült a nemcsak szép, remek formában is védő kapussal.

Keszthelyi Rita is ezer fokon égett, de ami egy klasszist igazán klasszissá tesz, az az, hogy a kellő pillanatokban higgadt marad. Keszi ezt megtette: az első két góljánál nagyon pontosan célzott, amikor a többiek még nem mertek vállalkozni. Ráadásul az egy másodperccel az első negyed vége előtt megeresztett csavarja is gólt érdemelt volna.

Aztán a második negyedben a többieken volt a sor. Kisteleki Hannának és Czigány Dórának is bejött egy-egy lövés, ami után meg Bujka Barbarának volt egyszerű bejátszani a labdát. Ha pedig ő megkapja, akkor annak vagy kiállítás, vagy ötméteres a vége.

Aztán jött egy csodálatos csuklómozdulat, egy ejtésgól Keszthelyitől... A női Varga Dénesünk első félidei mesterhármasának is köszönhetően nagyszünetben 6–2-re vezettünk.

Eddig csak a támadásokról írtunk, de talán a védekezésünk még ennél is jobb volt. Nem véletlenül készültünk az oroszok kétcenteres játékára, Bíró Attila, úgy tűnt, nagyon megértette a lányokkal, hogy mit kell ez ellen a rendszer ellen tenni. Amikor pedig távolról próbálkoztak az oroszok, kiválóan blokkoltunk.

Nagyon nem is kellett izgulnunk az első félidőben, s úgy tűnt, a magyar szurkolók sem tették ezt: „Kapcsoljátok már le azt a ... fűtést!” – üvöltött az egyikük. A három pont helyére tetszőleges csúnya szó behelyettesíthető.

A harmadik negyedben egy szempillantás alatt lőtt kettőt az orosz válogatott, hirtelen mínusz négy helyett már csak mínusz kettőnél jártak. Ki nem találják, hogy mi vetett véget a magyar rövidzárlatnak! Egy Keszthelyi-gól... Majd Kisteleki Hanna is megmutatta, hogy nem csak a gyenge csapatok ellen képes gólt lőni. Második találatát szerezte a meccsen. Újra helyreállítva a nyugalmunkat.

Persze igazán ezt Keszthelyi tudta megtenni velünk, akinek a hatodik gólja egy nyolcméteres ejtés volt. Ilyen találata még pont nem volt ezen a meccsen. Hat perccel a vége előtt 10–6-ra vezettünk úgy, hogy az iksz is elég lett volna a csoport második helyéhez. Bíró Attila le is hozta pihenni a királynőt. Nem kellett volna...

Az oroszok ugyanis sorozatban három gólt szereztek, majd emberelőnybe kerültek. Természetesen ekkor megy pont egy centivel ment át a labda a gólvonalon.... Egyenlítettek az oroszok, és ekkor már ismét a vízben volt Keszi.

A slusszpoén végül a miénk volt: Illés Anna egy szövevényesen megjáratott fór végén eldöntötte a meccset. Ekkor lélegezhettünk igazán nagyot. Jöhet a negyeddöntő, valószínűleg a franciák ellen. Legutóbb tízzel vertük őket.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NŐI TORNA, 5. FORDULÓ, A-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 11–10
(2–1, 4–1, 3–3, 2–5)
Belgrád, 300
néző. Vezette: Alexandrescu (román), Putnikovics (szerb)
MAGYARORSZÁG:
Gangl – KESZTHELYI 6, Antal, Garda, BUJKA 1, Szücs G., KISTELEKI H. 2. Csere: Takács O., Tóth I., Csabai, Illés A. 1, Czigány D. 1
OROSZORSZÁG:
Karnauk – LISZUNOVA 3, Ivanova 2, Szobolova 1, Tankejava, Karimova 1, Prokofjeva 1. Csere: SZIMANOVICS 2, Tyimofejeva, Krimer, Grineva, Jarondajkina
Gól – emberelőnyből:
13/3, ill. 11/5
Gól – ötméteresből:
1/1, ill. 1/1
Kipontozódott:
Szobolova (24. p.), Szücs G. (25. p.), Tyimofejeva (26. p.)

A csoport további eredményei:

Portugália–Törökország 11–10 (2–2, 3–3, 4–1, 2–4)
Hollandia–Görögország 11–10 (1–3, 3–3, 3–4, 4–0)

6. Törökország5514–120–1060

32. perc: Vége a meccsnek, nagy csata lett a végére, de megvan a második hely! 11–10
32. perc:
18 másodperc volt hátra, amikor támadhattunk. Az oroszok nem tudták elvenni a labdát, az idő letelt, a magyar csapat pedig győzött!
32. perc: Gangl labdát szerzett, mi pedig időt kértünk.
31. perc: Emberelőnybe kerültünk! Grinyevát
kiküldték, a vezetésért passzolgattunk, és a türelmes játéknak meg is lett az eredménye, mert Illés kintről nagyon bevágta! 11–10
31. perc: Nem a legjobban alakul egyelőre ez a negyed...
31. perc:
Az oroszok nagyon spannolták magukat az időkérésnél, és nem is hiába, mert Ivanova lövésével egyenlítettek is. Éppen hogy becsorgott... Kár volt érte. 10–10
31. perc: Keszthelyit kiállították, emberelőny az oroszoknál, és időt is kértek.
30. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de Takács egészen közeli lövését Karnauh kivédte...
29. perc:
Feljöttek egy gólra az oroszok, ráadásul labdát is szereztek. Szerencsére Czigány visszaszerezte, majd megint mi támadhattunk.
29. perc:
Az emberelőnyt kihasználták az oroszok, Liszunova lőtt balról a kapuba. 10–9
28. perc: Keszthelyi
távoli lövése a kapufán csattant, nálunk meg kiküldték Illést visszahúzásért.
28. perc:
Kár volt az előző kihagyott előnyért, mert az oroszok mesteri ejtéssel szépítettek Ivanova révén. 10–8
27. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Antal lövését azonban védte Karnauh.
27. perc:
Emberelőnybe kerültek az oroszok, nem sokáig járatták a labdát, Karimova szabadon maradt, és be is vágta a jobb fölsőbe. 10–7
26. perc: Hihetetlen! Keszthelyi
egészen messziről, szenzációs ejtéssel szerzett újabb gólt. 10–6
25. perc:
Kettős kiállítás, Bujka és Tyimofejeva ment ki.
25. perc:
Kiállítás nálunk, és ezt be is lőtték az oroszok Liszunova révén. 9–6
25. perc:
A támadásunk nem hozott eredményt, mert Bujka mellé lőtt.
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed, és majdnem orosz góllal, de Gangl résen volt.

24. perc: Vége a harmadik negyednek, tartjuk a négygólos előnyt. 9–5
24. perc:
Kiállítás az oroszoknál, ezzel Szoboljeva kipontozódott. Után újabb kiállítás, kettős emberelőnyben játszhattunk, Keszthelyi Rita pedig biztos kézzel lőtt a kapus feje fölé a hálóba. Ez már az ötödik gólja! 9–5
24. perc:
Emberelőnybe kerültek az oroszok, amelyet Szoboljeva váltott gólra. 8–5
23. perc: Kisteleki
úgy tett, mintha középre akarna játszani, ehelyett a rövid sarokba lőtte elemi erővel a labdát. 8–4
23. perc:
Támadhattak az oroszok, de Gangl szépen védett.
22. perc: Végre!
Jó volt a labdajáratás, Keszthelyi kapta a labdát a bal oldalon, és a kezek erdejében is belőtte. 7–4
22. perc: Magyar időkérés.
22. perc:
Hosszú idő után újra emberelőnybe kerültünk. Az orosz edző reklamált, kapott egy sárgát.
22. perc:
Kontrát fújtak az oroszoknál, Karimova volt szabálytalan.
22. perc:
Eddig ez a negyed nem a legjobb... Ráadásul el is adtuk a labdát.
21. perc:
Nem figyeltünk a centerre... Ezt pedig Szimanovics kegyetlenül kihasználta. 6–4
21. perc:
A támadásunk meglehetősen rövidre sikerült, mert Tyimofejeva labdát szerzett.
20. perc: Ivanova
hatalmas kapufája után Prokofjeva kapta a labdát, aki közelről nagyon bevágta. 6–3
20. perc:
Elvették a labdát az oroszoktól támadásban, így jöhettünk előre. Bujka kapta centerben, lőtt is, de Karnauh kivédte.
19. perc: Illés
emelkedett ki nagyon a vízből, meg is nézte a rövid alsót, de a kapufa mentett.
18. perc:
Kiállítás nálunk, de Szimanovics lövését Gangl kivédte.
18. perc: Labdát szereztünk, és Tankejevát kiállították. A hetedik gólt azonban nem sikerült belőni, mert Liszunova lehalászta a labdát.
17. perc:
Szerencsére gyorsan elszedtük tőlük, de a támadásunk nem volt jó.
17. perc: A harmadik negyed is elkezdődött, ezúttal az oroszok hozták el a labdát.

16. perc: Vége a második negyednek, kiváló játék és négygólos vezetés. 6–2
16. perc:
Az oroszok hibáztak, elvesztették a labdát, mi viszont a hátralévő időben már nem siettünk, le is pergett az óra.
16. perc:
Kiváló blokkal hatástalanítottuk Szimanovics lövését, majd a támadásunkat lelassítottuk. Ezek után Czigány lőtt, de a jobb kapufa mentett.
15. perc: Nagyszerű gól! Keszthelyi
szelídített meg parádésan egy átadást, majd a jobbra mozduló kapust becsapva a bal sarokba ejtett. 6–2
15. perc:
Emberhátrányba kerültünk, és hiába volt ismerős már a figura, Szimanovics mégis szabadon maradt a kapunk előtt, és behúzta a hálóba a labdát. 5–2
14. perc:
Az oroszoknál is lehet kontrát fújni, most megtették. Sajnos Illés lövése lejött a blokkról.
14. perc:
Szép támadás végén ötmétereshez jutottunk. Az ötméterest Bujka lőtte, méghozzá a kapu bal alsó sarkába. 5–1
13. perc:
Jobb híján távolról próbálkozott Tankejeva, de ez nem okozott gondot Ganglnak.
13. perc:
Emberelőnybe kerültünk, és hiába tűnt szabálytalannak az orosz, nem fújt a bíró.
13. perc:
Egy kósza ejtéssel próbálkoztunk, de nem volt jó, aztán az orosz centert Gangl és Garda közös erővel szerelte.
12. perc: Kontra nálunk, de aztán a felúszásnál az oroszok is szabálytalankodtak.
12. perc:
Szigorú volt a védekezésünk, és az oroszok ezzel nem is tudtak mit kezdeni.
11. perc: Gangl
nagy védése után támadhattunk, Czigány Dóra váratlanul elvállalta, és milyen jól tette! Bent van a negyedik! 4–1
10. perc:
Emberelőnybe kerültünk Szimanovics kiállítása után. Ezúttal Kistelekire játszottuk ki a figurát, aki jobbról remekül lőtt a rövid sarokba. 3–1
10. perc:
Jöttek is, de Tyimofejeva a kapufát találta el.
9. perc:
A támadásunk nem fejeződött be lövéssel, jöhettek az oroszok.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, megint elhoztuk a labdát.

8. perc: Vége az első negyednek, jó a védekezés, és vezetünk. 2–1
8. perc:
Az utolsó fél percben jöhetett a magyar támadás, Bujkáról kiállítás az oroszoknál, de hiába lőtt Keszhelyi nagyot, kiválóan védett Karnauh.
8. perc: Magyar időkérés.
8. perc:
A magyar támadás végén megint könnyen elszórtuk a labdát.
Emberelőnybe kerültek az oroszok, amelyet Liszunova lőtt balról a bal alsóba. 2–1
7. perc:
Az orosz edző dorgálása után Ivanova pattintott, de fölé.
7. perc: Orosz időkérés.
7. perc:
Nagyon fogyott a támadóidőnk, amikor Keszthelyi távoli lövése a lécen csattant.
6. perc:
Újabb kontra nálunk, de Prokofjeva gyenge ejtése csemege volt Ganglnak.
5. perc:
Elvették tőlünk a labdát, de az oroszok nem tudtak lefordulni. Viszont kaptak egy emberelőnyt. türelmes labdajáratás után kiváló blokkal ártalmatlanítottuk a támadást.
5. perc:
Az oroszoktól is elvették támadásban, így meglódulhattunk. Kisteleki egészen messziről akarta becsapni az orosz kapust, de legalább egy sarokdobásra jók voltunk.
4. perc:
Eddig még nem fújtak nálunk kontrát, most igen...
4. perc:
Ejtéssel próbálkoztak az oroszok Ivanova révén, de a felső kapufa most velünk volt.
3. perc:
Nálunk maradt a labda, mert Szoboljeva szabálytalankodott, sőt ki is küldték. Már jött volna vissza, amikor Keszthelyi rettentően kilőtte a bal fölsőt. 2–0
3. perc:
Újfent emberelőnybe kerültünk, szép labdajáratás után Bujka húzott centerből mellé.
3. perc:
Távoli lövésre késztettük az oroszokat, Szoboljeva viszont mellé trafált.
2. perc:
Ezúttal mi kerültünk előnybe, és meg is szereztük a vezetést, méghozzá Keszthelyi távoli lövésével. 1–0
2. perc: Tankejevára
játszották ki a figurát, de a magyar kapus óriási bravúrral védett.
1. perc: Lassan bontakozott ki az orosz támadás, de centerből kaptak egy emberelőnyt.
1. perc: Megjárattuk a labdát, de lejárt a támadóidő, ezért jöhettek az oroszok.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszás után elhoztuk a labdát.