A jó védekezés kevés volt, támadójátékunk nem ért Eb-döntőt

2016.01.21. 20:08
Alekszandar Radovics próbálja blokkolni Varga Dénest (Fotó: MTI)
Montenegró ellen szállt vízbe a magyar válogatott a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében. Az olaszokat kiejtő ellenfél nagyon készült, és remekül is játszott. Óriási küzdelemben a végén bedaráltak bennünket, és megérdemelten jutottak be a fináléba, ami azt jelenti, hogy ott lesznek az ötkarikás játékokon is Rióban. Nekünk marad a meccs a harmadik helyért a görögök ellen, valamint az olimpiai selejtező.

Pontosan előttünk fordult rá Nagy Viktor a montenegróiak elleni kötelező pacsizás után a kispadhoz (igazából székek egymás mellett egy emelvényen) vezető útra. Ebben a pillanatban akkorát üvöltött a levegőbe, hogy a lelátón őrjöngő montenegróiak decibelfröccse ellenére is hallottuk.

A magyar kapus nagyon rápörgött a meccsre, és hatalmas szüksége is volt a magyar válogatottnak az ő remek teljesítményére. A montenegróiak ugyanis parádéztak az olaszok ellen, nagyon működött a támadógépezetük a negyeddöntőben. Persze, nekünk meg a védekezésünk. A horvátokat öt gólon tartani...

Azt nem tudjuk, hányas fórfigura volt az, hogy Varga Dénes ütemtelenül rálövi egy passz után a labdát, ha rámennek ketten, de bejött. Az ötödik percben megszereztük a mérkőzés első gólját. Addig Nagy Viktor mindent megfogott, első védésénél egyből a közismert jelzéssel csitította a montenegrói játékosokat.

Nikola Janovics aztán olyan gólt lőtt, ami akkor is bemegy, ha Jesús Rollán is ott tempózott volna Nagy Viktor mellett. Egyből vissza is mutatott a magyar kapusnak az ellenfél csapatkapitánya.

Sajnos a másik oldalon Milos Scsepanovics is kiváló formában védett. Nem meglepő, hogy a nagyszünetig mindössze hét gólt láthattunk, kár, hogy a montenegróiak szereztek eggyel többet.

Örömteli volt, hogy benjáminunk, Manhercz Krisztián nagyon fontos pillanatban szerzett nagyon higgadt gólt, amellyel 3–3 lett az állás. Előtte pedig még Varga Dénes nem izgult túl egy ötméterest. Darko Brguljan sajnos a második negyed vége előtt nagyon kilőtte a felsőt, ezer fokon égtek, pörögtek a montenegróiak.

És már minden góljuk után Nagy Viktornak üzentek...

Drasko is megtette ezt a Brguljan klánból. Bár be kell vallani, nagyon szépen gurította be a labdát rosszkézről a hosszúba. 5–3-as montenegrói vezetésnél elkezdtünk kicsit aggódni. Szerencsére Manhercz nem tette: újabb zseniális lövésével jelezte, nem csak azért van itt az Eb-n 18 évesen, hogy szokja a légkört.

Az utolsó negyedben kedvenc hangosbemondó hölgyünk csak ámult, hogy Decker Ádám mekkora gólt lőtt. Persze ha tudná, hogy bekkünk nem ezért van itt, sokkal inkább Hosnyánszky Norbert volt a megfejtés: szabaddobásból egyenlítettünk. 5–5 és hat perc volt még hátra.

Aztán egy buta góllal megtámogattuk a montenegróiakat. Ketten már annyira fáradtak voltak, hogy cserét kértek náluk, négyen felúszva mégis befejezték a támadást. De igazából már a mi támadásainkban sem volt erő, elképzelés. Gyakorlatilag Varga Dénesre támaszkodtunk, rá pedig sokszor két montenegrói, amikor lőni próbált. Természetesen a túlerővel szemben neki sem ment.

Két és fél perccel a vége előtt kulcsfontosságú emberhátrányt kellett volna kivédekeznünk. Nem sikerült, ekkor úszott el a hajó. Végül 8–5-re kaptunk ki.

Szombaton 16.15-kor Görögország ellen játszunk a bronzéremért. Szerbiában nem tudtuk kiharcolni az olimpiai kvalifikációt.

A találkozót követően Decker Ádám nyilatkozott az NSO Tv-nek.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BELGRÁD
ELŐDÖNTŐ
MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 8–5 (2–2, 2–1, 1–1, 3–1)
Belgrád, 5000
néző. Vezette: Severo (olasz), Koryzna (lengyel)
MONTENEGRÓ: SCSEPANOVICS – IVOVICS 2, M. Janovics 1, Petrovics, Vukcsevics 1, Radovics, Drasko Brguljan 1. Csere: Jokics, Misics, N. JANOVICS 2, Paszkovics, Darko Brguljan 1
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Decker Á., Bátori, Varga Dénes 2, Hárai, Erdélyi, Vámos. Csere: Gór-Nagy, Varga Dániel, Kis G., Hosnyánszky 1, MANHERCZ K. 2
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 8/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Petrovics (32. p.)

32. perc: Vége a meccsnek, Montenegró megy a döntőbe és az olimpiára, mi pedig a harmadik helyért játszunk, és készülhetünk az olimpiai selejtezőre. 5–8
32. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de Hosnyánszky lövését Scsepanovics védte.
32. perc: Ivovics
egészen közelről nagy gólt lőtt. Óriási az öröm montenegrói oldalon. 5–8
31. perc:
Megvan az emberelőny. Vámos eladta a labdát hosszú lóba után, és ezzel alighanem eldőlt.
31. perc: Janovics
fölé lőtt, gyorsan gólt kellene lőni.
31. perc:
Kontrát fújtak nálunk, igaz, jó volt a montenegrói védekezés.
31. perc: Két perc van hátra, Benedek Tibor időt kért.
30. perc:
Ezt bizony belőtték. Szabadon maradt a bal kapufánknál Vukcsevics, és ezzel kettővel vezet az ellenfél. 5–7
30. perc: Montenegrói időkérés.
30. perc: Janovics
eladta a labdát, de már gólt kellene szereznünk... Varga Dénesnek mostanában nem megy, kihagyta. Ráadásul utána ki is állították.
29. perc:
Labdát szereztünk, Manhercz lopta el. Majd a támadásnál ugyanő ejtett, de a lécről fölé ment a labda.
28. perc: Manhercz
éles szögből lőtt, de Scsepanovics védett. Maradt a labda nálunk, Varga Dénes lőhetett, de kintről mellé trafált.
28. perc:
A mi támadásunk eredménytelen maradt, majd a montenegróiak lőttek gólt, mert Ivovics közelről húzott a hálóba. 5–6
27. perc:
Emberelőnybe kerültek a montenegróiak, Jokics közeli húzása Nagy Viktorról pattant a kapufára.
26. perc: Kis Gábor
lőhetett helyzetből, de Scsepanovics szinte tudta, hová megy a labda, így védett.
26. perc: Brguljant
hagytuk lőni, ezúttal azonban a labda középre tartott, ez nem okozott gondot Nagynak.
26. perc:
Maradt a labda a montenegróiaknál, Ivovics nagy lökete megint Nagy Viktorról ment mellé.
25. perc: Jokics
gondolta úgy, hogy jobbról teszteli Nagy Viktort, de a kapusunk védett.
25. perc: Hosnyánszky
kapta a labdát, és kintről, ravaszul ellőtte, a labda pedig besurrant a montenegrói kapu jobb alsó sarkába. 5–5
25. perc: A ráúszásnál megszereztük a labdát.

24. perc: Vége a harmadik negyednek, egy góllal vezet az ellenfél. 4–5
24. perc:
Az egyenlítésért támadhattunk, Varga Dénes lövése Scsepanovicsról a kapufára pattant.
23. perc:
Az ötméterest Mladjan Janovics végezte el, a lövését Nagy Viktor tolta a kapufára!
23. perc:
Kontra nálunk, megindult előre az ellenfél, és Nikola Janovics ötméterest harcolt ki.
23. perc: Varga Dénes
jó védekezése után a montenegróiak nem végezték el a szabaddobást, jöhettünk előre.
22. perc:
Kettős előnybe kerültünk, ezt be kellene lőni. Nem sikerült, mert Hosnyánszky lövése a lécről a gólvonalra pattant, de onnan kifelé...
22. perc: Benedek Tibor időt kért.
22. perc: Manhercz
bejátszását Hárai kaparintotta meg centerben, és emberelőnyt harcolt ki.
21. perc:
Megjáratták a labdát a montenegróiak, de aztán rosszul passzoltak, és megszereztük.
21. perc: Hosnyánszky kiállítása után a montenegrói szövetségi kapitány időt kért.
20. perc:
Lassú volt a támadásunk, de emberelőnybe kerültünk. Manhercz középre nézett, de nem passzolt, hanem lőtt, méghozzá a hálóba! 4–5
20. perc:
Újabb kiállítás nálunk, és ez nagy gond lehet. Brguljan nagyon ravasz volt, elhajlás után lőtt jobbról a hosszú sarokba. 3–5
19. perc: Vámos
nagy lövése a kapufáról jött ki, de megszereztük. Kis idő múlva Varga Dénes próbálkozott, de megint a léc mentett.
19. perc:
Megint Ivovics lőtt messziről, de a kapufáról visszapattant hozzájuk a labda. Utána Mladjan Janovics lőtt a lécre, de ezt már megszereztük.
18. perc: Hárai
a víz alá vitte a labdát, fordulhatott az ellenfél, amely nagyon keményen és veszélyesen játszik.
17. perc:
Már-már lejárt a támadóidejük, de Ivovics így is el tudta lőni, szerencsére Nagy szépen védett.
17. perc: Radovics
elemi erejű lövését védte szenzációsan Nagy Viktor.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, sajnos a montenegróiak hozták el a labdát.

16. perc: Vége a második negyednek, vezetnek a montenegróiak. 3–4
16. perc: Varga Dániel
lövése a kapufáról ment fölé, az ellentámadásból Paskovics emelését védte Nagy.
16. perc:
Hát, ez nem hiányzott... Brguljan ijesztgetett balról, aztán nagyon nagy gólt lőtt. 3–4
16. perc:
Elvesztettük a labdát, kontrát fújtak.
15. perc: Bátori
távoli lövését védte Scsepanovics, de maradt a labda nálunk egy sarokdobással.
14. perc:
Az emberelőnyt Vámosra játszottuk ki, aki jobbról, kapásból lőtt, de éppen a két kapufa találkozását találta el.
14. perc: Hárai emberelőnyt harcolt ki, Benedek Tibor pedig időt kért.
13. perc:
Az emberelőnyt türelmesen játszották meg, aztán Nikola Janovics lőtt előbb kapufát, majd Mladan Janovics is lőhetett, de mellé.
13. perc:
Emberelőnybe kerültek a montenegróiak, Deckert küldték ki. Montenegrói időkérés.
13. perc:
Megint emberelőnybe kerültünk, jó lenne egyet kihasználni. Manhercz vállalta el, és kiválóan zúdította a labdát a jobb felső sarokba. 3–3
12. perc: Janovics
vette észre, hogy nincs embere, és nagyon pontosan lőtte ki a jobb fölsőt. 2–3
12. perc:
Villámgyorsan véget ért a montenegrói támadás, aztán hiába kerestük a lehetőséget, Kis Gábor szabálytalansága miatt elvesztettük a labdát.
11. perc:
Ismét emberelőnyt harcoltunk ki, Gór-Nagynak adtuk be húzásra, de nem érte el a labdát.
11. perc: Radovics
lövését Bátori blokkolta, óriási a küzdelem.
10. perc: Vámos
labdát csent, de a gyors indítás elmaradt. Az emberelőny viszont nem, mert Petrovicsot kiküldték. Pillanatok alatt gólt lőhettünk volna, de Scsepanovics védett. Folytattuk a támadást, de Bátori lövését blokkolták a védők.
9. perc: Ivovics
lövése Nagy Viktorról és a kapufáról ment fölé.
9. perc:
A centerbejátszásunk rövid volt, szereltek a védők.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, a ráúszás után megint mi hoztuk el a labdát.

8. perc: Vége az első negyednek, nagy küzdelem, döntetlen állás. 2–2
8. perc:
Labdát loptak a montenegróiak, és támadhattak az utolsó tíz másodpercre. Hasztalanul, mert lepergett az idő.
7. perc:
Emberelőnybe kerültek a montenegróiak, alaposan megjáratták a labdát, végül kaptak még egy előnyt. Janovics vette észre, hogy üres a bal fölső, és be is vágta. 2–2
7. perc: Montenegró időt kért.
7. perc:
A magyar akció sem volt valami hatékony, Manhercz végül elvállalta, de a kaput sem találta el.
6. perc:
A montenegrói támadás elég statikus volt, végül Janovics engedte el, de fölé szállt a labda.
6. perc:
Az ötméterest Varga Dénes végezte el, és a jobb alsóba pattintotta a labdát. 2–1
6. perc: Kis Gábor
mozdult be remekül centerben, hárman ugrottak rá, kaptunk egy ötméterest.
6. perc:
Emberelőnyben Montenegró. Radovics lőhetett, de a bomba a kapufáról jött ki. Maradt a labda náluk, de már nem előnyben. Aztán mielőtt lejárhatott volna a támadóidejük, Janovics jobb keze megvillant, és a bal kapufáról pattant a labda a kapuba. 1–1
5. perc:
Nem sokáig vártunk, Varga Dénes lóbált egyet, majd ütemtelenül a kapus feje fölött lőtt a kapuba. 1–0
4. perc: Ivovics
lövését védte Nagy, támadhattunk, és emberelőnyt kaptunk, mert Jokicsot kiküldték..
4. perc: Gór-Nagy
egészen közelről a kapufát találta el.
3. perc: Hárainál
kontrát láttak, jöhettek előre a montenegróiak. Janovics távoli lövése a kapufán csattant, a kipattanó után sem szabadult fel a kapu, Vukcsevics közelről lőtt, de Nagy Viktor védett.
2. perc: Kontra a montenegróiaknál, Erdélyi tört be, csakhogy a nem túl helyezett lövést védte a kapus.
2. perc:
Megszereztük a labdát, körbeadogattuk, majd Vámos lőtt a bal fölső irányába, de Scsepanovics védett.
1. perc:
Óriási montenegrói lövés Janovics révén, de Nagy Viktor hatalmasat védett.
1. perc:
Egy távoli lövéssel kísérleteztünk, de Scsepanovics könnyen védte Bátori középre tartó labdáját.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszás után a kék sapkás magyar csapat hozta el a labdát.

A MAGYAR VÁLOGATOTT EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok:
Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa-Közgép), Bisztritsányi Dávid (A-Híd-OSC-Újbuda)
Mezőnyjátékosok: Gór-Nagy Miklós, Decker Ádám, Bátori Bence (mindannyian A-Híd-OSC-Újbuda), Hosnyánszky Norbert, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs (mindannyian ZF-Eger), Kis Gábor, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes (mindannyian Szolnoki Dózsa-Közgép), Manhercz Krisztián (Szeged-Diapolo)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: a budapesti final sixre a jegyek még kaphatók ajegyed.huoldalon!