Tanácstalanná tettük a görögöket, remek játékkal nyertünk

2016.01.12. 15:37
Szücs Gabriella egy gólt lőtt a görögöknek (Fotó: MTI)
A Hollandiától 14–10-es vereséget szenvedő magyar női vízilabda válogatott Görögország ellen 9–6-ra nyert a második csoportmérkőzésén a belgrádi Európa-bajnokságon.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NŐI TORNA, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 6–9 (2–3, 1–2, 2–2, 1–2)
Belgrád, 100 néző. Vezette: Putnikovics (szerb), Severo (olasz)
GÖRÖGORSZÁG:
Kuvdu – Kocia, Avramidu 1, RUMPESZI 1, ASZIMAKI 2, Cukala 1, Manoliudaki. Csere: Diamantopulu, E. Plevritu 1, M. Plevritu, Hidrioti, Kszenaki
MAGYARORSZÁG: GANGL – Antal 1, Keszthelyi 1, Czigány D. 1, Bujka 1, Szücs G. 1, Kisteleki H. 1. Csere: ILLÉS A. 2, Takács O., TÓTH I. 1, Csabai, Garda
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 9/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Manoliudaki (20. p.)

A csoport további eredményei
Portugália–Oroszország 5–21
(0–6, 1–5, 1–4, 3–6)
Törökország–Hollandia 0–25 (0–8, 0–6, 0–7, 0–4)

6. Törökország 2 2 0–54 –54 0

Magyar–görög 2.0. Tegnap a férfin, ma a női válogatotton volt a sor, hogy szembeszálljon a déli csapattal itt, majdnem „félúton” Budapest és Paralia, a legtávolabbi magyar falu között, Belgrádban. Bíró Attila együttese természetesen nem nyaralni érkezett a szerb fővárosba, bár ezt a Hollandia elleni meccs első két negyedében mégis megtette.

Most azonban minden máshogyan kezdődött. A mieink okosan, taktikusan pólóztak, látszott, hogy tanultak az első mérkőzés hibáiból. A védekezés jobban összeállt, de támadásban is jobbak voltunk. Bujka Barbara például 2–2-nél olyan tökéletes bejátszást kapott, aminek nem lehetett más a vége, mint ötméteres.

BÍRÓ ATTILA ELÁRULTA A SIKER KULCSÁT

„Az első félidőben csak három gólt kaptunk, ami megalapozta a mérkőzés további részét. A győzelem kulcsa a védekezésünk, a blokkok és a jó kapusteljesítmény volt. Többé-kevésbé elégedett vagyok a görög centerrel szembeni védekezésünkkel, dobott két gólt, de ennyi belefér. Tudatosan készültünk Aszimakiból, nagyon sokat videóztunk, több játékosunk játszott is vele együtt Görögországban” – mondta Bíró Attila a mérkőzést közvetítő M4 Sportnak.

„A portugálok és a törökök elleni győzelem nem lehet kérdéses, fontos, hogy a meccsek előtt és után jó edzést tartsunk. Az oroszok ellen hasonló játékkal szeretnénk nyerni, mint amit ma mutattunk” – tette hozzá a szövetségi kapitány.

A center megjátszása amúgy is kulcskérdés volt, hiszen az első meccsen gyakorlatilag képtelenek voltunk használható labdákat adni középső játékosainkat.

Ráadásul a kispad is elemében volt: Bíró Attila az egyik szimpla emberhátránynál két játékosunkat is a kapufához állította, ami nagyjából csak kettős emberhátránynál szokás. Aztán kiderült, annyira volt ez rossz ötlet, mint Kleinheisler Lászlót a kezdőbe jelölni a Norvégia elleni futball Eb-selejtezőn… És megtettük ezt még egyszer a meccsen, hasonló sikerrel.

Illés Anna előszeretettel vállalkozott, két szép lövése is beakadt az első félidőben, pedig nem egész hat percet volt csak a medencében. A nagyszünetben 5–3-ra vezettünk.

Hogy minden klappolt, arra bizonyíték, hogy a nagyszünetben Bíró Attila nem használta ki az öt percet, hogy tanítványainak magyarázzon, már két perccel a harmadik negyed kezdő sípszava előtt a kötélen sziesztáztak lányaink.

A kapusunkat is sikerült megtalálnunk erre a meccsre. Gangl Edina remekül védett, kiválóan repült mindig a blokkok által nem betakart felületre. A görögök pedig képtelenek voltak zárkózni, teljesen tanácstalanok voltak.

Tulajdonképpen kijelenthetjük, hogy Tóth Ildikó közeli ejtésénél (eléggé okos megoldás volt), 8–5-nél el is dőlt a találkozó. Négy perccel a mérkőzés vége előtt.

A mieink két nap múlva az első két meccsükön gólt sem szerző törökök ellen szállnak vízbe.

4. NEGYED
Gangl Edina 57.1 százalékos hatékonysággal védte a magyar kaput. Illés Anna két, Czigány Dóra, Antal Dóra, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó és Bujka Barbara egy-egy góllal járult hozzá a magyar sikerhez.
32. perc: Lejárt az idő, a magyar válogatott 9–6-ra legyőzte Görögországot!
32. perc:
A magyar válogatott emberelőnyös támadásával fejeződött be a meccs, de gól nem született.
A görögök is időt kérnek a szépítés reményében.
Megkezdődött az utolsó perc, három góllal vezetünk.
Bíró Attila időt kért.
31. perc: Aszimaki szépített, miután Gangl rosszul mozdult ki a kapujából. 6–9
30. perc:
Elvesztettük a labdát, de legalább öltük az időt.
29. perc: Czigány Dóra is átemelte Kuvdut, újabb ragyogó gól. Nem létezik, hogy ne nyerjük meg ezt a meccset. 5–9
29. perc:
Kocia távoli lövése a lécen csattant.
28. perc: Újabb emberhátrányt védekeztünk ki, de utána gyorsan elvesztettük a labdát.
27. perc: Keszthelyi ejtése után a lécről visszapattanó labda Tóth Ildikó elé került, aki gyönyörűen átemelte a görög kapust. 5–8
26. perc:
Gyenge görög lövés, fordulhatunk.
26. perc: Czigány Dóra kísérletét blokkolták, nem tudtunk betalálni emberfórból.
25. perc: Keszthelyi Rita kiállítása után emberhátrányba kerültünk, de Gangl ismét hárított.
25. perc: A magyar csapat hozta el a labdát, de nem tudtunk kapura lőni.

3. NEGYED
24. perc:
Gangl védésével zárul a harmadik negyed, 7–5-re vezetnek a mieink.
Öt másodperc a játékrészből, görög időkérés.
24. perc: Keszthelyi a kapufát találta el, de a labda maradt nálunk.
Egy perc van hátra a harmadik negyedből. A mieink emberelőnybe kerültek, Bíró Attila időt kért.
23. perc: Cukala emberelőnyből a jobb alsóba zúdította a labdát. 5–7
23. perc:
Czigány bejátszásába belenyúltak a görögök.
22. perc: Avramidu lőtt emberelőnyből, Gangl könnyedén hárított. Emberhátrányban (is) nagyszerűen védekezik a magyar válogatott.
21. perc: A görögök veszélytelen kapura lövése után elvesztettük a labdát.
21. perc: A magyar válogatott is kihasználatlanul hagyott egy emberelőnyös szituációt.
20. perc: Antal Dóra kiállítása során tökéletesen védekeztünk, a görögök lövésig sem jutottak el.
19. perc: Lejárt a támadóidőnk, támadnak a görögök.
18. perc: A görögök eljuttatták a labdát a centerhez, de a játékvezetők nem ítéltek szabálytalanságot.
18. perc: Szücs Gabriella átlövésből a bal felsőbe. 4–7
18. perc: Avramidu
büntetőből szépített. 4–6
17. perc: Kisteleki Hanna kezéből kiperdült a labda, utána azonban Szücs bejátszása után Bujka Barbara a kapuba bombázott. Három góllal vezetünk! 3–6
17. perc: Szücs Gabriella elhozta a labdát, mi vezethetjük a második félidő első támadását.

Gangl Edina továbbra is 50 százalékos hatékonysággal véd, a másik kapuban Kuvdu csak 16.7 százalékkal.

2. NEGYED
16. perc:
Könnyű szerrel kivédekeztük a görögök támadását, két góllal vezetünk két negyed után!
Görög időkérés.
16. perc: Tóth Ildikót szerelték, a görögök vezethetik az utolsó támadást az első félidőben.
16. perc: Jó a blokk, fél perccel a negyed vége előtt mi támadunk.
15. perc: Kontra mindkét oldalon, jönnek a görögök.
15. perc: Az időkérést követően Illés Anna emberfórból, a második lövéséből is gólt szerzett. 3–5
Bíró Attila ismét időt kért, lehet rendezni a sorokat.
15. perc: Czigányt kiállították, türelmes labdajáratás után lőttek a görögök, ám Gangl a kapufa segítségével mentett.
14. perc: Elpuskázott emberelőny, Szücs lövését blokkolták.
13. perc: Mi is a szabályok adta kereteken belül szereztünk labdát Takács révén.
13. perc: Bujkától szabályosan vették el a labdát, támadnak a görögök.
12. perc: A centerünk kezéről lehalászták a labdát, a görögök pedig szépítettek, Plevritu lőtte ki a jobb alsót. 3–4
11. perc:
Kapura ejtettek a görögök, kapufa. Avramidut kiállították, emberelőnyben támadhatunk.
10. perc: Ziccert hibáztunk megúszás után, aztán Bujka Barbara szabálytalankodott centerben.
10. perc: Akadozik a görög támadójáték – szerencsére. A legutóbbi két támadásukból sem tudtak gólt szerezni.
9. perc: Takács a ráúszásnál elhozta a labdát, majd emberelőnyből Czigány Dóra lövése elakadt, de a lecsorgót Kisteleki Hanna a léc alá vágta. 2–4

1. NEGYED
8. perc:
Az első negyedben az utolsó támadásából egyik csapat sem szerzett gólt, nyolc perc után 3–2-re vezetünk!
Bíró Attila is időt kért.
8. perc: Emberelőnyben a görögök, de Cukala lövését az eddig 50 százalékon védő Gangl hárította. Két játékosunk is odaúszott a kapufához, hogy élő falat képezzen a magyar kapu előtt – sikerrel jártak.
Időt kértek a görögök.
7. perc:
Szücs Gabriella lövése a lécen csattant, kár érte…
7. perc: Takács Orsolya kiállítása Gangl védett.
6. perc: Ötméteres a magyar válogatottnak! Keszthelyi Rita a kapu bal oldalába pattintott. 2–3
6. perc:
Egyenlített a görög válogatott, Aszimaki volt eredményes a center posztjáról, a labda Gangl Edina hóna alatt jutott a kapuba. 2–2
5. perc:
Ismét sikerült kivédekezni a görögök támadását, de a másik oldalon a centerünket szabályosan szerelték.
4. perc: Újabb görög kapufa és újabb magyar gól, fordítottunk! Illés Anna lövése után a labda a lécről a képzeletbeli gólvonal mögött csobbant a vízbe. 1–2
4. perc: A magyar válogatott emberelőnyből egyenlített, Antal Dóra lőtt a rövid sarokba. 1–1
4. perc:
A mieink ellen támadó szabálytalanságot fújtak, majd a görögök elpuskáztak egy emberelőnyt.
3. perc: Emberelőnyből megszerezték a vezetést a görögök. Rumpeszi pattintott lövése a léc alá vágódott. 1–0
2. perc:
Keszthelyi Rita bejátszása a centernek pontatlan volt.
2. perc: A görögök első lövése a jobb oldali kapufán csattant.
1. perc: Bujka Barbara lövését könnyedén védte a görög kapus.
1. perc: Kontrát fújtak a játékvezetők, az első támadásunkat vezethetjük.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a görögök hozták el a labdát.

A magyar válogatott kék, a görög csapat fehér sapkában ugrott vízbe.

A MAGYAR NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT EB-KERETE
Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (Dunaújváros)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra, Csabai Dóra, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Tóth Ildikó (mind UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Illés Anna, Takács Orsolya (mind BVSC), Bujka Barbara (Szentes), Czigány Dóra (Eger)
Szövetségi kapitány:
Bíró Attila

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: a budapesti final sixre a jegyek még kaphatók a jegyed.hu oldalon!