Vízi Eb: az olaszok fordulatos meccsen nyertek bronzérmet

2016.01.22. 19:54
Görögország végzett a Szerbiában zajló női vízilabda Európa-bajnokság 5. helyén, miután a helyosztón szétlövésben legyőzte Oroszországot.

Pedig jól kezdett az orosz válogatott, hiszen Liszunova „triplájával” 3–0-ra vezetett a 6. perc elején, és bár 4–4-nél utolérték a görögök az ellenfelüket, 9–6-ra ismét az oroszok vezettek. Ezt követően azonban a rendes játékidőben már csak a görögök szereztek gólt, 9–9 után pedig jöhetett a szétlövés, ahol utóbbiak örülhettek (12–13).

A harmadik helyen az olaszok végeztek, miután fordulatos meccsen legyőzték a spanyolokat. Utóbbiak 1–2-t követően egy 3–0-s szériával léptek meg, és a szünetre 5–4-es előnnyel mehettek. Ezt követően előbb az olaszok (5–6) majd újra a spanyolok (7–6) és ismét az olaszok fordítottak (7–9), innen viszont már nem volt visszaút (9–10).