Elképesztő szolnoki feltámadás, mégis Eger-siker

2013.05.15. 17:48
Az első félidő nagy fölénye után az Egernek meg kellett feszülnie a sikerért (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi vízilabda ob I döntőjének első meccse rendkívül izgalmas és fordulatos volt. Az első félidőben az Eger dominált, a 3. negyed elején vezetett négy góllal is, 6–2-re, ám három akciógóllal felzárkózott a Szolnok, sőt egyenlített, a hosszabbításban mégis az Eger volt az élesebb, így 9–7-re nyert, és előnybe került.

Egri oldalon az volt a kérdés a meccs előtt, hogy Szécsi Zoltán vagy Bisztritsányi Dávid kezd-e. Nos, Gerendás György a találkozó előtt úgy döntött, hogy előbbi tempózhat a kapu előtt, s ő a meccs elején meg is hálálta a bizalmat.

1. NEGYED

NŐI VÍZI OB I: MEGVÉDTE BAJNOKI CÍMÉT AZ EGER

A ZF Eger megvédte bajnoki címét a női vízilabda ob I-ben, miután a döntő harmadik mérkőzésén könnyed győzelmet aratott a Szentes felett. Az újabb elsőséget ráadásul nagy közönség ünnepelte meg, a férfibajnoki döntő első mérkőzése után ugyanis a nézők nagy része az egri uszodában maradt.

Bővebben itt olvashat a mérkőzésről!

Az egrieké volt az első ráúszás, de a támadás pontatlan lövéssel ért véget. Gyorsan jött az első előny is, a gól viszont elmaradt, rossz bejátszással végződött az akció. A túloldalon is jött a fór, mindjárt kettős emberelőny, amelyet Bátori Bence közelről a hosszúba lőve ki is használt. Bátori a folytatásban is lelkesen tüzelt, de előbb Decker Attila védett, majd nem talált kaput a lövés. A lövésekkel a másik oldalon is volt gond, mindkét csapat pontatlanul kezdett támadásban.

Két perccel a negyed vége előtt Gór-Nagy Miklós lepte meg a szolnokiakat, három védő karja mellett talált be a léc alá. Szécsi elkapta a fonalat, Hosnyánszky Norbert lövését is kitolta, Kis Gábor szép lefordulása után azonban tehetetlen volt a ziccerrel szemben, a centernek ki is járt egy barátságos megbúbolás. A negyed utolsó villanása mégis az Egeré volt, emberelőnyből Gór-Nagy helyezett a jobb fölsőbe. 3–1

2. NEGYED

Kevin Graham a második ráúszásnál is gyorsabb volt, az előny azonban nem nőtt, mert előbb Deckerről pattant ki a kanadai lövése, majd Biros Péter találta el a kapufát. A Szolnok ebben az időszakban nagyon gyengén lőtt távolról, ráadásul még emberelőnyből sem ment a jó lövőhelyzet kialakítása, Pásztor Mátyás suhintott mellé. A túloldalon viszont Bundschuh Erik kiválóan kijátszott előny végén ismét bevette Decker kapuját.

A gólszerzőt nem sokkal később kiállították, majd Hosnyánszky Norbert labdája pattant ki a lécről, a következő támadásnál viszont elhajlásból szép gólt szerzett a szolnoki vezérember. Támadásban kicsit megtorpant az Eger, az öt a négy elleni megúszást azonban kihasználta a negyed végén Salamon Ferenc, így megnyugodhatott a Gerendás-csapat. 5–2

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a férfi vízilabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

3. NEGYED

A ráúszás harmadszor is Grahamé lett, az eredményt azonban ennél is jobban befolyásolta Biros Péter megúszása: a háromszoros olimpiai bajnok „elsüllyesztette” Deckert, majd a kapuba pöttyintett. A Szolnok hitét Tiberiu Negrean próbálta tartani egy szép góllal, majd Pásztor Mátyás találatával tovább kúszott ellenfelére a vendégcsapat, Pásztor óriási bombagólt szerzett.

Gerendás üvöltött, amiért csapata kiengedett, majd ugyanígy tett Decker a Birossal szemben kivédett ziccere után, ahogy a torkán kifért. Újra izgalmas lett a meccs, a feszültséget pedig fokozta, hogy Kis Gábor újabb remek akciógólt szerzett.

Bátori emberelőnyből fölépattintott, majd visszaúszásnál kiállították, Kovács István pedig időt kért, hogy egyenlíthessen csapata. A Szolnok nem járt sikerrel, de jött az újabb fór Gór-Nagy hibája miatt, Pásztor azonban nem találta el a kaput. 6–5

4. NEGYED

Graham labdaelhozása a negyedik negyed elején azért is volt fontos az egrieknek, mert így emberelőnyben támadhattak. Gerendás időt is kért, de hiába, Biros kezéről Zsivko Gocics lesodorta a labdát. „Beragadt” a 6–5, a negyed közepén is ennyit mutatott az eredményjelző. Az Eger már 15 perce gólképtelen volt, amikor Zsivko Gocics pillanatok alatt betalált kihasznált egy emberelőnyt – kiegyenlített a Szolnok!

Decker továbbra is elképesztő védéseket produkált, Biros kiállítása után az előnyért támadhatott a vendégcsapat. Dragan Alekszics húzása viszont nem jött be, ráadásul a légióst kiállították, Bátori Bence pedig nagyon pontos volt szélről, így másfél perccel a vége előtt ismét az Egernél volt az előny. Jött a fór a túloldalon, és jött a gól is, Nyéki Balázs 7–7-re alakította az állást. Rossz centerezés után a Szolnoké volt az utolsó támadás, Alekszics lövését védte Szécsi. Jöhetett a hosszabbítás!

HOSSZABBÍTÁS

A ráadást emberelőnyben kezdte az Eger, és a figura megismétlődött, ismét Bátorira játszották ki a figurát, aki kiűzte a pókot a bal felső sarokból. A Szolnok lövés helyett rizikós bejátszást kockáztatott meg, a következő támadásnál viszont előnyt kaptak a vendégek, Kis Gábornak meg is volt a ziccer, de Szécsi kiszedte a labdát a feje fölül – parádé! Két másodperc volt hátra a hosszabbítás első félidejéből, előnybe került újra a Szolnok, Hosnyánszky azonnal lőtt, de blokkolták. 8–7

Fordulás után fórba került a hazai gárda is, Salamon középről, csuklóból a bal alsót vette célba – kettővel elhúzott az Eger. A hazaiak már az idővel is játszhattak, Graham közel járt hozzá, hogy eldöntse a csatát is, de a labdája előrepattant a lécről. Kovács István időt kért, ám a bejátszás nem volt jó centerbe. Az Eger így hosszabbításban 9–7-re megnyerte a döntő első meccsét.

néző. V: Németh András, Horváth Cs.
EGER: Szécsi – BÁTORI 3, Biros 1, Salamon 2, Seman, Graham, Bundschuh 1. Cs: Mezei, Gerritse, GÓR-NAGY 2, Kovács Gábor, Varga II Zs., Lőrincz. Edző: Gerendás György
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean 1, Nyéki 1, Alekszics, KIS G. 2, Hosnyánszky 1, Gocics 1. Cs: Pásztor 1, Kovács O., Marnitz G., Vörös, R. Georgescu. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 11/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (31. p.), Alekszics (32. p.), Gór-Nagy (35. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Eger javára

Gerendás György:
– Nagyon régi taoista mondás: a hegyre nagyon sok út vezet, és mindegyik a csúcsra megy. Van, amelyik rögös, van, amelyik kevésbé, mi megtaláltuk a legrögösebbet. Hat kettes vezetésünknél úgy éreztem, hogy megvan a meccs. Gólhelyzetünk volt, megúszásaink, időkéréses fórjaink. Aztán hibáztunk – vagy egyszerűsítsük inkább le úgy a dolgot, hogy hihetetlenül jó csapat a Szolnok? Inkább az utóbbira szavaznék. Persze mi is rontottunk, de ők is, ez benne volt a játékban. Ha a szünet után jobban mellénk áll a szerencse, vagy csak nyugodtabbak vagyunk, megnyerhettük volna a meccset. De hát annyira erős a Szolnok, hogy elég egy pici hiba, és oda az előny.
Kovács István:– Jó csapat a mienk is, az Eger is az. Volt még időnk kettő hat után, és bár a négygólos hátrány soknak tűnhetett, végre mi is tudtunk akciógólt lőni, jobban sikerültek a támadások, így egyenlítettünk. A mérkőzés elején megijedtünk egy kicsit. Nem sikerültek a támadásaink, amit meg megbeszéltünk védekezésben, azt lassan hajtottuk végre. De utána minden rendbe jött, felzárkóztunk. A végén lehetőségünk nyílt arra is, hogy a rendes játékidőben nyerjünk, de sorsdöntő helyzetben kimaradt egy emberelőnyünk. Ennek ellenére a saját csapatomnak is meg az Egernek is csak gratulálni tudok. Nagyon kemény mérkőzés volt, amit a közönség biztosan értékelt. Nem vallottunk szégyent, a hosszabbításban benne van a vereség. Továbbra is meg akarjuk nyerni a bajnokságot.
A döntő második mérkőzését szombaton, 16.15 órától rendezik Szolnokon, nyitott medencében.

AZ 5. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
DEBRECEN–GROUPAMA-HONVÉD 7–6 (1–0, 1–3, 1–2, 3–1, 1–0, 0–0) – hosszabbítás után
Debrecen, 800
néző. V: Vogel, Fekete B.
DEBRECEN: B. MITROVICS – VARGA T. 2, Giorgetti 1, Vindisch, Letica 1, MISICS 2, KÁLLAY 1. Cs: Halek, Palotás, Süveges. Játékos-edző: Varga Tamás
HONVÉD: GERGELY I. – MÁTYÁS 2, Jansik D., Fülöp, Kovács P., Kiss G. 1, Steinmetz B. 1. Cs: TÓTH B. 1, Boros 1, Jakab, Hangody L.. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Debrecen javára
Varga Tamás:
– Nagyon nagy szívvel és lélekkel küzdöttek a fiúk, ha néha nem is jó játékkal, de kiharcoltuk a győzelmet.

A 7. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
BVSC-ZUGLÓ–VALDOR-SZENTES 13–6 (5–1, 2–0, 3–4, 3–1)
Laky uszoda, 150
néző. V: Rubos, Molnár P.
BVSC: GYÖRKE – Borsós 2, Szűcs L. 3, CZIGÁNY K. 3, BEDŐ 1, Létay 1, Rajna. Cs: Szabó Bendegúz 1, Kotszidisz, Tatár, Nagy S. 1, Urbán 1, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
SZENTES: Horváth T. – Tóth Z. 1, WESZELOVSZKY 2, Bálint G. 1, Regős, Tóth P. 1, Hegedűs B. Cs: Horváth A. (kapus), Pellei, Józsa 1, Szabó I. L., Nagy M., Szabó I. Z., Parkányi. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Hegedűs B. (21. p.), Szabó Bendegúz (30. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a BVSC javára
Dabrowski Norbert:
– Örülök, hogy motivál minket a hetedik hely, azonban a nagy különbségű győzelem nem szabad hogy elaltassa a csapatot, még hátravan legalább egy mérkőzés.
Lukács Dénes: – Rosszul kezdtünk, teljesen megérdemelt vetélytársunk győzelme. Várjuk a folytatást.