Vízilabda ob I: remek csúcsrangadó - iksz a Szolnok-Eger meccsen

2015.02.03. 20:21
Közönségszórakoztató rangadót vívott a Szolnok és az Eger – az üldözőversenynek nem volt nyertese (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi vízilabda ob I kedd esti csúcsrangadóján a Szolnoki Dózsa-Közgép és a ZF-Eger egy nagyon izgalmas és színvonalas mérkőzésen 10–10-es döntetlenre végzett.

A magyar csúcsrangadót az Eger nyitotta góllal, ám Borisz Vapenszki találatát követően Varga Dániel és Madaras Norbert találatával fordított a Szolnok, és ettől kezdve üldözőverseny zajlott a két csapat között – rendre Dózsa-előnnyel.

Az első negyedet 2–2-vel zárták a csapatok, majd a pazar gólokat szerző Varga Dániel főszereplésével a Szolnok 5–3-ra elhúzott. Dabrowski Norbert megelégelte csapata tehetetlenségét, időt kért, ám ez a nagyszünetig nem hozott eredményt, félidőben maradt a kétgólos hazai fór.

Lett aztán három is a kettőből, de 6–3 és 7–4 után riadót fújt az Eger. Biros Péter góljával indult a felzárkóztató hadművelet, majd jött Milos Csuk és Szivós Márton, és a záró negyed előtt eltűnt a szolnoki vezetés – 7–7-ről kezdték a hajrát a csapatok.

Kapust cserélt a Szolnok, Decker Attila helyére Nagy Viktor érkezett. Az Eger támadhatott a vezetés megszerzéséért, ám Nagy Viktor szemfüles labdaszerzéssel kezdett, Varga Dénes pedig ötméteresből megint a Dózsát juttatta előnyhöz. Az Eger most nem hagyta ellépni riválisát, hiszen ez a kiélezett szituációban végzetes lett volna: Szivós és Csuk a házigazdák minden góljára felelni tudott, két perccel a vége előtt 10–10-re állt a rangadó.

Cseh Sándor időt kért, de ez sem segített, a Szolnok labdát vesztett, Borisz Vapenszki viszont megúszást követően ziccert hibázott. Cseh piros lappal kiszállt, majd hosszasan magyarázott a játékvezetőknek, de ezzel a kiállítás tényén nem tudott változtatni… A Szolnok ismét elrontott egy lehetőséget, az Eger időkérést követően ötven másodperccel a vége előtt támadhatott. Szivós lövését Varga Dániel blokkolta, az utolsó támadás a Szolnoké volt: Milan Alekszics vállalta magára a felelősséget és a lövést, de nem talált kaput – a kitűnő színvonalú rangadó 10–10-re végződött. Mondhatni, az egész meccses üldözőversenynek nem volt nyertese – a Szolnok azonban megőrizte előnyét a tabellán az Eger előtt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
16. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 10–10 (2–2, 3–1, 2–4, 3–3)
Szolnok, 900 néző. Vezette:
Molnár T., Kun
SZOLNOK:
Decker A. – Sz. Mitrovics 1, VARGA DÁNIEL 3, Jansik D., Tóth M., Madaras 1, Gocics 1 Csere: Nagy V. (kapus), Mezei, M. Alekszics 2, Vámos, VARGA DÉNES 2, KIS G.
EGER:
B. Mitrovics – MILOS CSUK 3, SZIVÓS M. 3, Vapenszki 1, HÁRAI 1, Hosnyánszky, Angyal 1 Csere: Erdélyi, Biros P. 1, Bedő, Lőrincz
Cseh Sándor: –
A meccs alakulása miatt nem vagyok elégedett a döntetlennel. Ami nekünk jó, hogy a tabellán így megőriztük ötpontos előnyünket az Egerrel szemben. A bajnokság előtt is azt mondtam, az Eger nagyon jó csapat, jobb, mint amilyennek gondolják, és ezúttal is nagyon keményen játszott. Mi is jól játszottunk egy ideig, két-három góllal kellett volna nyernünk, a vezetésünket azonban nem tudtuk megtartani. Mégis büszke vagyok a játékosaimra, hogy túl tudtak lépni a meccs közben adódó problémákon, és az utolsó pillanatig küzdöttek.
Dabrowski Norbert:
– A hét négyes állás után után nem mondhatom, hogy elégedetlen vagyok a döntetlennel, a játékunkkal viszont mindenképpen, mert túl sok gólt kaptunk. Nagyon gyorsan kezdett a Szolnok, de egy idő után sikerült felvennünk a ritmust. Európában a Recco meg a Szolnok tudja ezt a tempót, nekünk azt kell elérnünk, hogy ebben a ritmusban ne hibázzunk annyit védekezésben. Ha lassabb a meccs, megvagyunk, de ha gyorsul és nagyon erős az ellenfél, szét tudunk esni, látszott most is, hogy ajándékgólokat adtunk a Szolnoknak.

1. Szolnoki Dózsa 16 15 1 229–102 +127 46
2. ZF-Eger 16 13 2 1 207–89 +118 41
3. A-HÍD OSC 14 12 2 179–120 +59 36
4. RacioNet Honvéd 15 10 1 4 148–123 +25 31
5. FTC 15 10 1 4 137–145 –8 31
6. Szeged VE 14 7 7 152–150 +2 21
7. BVSC Wáberer 14 6 8 104–116 –12 18
8. VasasPlaket 15 6 9 133–159 –26 18