Vízilabda Európa-kupa: nem sikerült a Honvédnak a bravúr, kiesett

2011.11.09. 19:53
Bár a Honvéd 4:14 perccel a lefújás előtt 12–8-ra vezetett, s ezzel ledolgozta négygólos hátrányát az olasz Savonával szemben a vízilabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, a vendégek a hajrában feljöttek két gólra, és ezzel kiharcolták a továbbjutást. A Szolnok 7–5-re győzött az orosz Sturm 2002 vendégeként, így – mivel az első, magyarországi mérkőzésen 13-13-as döntetlen született – továbbjutott.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott elhúzni, az első mérkőzést 14–10-re megnyerő Savona kézben tartotta a párharcot. A nagyszünetben 6–5-re vezetett a Honvéd, s bár a harmadik negyed első gólját büntetőből a Savona szerezte meg, a Honvéd belelendült, s másfél perc alatt szerzett három góljával elhúzott 9–6-ra.

Kovács Róbert, Szivós Márton és Angyal Dániel találataira a Savona két gyors góllal felet, de Szivós találatának köszönhetően 10–8-as budapesti vezetéssel várták a felek a záró 8 percet.

Az utolsó negyed 3. percéének végén Mátyás Zoltán emberelőnyből volt eredményes, egy perccel később Salamon Ferenc hatalmas bombájával összesítésben kiegyenlített a Honvéd. Ám az utolsó négy percben már csak a Savona volt eredményes, két góljával bebiztosította a nyolc közé jutást.

VÍZILABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GROUPAMA-HONVÉD–RN SAVONA (olasz) 12–10 (3–3, 3–2, 4–3, 2–2)
Kőér utca, 500 néző. V: Hausce (német), Peris (horvát)
HONVÉD: GERGELY – SZIVÓS 3, Kovács R. 1, Goór-Nagy, Hárai 1, Mátyás 2, Tóth M. Cs: Jansik, SALAMON 3, Kovács P., ANGYAL 2. Edző: Vad Lajos
SAVONA: Volarevic – G. Fiorentini 2, Angelini 1, M. Janovics 1, AICARDI 3, Colombo, RIZZO 3. Cs: Bianco, Petrovics, Mistrangelo, Damonte. Edző: Andrea Pisano
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 8/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Angelini (31. p.)
Vad Lajos: A csapatom ismét erőn felül teljesített, le a kalappal a fiúk előtt! A két mérkőzés alapján megérdemeltük volna a továbbjutást, sajnos voltak olyanok, akik ezt nem így gondolták…
Andrea Pisano: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz a nagyon erős Honvéd ellen. Büszke vagyok játékosaim teljesítményére, a meccs során sok nehéz pillanatot éltünk át, de egyszer sem remegett meg a kezünk.
Továbbjutott: a Savona, 24–22-gyel

STURM 2002 RUZA (orosz)SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 5–7 (1–3, 1–0, 2–2, 1–2)
Ruza. V: Csirics (szerb), Margeta (szlovén)
STURM: Szmirnov – Jankov, Rizsov-Alenyicsev, Pekovics, Garbuzov, Zseltovszkij, Asajev. Cs: Holad, Andrjukov, Magomajev, Timakov. Edző: Petar Porobic
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean, R. GEORGESCU 3, Komlósi 1, REGŐS, Hangay, GOCICS 2. Cs: Nyéki 1, Marnitz G., Kovács O., Süveges, Pásztor. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 6/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Cseh Sándor: – Túlvagyunk azon, hogy a sérült Kis Gábor nem játszhatott: igazi csapatteljesítményt nyújtottunk. Decker Attila nagyon jól védett és a bekkek is jól dolgoztak előtte. Hatalmas csata volt, nagyon kemény meccs. Kicsit lejtett a pálya, de nem szeretnék a bírókkal foglalkozni, inkább azzal, hogy fantasztikus volt a védekezésünk. Nagy élmény volt, óriási eredménynek tartom, hogy itt, kinn tudtunk nyerni sé továbbjutottunk.
Továbbjutott: a Szolnok, 20–18-cal