Vízi Eb: Olaszországé lett a bronz a Margitszigeten

2014.07.27. 19:48
A budapesti vízilabda Európa-bajnokság záró napján a harmadik helyért Olaszország és Montenegró mérkőzött. A végig kiélezett csatát hozó meccsen a gyengén kezdő, de alaposan feljavuló Olaszország szerezte meg a bronzérmet (11–9).

Nem sokat vacakolt Montenegró, mindjárt az első támadását góllal fejezte be. Még négy perc sem telt el, és máris megduplázta előnyét, mert Ivovics is betalált. Az olaszok emberelőnyből zárkóztak fel Figlioli emberelőnyös góljával. De nem sokáig „élvezhették", mert alig egy perc múlva már 1–3 volt az állás Misics közeli pöccintése után. Az első negyedben az olaszok nem tudtak igazán jó helyzeteket kialakítani, ritkán kellett védenie Radicsnak.Ivovics is betalált. Az olaszok emberelőnyből zárkóztak fel Figlioli emberelőnyös góljával. De nem sokáig „élvezhették", mert alig egy perc múlva már 1–3 volt az állás Misics közeli pöccintése után. Az első negyedben az olaszok nem tudtak igazán jó helyzeteket kialakítani, ritkán kellett védenie Radicsnak.

A második negyed olasz góllal kezdődött, de Brgljan szinte a következő akcióból visszaállította a kétgólos különbséget (24). Figlioli szenzációs ejtéssel hozta vissza a meccsbe az olaszokat, de a meccs forgatókönyve alapján azonnal gólt lőttek a montenegróiak (35). Kinyílt a gólzsák, mert centerből Aicardi szépített, majd Giorgetti egyenlített! Időt is kért a montenegrói edző, mivel biztos előnyt adtak el. Megváltozott a játék képe, az olaszok veszélyesebbek lettek, ugyanakkor feljavult a védekezésük is, arról nem beszélve, hogy Tempesti szinte minden lövést megfogott. És ahogy az lenni szokott, a második játékrész utolsó másodperceiben Giacoppo révén a meccsen először át is vették a vezetést. Ezzel azonban még nem volt vége, Janovics ötméteresből egyenlített. 6–6

A harmadik negyedben majdnem öt percig kellett várni az első gólra, amikor is Figari vált le az őrzőjéről, és közelről megszerezte a vezetést (7–6). Montenegró ritmust vesztett, Olaszország pedig kettőre növelte előnyét egy sikeres emberelőnyös játék után. Az ellentámadásból Petrovic használt ki egy emberelőnyt, majd nem sokkal később még egyet, de akkor már Klikovac volt eredményes. Több gól már nem esett a negyedben, lehetetlen volt megmondani, melyik gárda örülhet majd a bronznak. 8–8

A negyedik negyed gyors olasz góllal indult, Figlioli lövése jutott a montenegrói kapu bal alsó sarkába. Janovics hamar egyenlített. Az olaszok lendületben voltak, Aicardi közelről szerzett újra vezetést: 10–9. Emberelőnybe kerültek a montenegróiak, de Tempesti szépen védett a rövid saroknál. Ezzel még nem volt vége a délszláv kínoknak, mert Giorgetti 11–9-re alakította az állást. Montenegró megkapta az emberelőnyt, de Ivovics fölé pattintott. Hamarosan újabb emberelőnyt kaptak, de ezzel sem tudtak élni – Olaszország megérdemelten lett bronzérmes. 11–9