A horvátokat is legyőztük! Százszázalékos a Benedek-csapat

2014.07.21. 20:23
Az első negyed után belelendült a magyar csapat (Fotók: Szabó Miklós)
Utolsó csoportmérkőzésén a magyar férfi vízilabda-válogatott 7–6-ra legyőzte Horvátországot a margitszigeti Európa-bajnokságon. Benedek Tibor együttese így a pénteki elődöntőben ismét találkozhat a horvát csapattal, feltéve ha Suknóék a negyeddöntőben legyőzik az olasz válogatottat.

Igazából csak a horvátoknak volt fontos a mai meccs. A másik csoportban ugyanis a görögök végeztek a harmadik helyen, így velük játszhattak volna a négy közé jutásért, ha legyőznek minket...

Ennek megfelelően állva is hagytak minket a horvátok. Az első negyedben Milakovic és Sukno is betalált, mialatt a magyar csapat nem igazán volt felpörögve. Egy olyan hangulatban azonban, amely a szigeten volt, ez nem maradhatott sokáig. A második negyedre megérkezett a vízbe a magyar csapat is.

Először még egy kipattanó után Setka 0–3-ra alakította az állást, ezután azonban Hosnyánszky megtörte a jeget. Norbi távolról vágta be a labdát, nem sokkal később pedig megtette ez Erdélyi is. Ebbe a lövésbe Pavic még beleért, fél perccel később azonban Szivós bombájához hozzá sem tudott szagolni.

Ekkor már egész pólójellege volt a találkozónak, igazi rangadóvá változott a meccs, már csak a presztízs miatt sem akartak a mieink asszisztálni a horvát győzelemhez. Jokovic értékesített ötméterese után Varga Dénes adott tanúbizonyságot kivételes technikájáról, nagyon szép ütemtelen lövése után a nagyszünetben 4–4 volt az állás.

Nagy Viktor ezúttal is szenzációsan védett

A harmadik negyedre kissé beálltak az erőviszonyok, érződött, hogy azért mégiscsak tétmeccset játszik a két csapat. Mindössze két gól született: az egyik oldalon Madaras, a másikon Sukno pókhálózott. Így az utolsó negyed előtt még nem volt döntés. Viszont jó jel volt, hogy rendre mi vezettünk, a horvátok meg futottak az eredmény után.

Aztán a negyedik negyedben is maradt a korábbi forgatókönyv: Tóth Márton gólját Muslim egalizálta, ám a slusszpoén még hátra volt. A magyar csapat ezúttal is villantott valamit a kreatív vízilabdából, amely jellemzi. Hárai ugyanis csodálatos svédcsavar-góllal döntötte el az összecsapást.

Pénteken az Olaszország–Horvátország párharc győztesével találkozunk az elődöntőben.

(0–2, 4–2, 1–1, 2–1)
Budapest, Hajós Alfréd Uszoda, 6200 néző. Vezette: Sztavropulosz (görög), Koganov (azeri)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Szivós 1, Varga Dénes 1, Varga Dániel, HÁRAI 1, Madaras 1, Gór-Nagy. Csere: Decker Á., Erdélyi 1, Tóth M. 1, Vámos, Hosnyánszky 1
HORVÁTORSZÁG: PAVIC – Mulim 1, S. SUKNO 2, Setka 1, Dobud, Jokovic 1, Buljubasic. Csere: I. Milakovic 1, Buslje, Loncar, Bukic, Zsikovic
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 10/1
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Hosnyánszky (14. p.), Gór-Nagy (23. p.)

4. negyed

32. Vége a meccsnek, hiába volt igazán tét nélküli a találkozó számunkra, így is megvertük az ellenfelet, megérdemelten győzött a magyar csapat. 7–6
32.
A horvátok elügyetlenkedték a támadásukat, Sukno lövése elkerülte a kaput.
32. Micsoda gól, szenzációs svédcsavar! Hárai
kapta a labdát centerben, és ahogy szokta, remekül csavart a horvát kapuba! 7–6
31. Varga Dénes
lőtt, jöhettek a horvátok, de gyenge lövést eresztettek meg, Nagy Viktornak ez semmi.
30.
Magyar kiállítás után végtelennek tűnő másodpercekig járatták a labdát a horvátok, majd Bukic lőtt, de Nagy Viktor védett.
29. Madaras
lőtt kiszorított helyzetből, de Pavic védett.
29.
Emberelőnybe kerültek a horvátok, és ezt most nem lehetett menteni. Petar Muslim jobbal a jobb fölsőbe csavart. 6–6
28. Vámos
lőtt jobbról, de Pavic kivédte. A sarokdobás után gyönyörű meglátás volt, hogy Tóth Márton a bal kapufánál áll, Erdélyi tálalta is a labdát, Tóth pedig behúzta a hatodik magyar gólt. 6–5
28. Buslje
rontott helyzetet, majd a magyar támadást Setka állította meg kiállítást érően.
27.
Kihagyott horvát helyzet után már-már úgy tűnt, megszerezzük a vezetést, Tóth lövése a felső lécről pattant a gólvonalra, majd onnan kijött...
26. Madaras
találta meg jó labdával középen Tóth Mártont, de a labda a horvátoké lett.
26.
Horvát támadás végén Muslim lőhetett, Nagy Viktor azonban szépen védett.
25.
Emberelőnybe kerültünk, de Erdélyi középre tartó lövését könnyen fogta Pavic.
25.
A negyedik ráúszás után a horvátok szerezték meg a labdát, de a centerben brusztoló Dobud szabálytalankodott.

3. negyed

24. Óriási küzdelem dúlt a medencében, egyelőre nincs döntés. 5–5
24.
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe. Madaras a blokkba lőtt, majd újabb kiállítást kaptunk. Aztán valami történt ott középen, és Hárai is kiállt. Ezzel vége is a harmadik negyednek.
23.
Kettős emberelőnybe kerültek a horvátok, de Jokovic rosszul lőtt, Nagy Viktor megkaparintotta a labdát!
23. Horvát időkérés.
22.
Nem sokáig tartott a vezetésünk, mert Sukno nagyszerűen lőtte ki a jobb fölső sarkot. 5–5
A gólszerzőnek ez a 300. meccse a válogatottban.
21.
Az emberelőnyös helyzetet ezúttal Madarasra játszottuk ki, aki jobbról óriási gólt ragasztott a bal fölső sarokba. 5–4
21.
Addig küzdöttek a horvátok, amíg ők szabálytalankodtak, a magyar támadás végén Hárait hoztuk játékba, Hárai „Pufi” pedig kiharcolt egy emberelőnyt. Időkérés is.
20. Milakovic
kiváló lövését óriási bravúrral védte Nagy Viktor, pedig sokan álltak előtte.
19. Ezúttal Pavic védett.
18.
Kontra után megint jöhettek a horvátok. Nem sokat vacakoltak, nagy lövéssel tesztelték távolról Nagy Viktort, aki szépen védett.
18.
Emberelőnybe kerültek a horvátok, és bár jól játszották meg a figurát, a falból Buljubasic a kapufára húzta a labdát.
17.
A horvátok támadásában nem volt átütőerő, jöhettek a magyarok. Varga Dénes lövését azonban könnyen védte Pavic.
17. Ezúttal is a magyar válogatott hozta el a labdát,
de a támadásból nem tudtunk jó helyzetet teremteni.

2. negyed

16. Vége a második negyednek, és a lényeg: sikerült az egyenlítés. 4–4
16.
Az utolsó pillanatig játszottuk a figurát, de Erdélyi hatalmas lövése a kapufáról jött ki.
16.
Itt az idő egy Benedek-féle időkérésre.
16. Varga Dániel
lövése rossz volt, jöhettek a horvátok, de nem jutottak semmire.
15.
A horvátok emberelőnyét a jobb oldalra játszották meg, Zivkovic nem túl erős lövését fogta Nagy Viktor.
15. Decker Ádám
kiállt, de mielőtt megjátszhatták volna az emberelőnyt, a horvát szövetségi kapitány időt kért.
14.
Emberelőnybe kerültünk, Buslje kiállítása miatt. Ezúttal alaposan megjárattuk a labdát, és amikor már visszajött a kiállított játékos, Varga Dénes lőtte ki a jobb fölső sarkot. 4–4
14.
Az ötméterest Jokovic végezte el, és a balra vetődő Nagy Viktort becsapva a jobb felsőbe lőtt. 3–4
14. Hosnyánszky már ki is pontozódott
Ráadásul ötméteres a horvátoknak.
13.
Ha egy üzlet egyszer beindul… Szivós emelkedett ki rendkívül magasra a medencéből, és 7 méterről óriási gólt zúdított a horvát kapuba. Pavic kezéről pattant be a labda. 3–3
13. Mekkora gól! Erdélyi
lóbált távol a kaputól, majd szépen lőtt a kapu bal oldalába. 2–3
12.
Már majdnem lejárt a támadóidő, amikor Bukic lőtt egészen messziről, szerencsére a kapufa hárított.
11. Setka
próbálta meg átejteni Nagy Viktort, de ehhez korábban kellett volna felkelnie.
10.
Labdát szereztünk, Varga Dániel küzdött, majd Madaras lőtt kapufát.
10. Megtört a jég!
Egészen messziről lőtt irgalmatlan erővel Hosnyánszky, és a labda a lécről pattant a kapuba. 1–3
9. Decker Ádámot
kiállították, emberelőnyben támadhattak a horvátok, nem siették el, Setka lőtt a bal fölsőbe, Nagy Viktor védett, de a kipattanó megint Setka kezébe került, onnan meg bevágta. 0–3
9. Madaras
óriási lövése a jobb kapufa belső éléről pattant ki. Kár, hogy Pavic ebbe is belelért.
9. A második ráúszásnál mi hoztuk el a labdát!

1. negyed

8. Vége az első negyednek, nekünk semmi nem ment be, megérdemelten vezetnek a horvátok. 0–2
7. Loncar
harcolt ki emberelőnyt, a horvátok megjáratták a labdát, közben azonban Hosnyánszkyt is kiküldték., majd a türelmes előnymegjátszás végén Sukno lőtte ki a bal alsót. 0–2
7.
A horvátok is időt kértek.
7.
Kivédekeztünk egy horvát támadást, Varga Dénes távoli löketét viszont Pavic szépen szedte ki a léc alól.
6.
Szépen játszottuk körbe a labdát, de Szivós éles szögből leadott lövését védte Pavic.
6.
Kicsit hektikusan játszott eddig a magyar csapat, Benedek Tibor időt kért.
5.
Ezt az emberelőnyt is elrontottuk… Aztán a horvátok meg az ellentámadást.
5.
Jó védekezés után a jobb oldalon jöhettünk előle, Varga Dániel Deckernek játszott, aki kiállítást harcolt ki.
4.
Emberelőnybe kerültünk, de Erdélyi óvatlanul passzolt, Sukno pedig egyszerűen lehalászta a labdát.
3.
Kivédekezett magyar támadás után Milakovic lőtt távolról, és a vízre levágódó labda megzavarta Nagy Viktor, így a hálóba kötött ki a labda. 0–1