Vízi Eb: kiütéssel mentek tovább a románok és a spanyolok

2014.07.25. 17:27
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság 7. helyéért vívott rájátszásában Románia 15–8-ra legyőzte Franciaországot, Spanyolország pedig 16–8-ra kiütötte Németországot. A két győztes a 7., a két vesztes a 9. helyért száll medencébe szombaton.

A németek Julian Real vezérletével az első negyed utolsó percéig tartották magukat (3–3), akkor azonban beindultak a spanyolok, és főleg Albert Espanol, aki tarthatatlannak bizonyult a meccsen. A hét(!) gólig jutó játékos brillírozásának hála, a második játékrész végéhez közeledve már öt talált volt a felek között (3–8), a németek pedig innen már nem is tudtak visszakapaszkodni (8–16).németek Julian Real vezérletével az első negyed utolsó percéig tartották magukat (3–3), akkor azonban beindultak a spanyolok, és főleg Albert Espanol, aki tarthatatlannak bizonyult a meccsen. A hét(!) gólig jutó játékos brillírozásának hála, a második játékrész végéhez közeledve már öt talált volt a felek között (3–8), a németek pedig innen már nem is tudtak visszakapaszkodni (8–16).

A franciák az első, és az utolsó negyedet is lehozták 3–3-ra, apró szépséghiba, hogy a középső kettőt (főleg a harmadik negyedet) nagyon megnyomták a románok, akik így kiütéssel nyertek (8–15).

A mérkőzés legeredményesebbjének Tiberiu Negrean bizonyult, aki még úgyis eljutott öt találatig, hogy mindkét ötméteresét kihagyta.