Vízi Eb: döntetlen az olaszok és a montenegróiak meccsén

2014.07.19. 20:18
Nagy, de legalábbis izgalmas meccset játszottak az olaszok a montenegróiakkal
Az olasz férfi vízilabda-válogatott 6–6-os döntetlent játszott Montenegróval a margitszigeti Európa-bajnokság A-csoportjának 4. fordulójában.

Az első két negyedben igen taktikus vízilabdát láthattak, akik már másfél órával a magyar meccs előtt kilátogattak a Margitszigetre. Elsősorban a védekezésre figyelt az olasz és a montenegrói válogatott. Velotto és Di Fulvio volt eredményes olasz, Janovics montenegrói oldalon.

A nagyszünet után végre támadásban is látványosat nyújtottak a csapatok, az utolsó játékrész 4–4-es eredménnyel kezdődött. Végül az olaszok közelebb álltak a győzelemhez, de Janovics 15 másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlített.

Az utolsó fordulóban Görögország–Olaszország és Montenegró–Grúzia mérkőzést rendeznek, azaz a montenegróiak csoportelsők lehetnek, ha nagyon elverik a grúzokat, míg a görögök egy bravúrgyőzelemmel akár odaérhetnek a második helyre.

KORÁBBAN

Horvátország és Szerbia 8–8-as döntetlenre végzett egymással. Többnyire a szerbek vezettek a mérkőzésen, kétszer két góllal is (4–2, 5–3), de nem tudták megtartani előnyüket. A 8–8-as eredmény azt jelenti, hogy a németek esti legyőzése esetén a magyar válogatott biztosan megnyeri a B-csoport küzdelmeit, azaz egyenes ágon elődöntős.

„Szoros és izgalmas mérkőzésen vagyunk túl, amelyen a világ egyik legjobb csapata ellen szereztünk pontot. Emiatt nem lehetek elégedetlen, nekünk nagyon sokat, reményeim szerint negyeddöntőt érhet. Most pihenünk és rákészülünk a hétfő esti mérkőzésre, amikor a vendéglátó magyar válogatott lesz az ellenfelünk” – mondta Ivica Tucak, a horvát válogatott szövetségi kapitánya a Magyar Szó-nak.

A szerbekre kemény ki-ki meccs vár a spanyolokkal a negyeddöntőért.

A görög válogatott az utolsó pillanatokban szerzett góllal 10–9-re legyőzte Romániát, és ezzel biztossá vált, hogy a csoportküzdelmekből továbbjut az egyenes kieséses szakaszba.

A fordulatos mérkőzés utolsó percének még a románok futottak neki vezetéssel (9–8), de Emmanuil Milonakisz előbb lefordulásból egyenlített, majd – az utolsó másodpercben – emberelőnyből bevágta a görögök győztes gólját is.

Az orosz válogatott 16–12-re nyert a grúzok ellen, míg a spanyolok a második félidőben kitömték a franciákat.

Jegyvásárlás: jegyed.hu

VÍZILABDA EB, BUDAPEST
FÉRFIAK, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
Olaszország–Montenegró 6–6 (2–0, 0–1, 2–3, 2–2)

A legjobb góllövők: Fondelli 3, ill. Janovics, Ivovics 2-2
KORÁBBAN
Románia–Görögország 9–10
(3–2, 2–3, 2–2, 2–3)
A legjobb góllövők: Diaconu 4, Radu 2, ill. Gunasz 2, Milonakisz 2, Vlahopulosz 2
Grúzia–Oroszország 12–16 (3–3, 1–4, 7–4, 1–5)
A legjobb góllövők: Crepulja, Elez 4-4, ill. Nagajev, Sztepanjuk 4-4