Vízi Eb: a görögök egy negyedig bírták, Horvátország az 5.

2014.07.26. 14:42
A kép csalóka, a mérkőzés végén a spanyolok kerekedtek felül (Fotó: MTI)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság 5. helyéért vívott mérkőzésén Horvátország 11–7-re legyőzte a hozzá hasonlóan a negyeddöntőben alul maradó Görögországot.

Pedig nem kezdtek rosszul a görögök, hiszen Angelosz Vlahopulosz, Jannisz Funtulisz és Hrisztodulosz Kolombosz találatával 3–1-re vezettek két és fél perccel az első negyed vége előtt.

„Apró” szépséghiba, hogy legközelebb a harmadik játékrész 5. percének végén találtak be, addig pedig egy 6–0-s sorozattal lényegében eldöntötték a meccset a horvátok (7–3).

A záró felvonásban még kétszer feljöttek kettőre a görögök, de a végét ismét Sandro Suknóék bírták jobban, és végül magabiztosan, 11–7-re nyertek.

A hetedik helyen a spanyol válogatott végzett, miután a helyosztón 8–7-re legyőzte Romániát, a 9. helyért vívott találkozón pedig Németország szintén nagy csatában diadalmaskodott, 14–13-ra verte meg Franciaországot.