Kikapott a Vasas, bronzérmes a Mladost

2012.05.12. 16:51
Küzdött a Vasas, de játékban keveset adott abból, amit tud, így lemaradt a bronzéremről (Fotók: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája Nagyváradon zajló négyes döntőjében gazdára talált a bronzérem, amelyet a horvát Mladost Zagreb szerzett meg. A horvátok négy góllal nyertek a Teva-Vasas-Uniqa ellen. Földi László együttese a második negyed közepéig egyenrangú partnere volt riválisának, de onnantól kezdve csak futott az eredmény után.

„A bronzmeccsen döntő lehet, hogy ki érkezik kevésbé fáradtan a mérkőzésre” – mondta még pénteken este a Recco ellen elveszített elődöntő után Földi László a Vasas vezetőedzője. Ha csak a két csapat pénteki meccseit vesszük alapul, akkor sokkal okosabbak nem lehetünk. A Vasas ugyan nagyot küzdött a tulajdonképpen világválogatottnak is nevezhető Reccóval, de esélye nem sok volt a győzelemre, míg a zágrábiak a Rijeka ellen csatáztak nagyot, hasonló eredménnyel mint az angyalföldiek.

A bronzérem azonban ilyenkor „gyógyítja” az előző nap sebeit, így a péntekinél jóval élesebb és szorosabb meccset várhattak a szurkolók szombaton. A magyar határ közelsége ismét fergeteges hangulatot biztosított az uszodában. Csakúgy, mint az elődöntőre, ismét nagyjából kétszáz Vasas-szimpatizáns varázsolt hazai hangulatot a magyar bajnoknak, s bizony elkélt a biztatás. A Mladost ugyan nem a legerősebb horvát gárda, de erejét bizonyítja, hogy a Szeged-Betont kettős győzelemmel búcsúztatta a négyes döntőtől.

1. negyed

Két vereség Nagyváradon, de szégyenkezésre nincs ok:
legalább eljutott a négyes döntőbe egy magyar csapat
Két vereség Nagyváradon, de szégyenkezésre nincs ok: legalább eljutott a négyes döntőbe egy magyar csapat

Az első gólra három percet kellet várni, a Mladost román légiósa, Cosmin Radu szerezte meg a vezetést, amit két perccel később a Vasasban utolsó meccsét játszó Miho Boskovic egyenlített ki. Ahogy az várható volt, mindkét csapat hatalmas erővel küzdött, ami sajnos leginkább a szép játék rovására ment. Mindkét oldalon a biztost próbálták erőltetni, ha egy kicsit is kisebb volt a helyzet a biztosnál, passzból pedig igen kevés gól születik vízilabdában... 1–1

2. negyed

A második negyedben Vámos Márton bizonyította, hogy egy-egy bátran elvállalt lövés mennyit is ér. Igaz ez még akkor is, ha az egyiket kettős emberelőnyben, a másikat pedig szimpla előnyben dobta. Mindkétszer a Vasashoz került az előny, de megtartani azt nem sikerült, sőt a játékrész második felében csak a Mladost volt eredményes, így a félidőben közelebb állt a BL-bronzhoz, mint magyar riválisa. Az eredmény fordítására lényegesen bátrabb játékra volt szüksége a Vasasnak, ennek érdekében a szünetet egy mini taktikai értekezlettel töltötték magyar oldalon. 4–6

3. negyed

VISSZAFOGLALTA TRÓNJÁT, ÉS HETEDSZER ARANYÉRMES A PRO RECCO
A három magyar olimpiai bajnokot a keretében tudó, a nagyváradi négyes döntőben ebből Ká- sás Tamást és Madaras Norbertet felvonultató olasz Pro Recco nyerte meg a BL-t, miután a döntőben három góllal jobbnak bizonyult a hor- vát Primorje Rijekánál. Utóbbiban a Varga fivé- rek, Dániel és Dénes játszanak meghatározó szerepet.
Bővebben itt olvashat a döntőről!

Úgy tűnt, hiába. Nem tudott megújulni a Vasas játéka, nem a Zágráb pedig ott folytatta, ahol a félidő vége előtt abbahagyta, így a 21. percben már négygólos előny szorgoskodtak össze. A Vasasnak nem ment, de egyetlen dolog még segíthetett ezen. A Mladostból a tegnapi meccsen piros lappal kizárt Ivan Milakovic és a horvát válogatott kerettag, Borisz Letica eltiltása miatt csupán négy cserét tudott nevezni a meccsre. A harmadik negyed végére további két zágrábi vette le a sapkát és ült a lelátóra, mivel kipontozódtak, így alig maradt változtatási lehetőség horvát oldalon, arról nem beszélve, hogy a fáradtsággal is számolniuk kellett. 5–8

4. negyed

Persze ez az esély is akkor ér valamit, ha élnek vele. Márpedig az angyalföldiek csak nem akart összejönni semmi. Josip Pavic kapust találták el a legnagyobb ziccerben is, míg a túloldalon előbb Vanja Udovicsics, majd Blai Mallarach is betalált, így hat perccel a vége előtt nagyon messzire került a Bajnokok Ligája-bronzérem a magyar csapattól. A végére még néhány gól maradt a tarsolyban, de sem az eredmény, sem a különbség lényegesen nem változott. 7–11

ÉRTÉKELÉSEK A VASAS–MLADOST MECCS UTÁN

FÉRFI VÍZILABDA BL, A 3. HELYÉRT
MLADOST ZAGREB (horvát)–TEVA-VASAS-UNIQA 11–7 (1–1, 5–3, 2–1, 3–2)
Nagyvárad, 900 néző. V: Margeta (szlovén), Alexandrescu (román)
MLADOST: PAVIC - Vukicevic 2, K. Milakovic, MALLARACH 2, RADU 1, UDOVICSICS 2, Bukic. Cs: Pavicic, Hinic 1, Zivkovic 2, Gagulic 1. Edző: Vjekoslav Kobescak
VASAS: Nagy V. - Boskovic 1, Katonás 2, Steinmetz B., STEINMETZ Á. 1, Kiss G., Decker Á. Cs: Takács Bálint, Drasko Brguljan, Vörös 1, Fazekas, VÁMOS 2, Fülöp. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 12/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (22. p.), K. Milakovic (23. p.), Pavicic (24. p.)
Vjekoslav Kobescak: – Nagyon boldog vagyok, hogy győzni tudtunk, s megszereztük a bronzérmet! A szezon során talán most nyújtotta csapatom a legjobb teljesítményt.
Földi László: – Nagyon furán hangzik egy edző szájából, de a végeredmény szempontjából nem számít a különbség. Szerettünk volna nyerni pénteken és szombaton is, de be kell vallani, a test azt mondta: állj! Elfáradtunk, és ilyenkor lassul a gondolkodás, jönnek a rossz passzok, a hibák. Nem állt össze a védekezésünk, valamin mindig elbuktunk. Senki sem felejtett el vízilabdázni, ez csak a fáradtságon múlott. De így is büszkék lehetünk egymásra.
DÖNTŐ
Pro Recco (olasz)–Primorje Rijeka (horvát) 11–8
ONLINE TUDÓSÍTÁS
32. perc Vége a mérkőzésnek.
32. perc Utolsó próbálkozásként egy ejtés, Pavic védett.
32. perc Labdát szerzett a Vasas.
32. perc Vörös vágta be centerben Kiss Gergő álompasszát. 7–11
31. perc Nagy Viktoron már átjutott a labda, de a képzeletbeli gólvonalon nem, a magyar kapus visszanyúlt érte.
31. perc Magyar fór. Steinmetz Barnabás átlövését blokkolták.
30. perc Udovicsics lőtt kapufát. A labda a horvátokhoz került, de a Vasas megszerezte.
30. perc Blokkolt távoli Vasas-lövés.
29. perc Udovicsics lőtt távolról a jobb felsőbe. 6–11
29. perc Horvát kontra, Pavic védett a Vasas kontrájánál.
28. perc Támadhat a Vasas, de Pavic ismét bemutatott egy bravúrt, a labda a horvátoknál.
28. perc Magyar labdaszerzés, Steinmetz Ádám szépített egy távoli szabaddobásból kiállítás után közvetlenül. 6–10
27. perc Vámos lövését védte Pavic, fárad a Vasas.
27. perc Újabb horvát gól – Mallarach érdeme –, közben Földi kapott sárga lapot a parton reklamálásért. 5–10
27. perc Horvát emberelőny.
26. perc Kontrával gyorsan visszakapta a labdát a Mladost.
26. perc Vámos távoli lövése pattant a kapu fölé, Pavic nem ért bele, a labda a Vasasnál maradt, sarokdobással.
26. perc Udovicsics úszott meg, megkapta az indítást, majd értékesítette a ziccert. 5–9
25. perc Brguljan lőtt a jobb szélről, de a szöget jól záró Pavic védte a rövidbe tartó löketet.
25. perc Először a horvátok támadhattak, de kontrát és kiállítást is fújtak ellenük.
25. perc Elkezdődött a negyedik felvonás.
4. NEGYED
24. perc Vége a harmadik negyednek.
24. perc Adogattak a Vasas-játékosok, senkinek nem volt lövőhelyzete, végül Vámos vállalta el, de a labda elakadt a blokkban.
24. perc Emberelőnyben a Vasas, Földi László időt kért.
24. perc Vörös a kiállított Vasas-játékos, de a társak jó blokkja időben érkezett.
23. perc Emberfórban a Vasas. De lövés nélkül járatták a labdát, majd amikor kiegészült az ellenfél, jött a lövés, Pavic és a kapufa közösen védett.
22. perc Deckernek kellett kimennie. Udovicsics középre tartó lövését védte Nagy.
22. perc Katonás húzott be egyet közelről, a kapunak háttal. 5–8
21. perc Steinmetz Barnabásnak kell kimennie, Mallarach nem várt sokat, a kezek között kilőtte jobbról a kapu rövid oldalát, Nagy nem ért át. 4–8
21. perc A magyar centerbejátszásra visszazárnak a zágrábi védők, támadhat a Mladost.
20. perc Nagy védett bravúrral egy közeli kapáslövést. A labda a horvátoknál maradt, de nem sokáig.
20. perc Emberelőnyben a Vasas. Brguljan lőtt kapu mellé.
19. perc Jó Vasas-blokk, majd kiállítás. Andro Gagulic lőtt-ejtett egyszerre, szerencsével gól is lett belőle. 4–7
18. perc Steinmetz Ádám lövését védte Pavic.
18. perc Eladott labda után jó visszazárás, Katonás szerelte a ziccerben lécvő horvátot.
17. perc Jó magyar védekezés.
17. perc Takács Bálint lőtt először, jobb kézzel jobbról, Pavic védett.
17. perc Elkezdődött a harmadik játékrész, ismét a Vasas támadhat először.
3. NEGYED
16. perc Igazi lövésig nem jutottak, vége a második felvonásnak és az első félidőnek.
16. perc Labdát szereztek a horvátok, 10 mp maradt nekik a támadásra.
16. perc A Vasas védekezése nem állt össze a gyors horvát támadásnál, Vukicevic húzott be egy keresztpasszt a bal szélről. 4–6
16. perc Kontra a Vasasnál, a labda a Mladostnál.
15. perc Emberhátrányban a Vasas. Zivkovic a szélről lőtt ki a hosszút. 4–5
15. perc Vámos bombája lejött a kapufáról, Steinmetz Ádám visszaszerezte, Katonás pedig bepattintott a kapuba. 4–4
14. perc Duje Zivkovic lőtt távolról a kapu bal oldalába. 3–4
14. perc Pontatlan Vasas-bejátszás centerbe, támadhat a Mladost.
13. perc Igor Hinic egyenlített szép labdajáratást követően. 3–3
13. perc Mladost-kapufa, majd Vasas-kiállítás.
13. perc Kiss Gergely akarta gyorsítani a játékot, de kiperdült a kezéből a labda.
13. perc Vörös harcolt ki centerben egy fórt.
12. perc Labdát szerzett a Vasas, sokat hibázik támadásban a Mladost.
12. perc Magyar emberelőny. Vámos Márton ezúttal középről volt eredményes. 3–2
12. perc Kibekkelt horvát támadás.
11. perc Steinmetz Ádám közeli próbálkozását védte testtel Pavic.
10. perc A Mladost gyorsan kihasználta a fórt: Vukicevic egyenlített, oda lőtte a labdát, ahonnan Nagy érkezett. 2–2
10. perc Megjáratott magyar támadás, de Pavic védte a közeli lövést.
10. perc Eladott horvát labda, majd szabálytalanság is, fórban támadhat a Vasas.
9. perc Kettős emberelőnyben a Vasas.Némi labdajáratást követően Vámos Márton a bal oldalról kapásból vágta be a labdát a rövidbe. 2–1
9. perc A Vasas hozta el a labdát a második ráúszásnál is.
2. NEGYED
8. perc Vége az első negyednek.
8. perc Fazekas veszítette el a labdát, kár volt a kapkodásért.
8. perc A Mladosté a labda, nem juthat lövő helyzetbe a horvátok, labdát szerez a Vasas.
8. perc Földi László időt kért.
7. perc Horvát kontra, támadhat a Vasas.
7. perc Nagy védett sarokra egy löketet.
7. perc Fórban a Vasas. Katonás lőtt középről, labdája a blokkról és a vízről pattant a kapu fölé.
6. perc Újabb határozott Vasas bekkelés.
6. perc Kapu mellé lőtt magyar átlövés.
6. perc Rövid passzjáték után Nagy Viktor védett egy középre tartó lövést.
5. perc Vörös Viktor ellen kontrát fújtak és még ki is állították a centert.
5. perc Jó védekezés középen, labdát szerzett a Vasas.
5. perc Újabb kiállítás Steinmetz Ádámról, Miho Boskovic pedig egy passz után beleállt a lövésbe, labdája a jobb felsőben kötött ki. 1–1
4. perc Nagy vadászott le egy gyenge ejtést.
3. perc Steinmetz Ádám harcolt ki fórt centerben, Pavic védte a magyar próbálkozást.
3. perc Gyorsan kihasználtak a fórt a horvátok, Cosmin Radu volteredményes egy szélső bejátszás után közelről. 0–1
2. perc Steinmetz Ádámot nem tudták megjátszani bent középen, a zágrábiaknál a labda.
2. perc Nagy Viktor védéssel kezdett, egy középre tartó távoli labdát hárított biztosan.
1. perc Kiss Gergely lőtt kapufát, de a labda a Vasasnál maradt, majd Katonás próbálkozott.
1. perc Elkezdődött a mérkőzés