Universiade: döntős a magyar női vízilabda-válogatott!

MTI MTIMTI MTI
2017.08.27. 16:00
A magyar női vízilabda-válogatott az elődöntőben 11–7-re legyőzte Oroszországot a Tajvanon zajló universiadén, így készülhet a keddi fináléra.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Bíró Attila együttese az első negyedben 4–0-val „sokkolta” ellenfelét, majd 6–0-ra ellépett. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a tetemes előny bőven kitartott a meccs végéig. A magyar csapatból Gurisatti Gréta és Szilágyi Dorottya is háromszor volt eredményes. A magyarok ellenfele az Egyesült Államok lesz a fináléban.

A férfi vízilabdázók tizenhét góllal nyertek Nagy-Britannia ellen, a magyarok legjobbja Gyárfás Tamás volt hat találattal. Märcz Tamás csapata szerdán az 5. helyért Japánnal mérkőzik.

A férfi kosárlabdázók az alsóházi rájátszás első mérkőzésén hosszabbítást követően tíz ponttal legyőzték Hongkongot, így hétfőn a 17–20. helyért lépnek pályára Románia ellen.

UNIVERSIADE
NŐI VÍZILABDA, ELŐDÖNTŐ
Magyarország–Oroszország 11–7
(4–0, 3–3, 3–3, 1–1)
A magyar gólszerzők: Szilágyi D. 3, Gurisatti 3, Garda 2, Leimeter 1, Máté 1, Parkes 1

FÉRFI VÍZILABDA, AZ 5–8. HELYÉRT
Magyarország–Nagy-Britannia 19–2
(7–0, 5–1, 3–1, 4–0)
A magyar gólszerzők: Gyárfás 6, Lőrincz 3, Angyal 2, Kovács G. 2, Pohl 2, Sedlmayer 2, Bundschuh 1, Német 1

FÉRFI KOSÁRLABDA, A 17–24. HELYÉRT
Magyarország–Hongkong 100–90
(26–17, 20–18, 21–27, 19–24, 14–4) – hosszabbítás után