A Mladost rutinja döntött, búcsúzott a Szeged

2012.04.18. 18:23
A Szegednek nem sikerült a bravúr (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntő visszavágóján a horvát Mladost Zagreb Hódmezővásárhelyen, az A-Híd Szeged Beton VE vendégeként is nyert, így kettős győzelemmel jutott be a négyes döntőbe. A szegediek a második mérkőzést három góllal veszítették el.

Az első mérkőzés első félidejében tanítani valóan játszott a Szeged Zágrábban. A magyar csapat idegenben vezetett is, de a második félidőben csupán egy gólt szerzett. Az esély azonban megmaradt a továbbjutásra, mert az elfáradó Vincze-csapat „csak” két góllal, 8–6-ra kapott ki.

A mostani mérkőzésen szintén koncentráltan kezdett a magyar csapat: bár támadásban voltak gondok, hátul jól zárt a Szeged. Az emberhátrányok kivédekezésekor például remekül „pattogtak” a játékosok, így a Mladostnak sem sikerült gyakran gólt szereznie.

Varga Péter góljára Letica Boris válaszolt kétszer, majd Joseph Kayes találatával egál volt az első negyed után. A második játékrészben is előnybe került a zágrábi együttes, de a szívósan játszó magyar csapat Török Béla és Kayes újabb góljával fordított. A nagyszünetre így egygólos fórral vonulhatott a Szeged, ledolgozva ezzel hátrányának felét.

A magyar vezetésben Baksa László teljesítménye játszotta a legnagyobb szerepet, a magyar kapus remekül védett. Sajnos a másik oldalon Josip Pavicra sem lehetett panasz. Hacsak az nem, hogy miért nem engedett be több lövést…

A harmadik negyedben többször is meg volt a lehetősége a magyar csapatnak, hogy ledolgozza hátrányát, de valahogy sosem sikerült. A leginkább az fájó, hogy a Szeged három ötméterest is kapott a mérkőzésen, de mindhármat kihagyta.

A harmadik negyedben nem tudott egynél több góllal meglépni a Szeged, a végén ráadásul Cosmin Radu centergóljával egyenlített a Zagreb. Az utolsó negyedben pedig kihasználta a Mladost, hogy a Szegednek kapkodnia kellett.

Radu ismét betalált, s bár Joseph Kayes még egalizált (7–7), ezután Vanja Udovicsics klasszisgólja eldöntötte a továbbjutás kérdését. A Szeged végül három góllal kapott ki.

A két mérkőzésen összességében sem játszott rosszabbul a magyar csapat, de a kritikus időszakokban rendre hibázott. A Mladost nem – ez döntött.

SZEGEDI BÚCSÚ A FINAL FOURTÓL
FÉRFI VÍZILABDA BL
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
A-HÍD-SZEGED-BETON–MLADOST ZAGREB (horvát) 7–10 (2–3, 2–0, 2–3, 1–4)
Hódmezővásárhely, 1200 néző. Vezette: Simion (román), Koryzna (lengyel)
SZEGED: Baksa – Török 1, MOLNÁR T., Bálint G., VARGA P. 2, Juhász Zs., Kunac. Csere: Younger, Hegedüs G. 1, KAYES 3, Kiss Cs., Somogyi, Lehmann
MLADOST: Pavic – Bukic, K. Milakovic 1, I. Milakovic, RADU 2, UDOVICSICS 2, LETICA 2. Csere: Pacvicic, Hinic, VUKICEVIC 3, Mallarach, Gagulic, Fivkovic
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 11/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 3/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Bálint G. (26. p.), I. Milakovic (32. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Török (24. p.)
Továbbjutott: Mladost Zagreb (kettős győzelemmel, 18–13)
VINCZE BALÁZS, a Szeged edzője: – Három ötméteresből legalább kettőt be kell lőni, magabiztosabbnak, vagányabbaknak kellett volna lennünk a kritikus helyzetekben. Amíg az ősz folyamán a fontos szituációkat hozni tudtuk, tavasszal kevésbé. Az egész szezonban rengeteg terhet pakoltunk magunkra, amit eleinte fel sem fogott a csapat, csak ment előre, majd szembesültünk vele, hogy azért van rajtunk teher, mert jók vagyunk.
VJEKOSLAV KOBESCAK, a Mladost edzője: – Rendkívül kemény meccset játszottunk. Időnként szerencsénk is volt, gondolok itt a Szeged három elrontott büntetőjére, de a fontos pillanatokban mindig gólt tudtunk szerezni. Remek csapatot győztünk le, boldogok vagyunk, hogy bekerültünk a négyes döntőbe.
32. perc: vége a mérkőzésnek.
32. perc: Már nem nagyon akarnak támadni a csapatok.
31. perc: ismét emberelőnybe került a magyar csapat. De ez is kimaradt.
30. perc: Molnár azonban fölé pattintott. Milakovic pedig az ellentámadás végén ziccerből kilőtte a kapu jobb oldalát. 7–10
30. perc: most a magyar csapat került emberelőnybe.
29. perc: szegedi kiállítás.De ezúttal nem lőtték be a horvátok.
28. perc: Eldőlt! Vukcevic közelről értékesítette egy ziccert. 7–9
28. perc: Udovicsics hatalmas gólt lőtt. Baksa a centerre figyelt, hogy labdát szerezzen, Udovicsics pedig ezt kihasználva 12 méterről vágta a kapuba a labdát. A magyar kapus nem tudott odaérni a labdához. 7–8
27. perc: most a magyar csapat került emberelőnybe. Younger azonban az oldalhálóba vágta.
26. perc: Bálintot kiállították. Dea Szeged kivédekezte.
26. perc: Kayes hamar válaszolt. Centerből pattintotta a kapuba a labdát. 7–7
25. perc: emberelőnybe került a Mladost. Radu pedig könnyedén vágta a bal alsóba a labdát. 6–7
25. perc: elkezdődött a negyedik negyed. A Szeged hozta el a labdát, de kimaradt az első helyzet.
24. perc: vége a harmadik negyednek.
24. perc: szegedi kiállítás, de labdát szerzett a magyar csapat.
23. perc: Radu kapott bejátszást centerben. Majd két emberrel a nyakán a kapuba csavarta a labdát. 6–6
22. perc: Molnár kiharcolt egy ötméterest. Ezúttal Juhász hagyta ki...
22. perc: Radu lövését védte Baksa.
21. perc: remek bejátszás után Varga húzta a kapuba a labdát. 6–5
21. perc: kiállítás Papeszről!
20. perc: Hegedüs távolról egyenlített. 5–5
19. perc: Udovicsics "vitte végig a fórt" a saját négyméteresétől. A zágrábi játékosok pedig szépen vitték el előle a védőket. Vanja hat méteren kiemelkedett, és bevágta a jobb felsőbe. 4–5
18. perc: ismét egy magyar kiállítás, de Kayes labdát szerzett.
18. perc: Somogyi a blokkba vágta a labdát.
18. perc: Baksa jött ki a kapujából, és szerzett labdát.
17. perc: Kayest kiállították Vukicevic pedig egyből kihasználta a fórt. 4–4
17. perc: elkezdődött a harmadik negyed. Most a Mladost hozta el a labdát.
16. perc: kontra a horvátok ellen. Vége a második negyednek.
16. perc: de csak megvan a vezetés! Kayes négy méterről vágta a kapuba a labdát. 4–3
16. perc: Török kihagyta...
16. perc: Molnár közeli húzását védte Pavic. Nem sokkal később azonban ötöst harcolt ki Papesz.
15. perc: és ismét zágrábi emberelőny! Letica hatméteres lövését azonban védte Baksa. A fordulásnál emberelőnybe kerültek a szegediek. Vincze időt kért.
14. perc: rossz horvát bejátszás után fordult volna a Szeged, de kontrát fújtak a játékvezetők.Mallarach löhetett, de Baksa ismét védett.
13. perc: Udovicsicsra játszották ki. Baksa azonban szögletre tolta a labdát.
13. perc: a visszaúszásnál pedig szegedi kiállítás, és Mladost-időkérés...
12. perc: emberelőnybe került a Szeged, de Kayes közeli húzását védte Pavic.
11. perc: a magyar csapat viszont tisztán szerez labdát a center elöl.
11. perc: Younger ellen kontrát fújtak.
10. perc: Bálintot kiállították, de kivédekezte a hátrányt a magyar csapat. Török pedig lefordult, és ziccerben kíméletlenül kilőtte a bal felső sarkot. 3–3
9. perc: kontra a horvátok ellen.
9. perc: Elkezdődött a második negyed. A szeged hozta el a labdát, de az első akció ezúttal is kimaradt.
8. perc: vége az első negyednek.
8. perc: Négy másodperccel a negyed vége előtt nem ment ki szorosra minden szegedi, ezért Vukicevic lőhetett tisztán a bal oldalról. A labda a rövid kapufáról pattant a kapuba. 3–2
8. perc: Udovicsics játszott be rosszul centerbe.
7. perc: Pavic védte Hegedüs ziccerét.
7. perc: horvát kontra. Jöhet a Szeged.
6. perc: Kayes maradt üresen a jobb kapufánál. Jött is a labda, amely pár pillanattal később már a hálóban volt. 2–2
5. perc: a másik oldalon sajnos Letica már kíméletlen. Vezetnek a horvátok. 1–2
5. perc: most a Szeged kapott ötméterest. Somogyi a kapufára lőtte.
4. perc: Letica bevágta. 1–1
4. perc: Udovicsics játszott középre, ahol eltűnt a center. Ötméteres.
4. perc: Török lőtt két lóba után nyolc méterről. Pavic azonban védett. Sarokdobás.
3. perc: ezúttal víz alá vitték a labdát a horvátok.
2. perc: Molnár védekezett remekül. A Szegedé a labda.
1. perc: az első támadás sikertelen volt, de egy kontra miatt a Szeged visszakapta a labdát. Varga Péter pedig a hálóba bombázott. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged hozta el a labdát.