Pontosztozkodás után továbbra is veretlen a Szeged és a Vasas

2012.11.23. 20:00
Döntetlent hozott a Szeged–Vasas rangadó
A férfi vízilabda ob I 7. fordulójának rangadóján nem bírt egymással a Szeged és a Vasas: a fővárosiak kezdtek jobban, és többgólos előnyre tettek szert, de a magára találó Tisza-parti együttes fordítani tudott, a találkozó végül 9–9-es döntetlennel zárult.

A Szeged a tavalyi szezonhoz hasonlóan ismét egy kupagyőzelemmel a zsebben és veretlen mérleggel várta a Vasas elleni rangadót, akkor az angyalföldiek hazai pályán meg tudták szakítani a Tisza-partiak szériáját, most idegenben kellett ugyanezt megpróbálniuk a fővárosiaknak.

A meccs hosszú gólcsenddel kezdődött, az első találatra az ötödik percig kellett várni, ekkor egy lefordulás után Katonás Gergő talált be egy szépen kijátszott akció végén. A szegediek nem találták az utat Nagy Viktor kapujába, közben Angyal Dániel növelte kettőre a Vasas fórját. Aztán az első kiállításból megszületett a szegedi találat a szünet előtt, Török Béla használta ki az emberelőnyös lehetőséget (1–2).

A folytatásban hamar visszaállt a kétgólos vendégelőny, Steinmetz Ádám harcolta ki magának a helyzetet centerben, és be is vágta. Kapufák mindkét oldalon, majd miután Aaron Younger gólját nem adták meg, Angyal büntetett. Gyors gólváltás Juhász Zsolt és Katonás jóvoltából, majd Somogyi Balázs értékesített egy fórt a 15. percben. (3–5)

A harmadik negyedben ugyan a vendégek szerezték az első találatot, de utána magára talált a Szeged, és nagy sorozatba kezdett. Szívós Márton két villanása és Molnár Tamás szép góljával egalizált Vincze Balázs együttese. Innen lett igazán kiélezett és élvezetes a találkozó, főleg miután Somogyi értékesített egy fórt és fordított a Szeged. Ez mintha észhez térítette volna a Vasast, amely hamarjában lőtt két gólt, a záró játékrészhez azonban 8–8-cal érkeztek a felek.

A gólgazdag harmadik negyeddel szemben a negyedikben inkább a kimaradt helyzetek domináltak, a játékrész közepén Molnár szerzett újabb klasszis találatot. A Szegednek meglett volna a lehetősége, hogy meglépjen a Vasastól, de Steinmetz centertalálata után ismét döntetlen lett az állás. A végén a Vasas kapott még egy előnyt, amit a végsőkig kijátszottak, de nem tudtak belőle betalálni. A fordulatos meccs így pontosztozkodással ért véget (9–9). A Szeged és a Vasas is még veretlen a bajnokságban, utóbbinak azonban már ezzel együtt két döntetlenje van.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
7. FORDULÓ
A-HÍD-SZEGED–TEVA-VASAS 9–9 (1–2, 2–3, 5–3, 1–1)
Szeged, 600 néző. Vezette: Székely Balázs, Németh András
SZEGED: Baksa – Hegedüs G., SZIVÓS 2, Kunac, MOLNÁR T. 2, Kiss Cs., Younger. Csere: Molnár D. (kapus), Török 1, Decker Á., JUHÁSZ Zs. 1, SOMOGYI 2, Kayes 1, Varga P.
VASAS: NAGY V. Öler 1, KATONÁS 2, Drasko Brguljan, STEINMETZ Á. 2, Vámos 1, Takács Bálint. Csere: Fazekas, ANGYAL 3, Csapó M., Hárai, Hőna
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 8/2
Kipontozódott: Hőna (24. p.), Decker Á. (25. p.), Takács Bálint (27. p.)
Vincze Balázs: Azért vagyok bosszús, mert akkor, amikor egy góllal vezettünk, volt két olyan lefordulásunk, időkéréses emberelőnyünk, amelyből gólt kellett volna lőnünk, és elléphettünk volna kettővel, ami talán elég lett volna a győzelemhez. Egyébként meg gratulálok mindkét csapat játékosainak, fantasztikus mérkőzést játszottunk. A Vasas bizonyította, számolni kell vele minden fronton, mi meg azt, hogy nyolcvanszázalékos teljesítménnyel is tudunk az élcsapatok ellen eredményt elérni.
Földi László: A Szeged otthonából egy pontot elhozni is nagy szó, erre nem sok együttes lesz képes. De nem erről kell beszélni, hanem arról, hogy szenzációs meccset játszottak a csapatok, küzdöttek, hajtottak. Ezért érdemes csinálni a vízilabdát, és ilyen meccseket érdemes közvetíteni vagy személyesen megnézni. Nagyon jó hírverése volt ez a sportágnak.
1. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8 7 1 101–45 +56 21
2. ZF-Eger 7 6 1 94–36 +58 19
3. A-HID Szeged VE 7 6 1 77–55 +22 19
4. Debrecen 7 6 1 89–53 +36 18
5. TEVA-Vasas 6 4 2 64–41 +23 14
6. Groupama Honvéd 6 4 2 50–44 +6 12
7. BVSC-Zugló 6 3 3 60–55 +5 9
8. Junior Válogatott 7 2 1 4 60–74 –14 7