Nyolc között az Eger, kiesett a Vasas

2010.03.03. 20:26
A rendezett védelem és Biros Péter klasszisa továbbjutást érő győzelmet jelentett az Egernek (Fotó: Veres Viktor)
A férfi vízilabda Euroliga csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában az Eger hazai győzelmével biztosította helyét a negyeddöntőben. Ugyanez nem sikerült a Dubrovnikban döntetlent játszó Vasasnak. A Honvéd vereséggel zárta nemzetközi kupaszereplését.

JUG CROATIA DUBROVNIK – TEVA-VASASPLAKET

A TEVA-VasasPlaket Dubrovnikban a horvát Jug Croatia vendégeként egy végtelenül izgalmas mérkőzésen játszott döntetlent a B-csoportban, amely a magyar bajnoki címvédő számára a búcsút jelentette a nemzetközi kupasorozattól. A továbbjutáshoz nyerni kellett volna.

A vezetés a horvátoké volt, a Vasasnak nem igazán állt össze a védekezése, hátul sokszor rendezetlen és fegyelmezetlen volt a vendégegyüttes, ráadásul a kapuban Nagy Viktor sem villogott. (4–2)

A második negyedben felvette a mérkőzés ritmusát a Vasas, de közelebb nem jutott ellenfeléhez, mert védelme még mindig nem állt a helyzet magaslatán. Egy félidő alatt nyolc gólt kapni ezen a szinten nem marad büntetlenül. (8–6)

Kis Gábor vezérletével – a center többször forgatta be védőjét remek bejátszás után is lőtt fontos gólokat – ellenfele után eredt a Vasas, nem is eredmény nélkül. A negyedik negyed hajrájához érve 10–9-es hazai vezetésnél Varga Dániel megúszás után szerzett találata az egyenlítést jelentette. A hátralévő időben azonban már csak egy-egy emberelőnyös gól született, maradt a döntetlen. (11–11)

Nem érdemelt győzelmet a Vasas, bár második félidőben mutatott játéka alapján rászolgált volna, az első félidőben kapott nyolc gól a kiesésüket jelentette.

ZF EGER – SZINTEZ KAZANY

A D-csoportban az orosz Szintez Kazany Egerbe látogatott és szenvedett háromgólos vereséget. Sikerükkel az egriek egyetlen magyar csapatként jutottak be a negyeddöntőbe.

Alaposan beragadt a rajtnál az Eger, a félidőben még az oroszoknál volt az előny (3–4)

A házigazdák támadójátéka messze elmaradt a várakozásoktól, hét emberelőnyükből hármat használtak ki, akciógólt pedig nem is tudtak szerezni. Viszont a Szécsi Zoltán által dirigált védelemre okkal alapozhattak, a vendéglátókat kiváló védekezése tartotta meccsben és adott bizakodást számukra a továbbjutásra.

Ki más, a háromszoros olimpiai bajnok kulcsember, Biros Péter állt az egri hadak élére és vezérletével a házigazdák a harmadik negyedben több gólt dobtak, mint az első félidőben összesen. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 7–7-es állás után az Eger 3–0-lal meglépett, ez pedig behozhatatlan hátránynak bizonyult a vendégek számára. (11–8)

A két magyar csapat éppen soros ellenfelével játszott ki-ki meccset a továbbjutás szempontjából, mindkét együttesünk győzelmi kényszerben játszott, lévén egypontos hátrányuk volt a záró forduló előtt riválisukkal szemben. A hazai pályán játszó Eger élni tudott a lehetőséggel, az idegenben fellépő Vasas nem

OLYMPIAKOSZ–DOMINO-HONVÉD

A C-csoportban a továbbjutás szempontjából a két, már biztos kieső csapat számára semmilyen téttel nem bíró mérkőzésen a Domino-Honvéd négygólos vereséget szenvedett a görög Olympiakosztól. Vad Lajos együttese így egy győzelemmel és öt vereséggel a csoport utolsó, negyedik helyen végzett. A Honvéd két negyeden keresztül jól tartotta magát, de a harmadik felvonás 3–0-ja megpecsételte a sorsát.(10–6)

FÉRFI EUROLIGA, CSOPORTKÖRT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
JUG DUBROVNIK (horvát)–TEVA-VASAS PLAKET 11–11 (4–2, 4–4, 1–2, 2–3)
Dubrovnik. V: Borrell (spanyol), Sztavridisz (görög)
DUBROVNIK: VICAN - Vranjes 1, S. SUKNO 2, Drobac, DOBUD 2, BOSKOVIC 3, JOKOVIC 2. Cs: Buslje 1, Seman, Obradovic, Ivankovic, Sutalo. Edző: Etis Fatovic
VASAS: Nagy V. - VARGA DÁNIEL 3, VARGA DÉNES 3, Hosnyánszky 1, KIS G. 3, Decker Á., Létay. Cs: Takács B., Kovács R. 1, Katonás, Vörös, Hőna. Edző: Földi László
Földi László: – Szerintem nem Athénban estünk ki, mert ha ott nyerünk, akkor most a Jug megver minket. Racionálisan kell értékelni: a Kotor a címvédő, a Jug pedig az elmúlt négyes döntők mindegyikében ott volt. Zseniális volt, amit a fiúk itt, Dubrovnikban produkáltak, nem csak nagyot küzdöttek, hanem jól is játszottak, persze nem hiba nélkül. Sok apró összetevője van a kiesésünknek.
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Decker Á. (23. p.), Buslje (30. p.)
Cserével végleg kiállítva: Obradovic (21. p.), Katonás (21. p.)
Sárga lap: Etis Fatovic (22. p.)
Panioniosz (görög)–Primorac Kotor (montenegrói) 11–12 (2–4, 3–2, 4–6, 2–0)

C-CSOPORT
OLYMPIAKOSZ (görög)–DOMINO-HONVÉD 10–6 (2–2, 3–2, 3–0, 2–2)
Pireusz. V: Margeta (szlovén), Teixido (spanyol)
BUDVA: Galanopulosz – H. Afrudakisz, Komadina, Vlodakisz, Haciteodoru 1, Milonakisz 2, Delekasz 1. Cs:  J. Afrudakisz 1, Szkizasz 1, Teodoropulosz 2, Fudulisz 1, Kohejlasz 1. Edző: Vangelisz Paterosz
HONVÉD: Gergely I. – Salamon, Szivós 2, Gór-Nagy 1, Matajsz, Marnitz 2, Székely B. Cs: Mezei, Paján, Jansik 1, Bátori, Borsós. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 14/3, ill. 11/4
Kipontozódott: Teodoropulosz, Komadina
Partizan Beograd (szerb)–Budva (montenegrói) 12–6 (3–0, 3–1, 2–3, 4–2)

D-CSOPORT
ZF-EGER–SZINTYEZ KAZANY 11–8 (1–2, 2–2, 3–2, 4–1)
Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. V: Bock (német), Franulovic (horvát)
EGER: Szécsi - Hegedüs G., Feltham 1, BIROS 5, BÁRÁNY 1, Graham 1, Sántavy. Cs: Bundschuh, BINDER 1, Erdélyi 1, Varga II Zs. 1, Kovács G., Hárai. Edző: Gerendás György
KAZANY: Makszimov - Bászik 1, Zakirov 1, Fatakudinov, Schertwitis, AKSZENOV 2, Odincsov 1. Cs: ASAJEV 2, Elizarov, Szavics 1, Katkov. Edző: Vlagyimir Zaharov
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 13/3
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. –
Kipontozódott: Sántavy (19. p.), Bundscuh (21. p.), Zakirov (27. p.), Varga II Zs. (31. p.)
Sárga lap: Gerendás (23. p.)
Gerendás György: – Nagyon jó dolog Európa legjobb nyolc csapata között lenni, még akkor is, ha lehet, hogy van nyolc erősebb csapat az Egernél. Az Euroliga-meccsek már nem szokatlanok számunkra, de a ki-ki meccsek még igen.
Vlagyimir Zaharov: – Minden megpróbáltunk, nagyon szerettük volna kiharcolni a továbbjutást, de sajnos a végét az Eger sokkal jobban bírta.
Recco (olasz)–Sturm (orosz) 11–7