Női vízilabda ob I: visszavágott az Eger a Fradinak

P. G.P. G.
2023.10.11. 22:14
Szilágyi Dorottya állította be a végeredményt Egerben (Fotó: Szabó Miklós)
A női vízilabda ob I második fordulójában három meccset rendeztek szerdán. A nap rangadóján az Eger két góllal felülmúlta az FTC-t, így visszavágott a szeptember végi 16–3-as kupazakóért. A BVSC a Tatabánya otthonában nyert 8–4-re, míg a III. Kerület Győrben győzött 20–10-re.

Betéve ismeri egymás taktikáját a női vízilabda ob I-ben címvédő Eger és a kupagyőztes FTC, elvégre az elmúlt két hétben háromszor is összecsaptak, ráadásul a Bajnokok Ligájában is egy csoportba kerültek. A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzése döntetlennel zárult, egy napra rá viszont némileg váratlanul kiütötte ellenfelét a Ferencváros, amely 16–3-ra győzött a népligeti visszavágón. Csakhogy szerda este ismét Egerben találkoztak a felek, immár bajnoki mérkőzésen, márpedig a Bitskey Aladár uszodába nem nyerni járnak az ellenfelek…

Az első három negyed igazolta, hogy valóban nem tud újat mutatni egymásnak a két csapat: többnyire a hevesiek voltak lépéselőnyben, de egy gólnál nagyobb különbség csak az utolsó szakaszban alakult ki. Emberelőnyben rendkívül hatékonyan játszott Sike József együttese, nyolcból hat fórt gólra váltott, miközben a nyáron igazolt Torma Luca tartást adott a kapuban. A hajrában például Katona Zsófi centerből szerzett fontos találata után Tóth-Csabai Dóra lövését hárította, s a következő támadásból Szilágyi Dorottya akciógóljával a mérkőzésen először ellépett kettővel a házigazda. A hátralévő két percben hiába próbálkoztak a zöld-fehérek, az Eger 12–10-es győzelemmel vett revansot a másfél héttel ezelőtti fővárosi fiaskóért.

MOL OB I, NŐK
2. FORDULÓ
Tigra-ZF-Eger–FTC-Telekom 12–10
(3–3, 3–3, 3–2, 3–2).
Gólszerzők: Weston 3, Parkes, Pogonyi, Szilágyi D. 2-2, Bódi, Katona Zs., Szellák, ill. Bonca, Dömsödi, Leimeter 2-2, Felkai, Gurisatti, Kuna, Tóth-Csabai.
Tatabányai VSE–BVSC-Zugló 4–8
(2–3, 0–3, 1–1, 1–1).
G: Kovács J. 2, Zantleitner H., Zink, ill. Ármai, Tóth R. 2-2, Fekete F., Kolárová, Mészáros-Farkas, Tóth F.
GYVSE-Uni Győr–III. Kerületi TVE 10–20
(1–6, 4–5, 4–4, 1–5).
G: Petik P. 4, Molnár D. 2, Finta K., Hetzl, Párkányi, Rádli, ill. Brezovszki, Gyöngyössy 5-5, Illés H. 3, Kiss P., Rajna, Török 2-2, Zöld.
Az állás:
1. UVSE 6 pont (2 mérkőzés, 31–8), 2. BVSC 6 (2, 19–10), 3. Eger 6 (2, 23–20), 4. FTC 3 (2, 32–20), 5. III. Kerület 3 (2, 30–21), 6. Dunaújváros 3 (1, 12–7), 7. Szentes 0 (1, 7–12), 8. Szeged 0 (2, 12–23), 9. Tatabánya 0 (2, 12–30), 10. Győr 0 (2, 12–39)