Női vízilabda: a mieink 42-0-ra legyőzték Szingapúrt

2014.08.16. 13:18
Pólóleckét adott a magyar válogatott (Fotó: waterpolo.hu)
A magyar női vízilabda-válogatott hatalmas gólkülönbséggel győzte le Szingapúr csapatát az oroszországi világkupa 5–8. helyéért zajló alsóházi csatározásainak első fordulójában.

Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese – a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint – egy pillanatra sem hagyott kétséget afelől, hogy melyik csapat játszhat az előkelőbb helyezésért, a négyből három negyedben tíz vagy több gólt dobott riválisának, s az ázsiaiak az egész mérkőzésen még csak be sem tudtak találni a magyar kapuba. A találkozón Keszthelyi Rita kilenc gólt szerzett, ezzel a góllövőlista élére került.

A magyar válogatott vasárnap a házigazda oroszokkal csap össze az 5. helyért.

NŐI VÍZILABDA-VILÁGKUPA
AZ 5–8. HELYÉRT

MAGYARORSZÁG–SZINGAPÚR 42–0 (14–0, 11–0, 7–0, 10–0)
Hanti-Manszijszk. V: Carney (ausztrál), Mauss (német)
MAGYARORSZÁG: Kasó – Antal 5, Menczinger K. 5, Illés 2, Bujka 8, Czigány D. 5, Kisteleki H. 2. Cs: Gangl (kapus), Szücs G. 2, Keszthelyi 9, Tóth I. 3, Hevesi 1. Szövetségi kapitány: Merész András
SZINGAPÚR: Low – Koh, S.-U. Tan, Kan, Yew, Teo, Neo, L. Tan, Ng, Chen, Loke, Ong. Szövetségi kapitány: Luo Nan
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Merész András:
– Az első negyedben csak ültem a helyemen, és megbeszéltem magammal, a negyeddöntős vereségért biztosan az a büntetésem, hogy ezt kell néznem. A napokban mondtam, sajnos elfáradtunk a nyári menetelésben, na de akkor Szingapúr – amely Új-Zélandnál is több fokkal gyengébb – mennyire fáradhatott el ezen a világkupán?! Vasárnap jön a Dél-Afrika–Szingapúr rangadó, amely biztosan nagy meccs lesz – közte tizenöttel...