MTI 2018.12.13 11:54 Frissítve: 2018.12.13 12:49

Női vízi világliga: Budapesten lesz a 2019-es szuperdöntő

Budapesten rendezik jövőre a női vízilabda világliga szuperdöntőjét – döntött csütörtökön a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság helyszínén. A magyar pályázat mellett Új-Zéland volt még versenyben.

A döntés azt jelenti, hogy a magyar válogatott házigazdaként biztosan résztvevője a nyolccsapatos 2019-es szuperdöntőnek, amelynek győztese elsőként biztosítja helyét a 2020-as tokiói olimpián.

Az esemény pontos dátumát később jelölik ki.

2020.01.18 18:02:34

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

A gyengécske Málta semmilyen ellenállást nem tanúsított, Zalánkiék a C-csoport élén végeztek.

2020.01.17 18:34:44

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Az oroszok után a görögöket is legyőzte a magyar válogatott a hazai Eb-n, jutalma a sokkal könnyebb ág!

2020.01.16 18:33:41

Vízilabda LAKNER GÁBOR (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Labdánk volt a győzelemhez • A gólkülönbség dönthet majd a csoportelsőségről.

2020.01.15 18:22:18

Vízilabda FAZEKAS ZOLTÁN (TUDÓSÍTÁS), BACSKAI JÁNOS (PERCRŐL PERCRE)

Hatalmas csatában nyert válogatottunk a nagy rivális ellen a hazai rendezésű vízilabda Európa-bajnokságon.

2020.01.14 15:18:05

Vízilabda T. D. (percről percre), LAKNER GÁBOR (összefoglaló)

Az első negyed álmoskás kezdése után megrázta magát Märcz Tamás csapata • Jöhetnek a spanyolok.