Női vízi LEN-kupa: az UVSE harcolta ki a döntőt a „magyar” meccsen

2017.04.14. 20:21
Remekül hajrázott az UVSE (Fotó: Koncz György)
A budapesti Tüske Uszodakomplexumban zajló női vízilabda LEN-kupa négyes döntőjében az UVSE 8–6 legyőzte a Dunaújvárost, és ezzel bejutott a döntőbe, ahol az olasz Padovával meccsel a kupáért.

A sorsolás miatt már az elődöntő előtt biztos volt, hogy szurkolhatunk magyar csapatért a fináléban is, mivel a négy között az UVSE és a Dunaújváros egymás ellen küzdött.

Bár az UVSE 3–0-val kezdett, az összecsapás nagyon szoros küzdelmet hozott. A Dunaújváros átvette a vezetést a harmadik negyedben, ám az utolsó negyedet 5–5-ről várták a csapatok. A negyedik nyolc percet az UVSE bírta jobban, 3–1-re hozta, így Gangl Edináék játszhatnak az aranyért.

A találkozó legeredményesebbje a két gólig jutó Szűcs Gabriella és Keszthelyi Rita volt az újpestieknél, de a dunaújvárosi Szilágyi Dorottya is ennyit termelt.

A másik mérkőzésen a Padova 9–7-re legyőzte az orosz Hanti-Manszijszkot, így az olasz együttes játszhat az UVSE ellen.

NŐI VÍZILABDA LEN-KUPA
NÉGYES DÖNTŐ
UVSE–Dunaújváros 8–6
(3–1, 1–2, 1–2, 3–1)
Tüske uszoda, 400 néző. V: Landmann (német), Markopulu (görög)
UVSE: GANGL – Csabai 1, Keszthelyi 2, Czigány D. 1, TÓTH I. 1, SZÜCS G. 2, Kisteleki H.
Csere: Takács V., Kövesdi, Kuna Sz. 1, Van der Sloot, Hertzka Orsolya
Edző: Áts Bertalan
DUNAÚJVÁROS: KASÓ – Gurisatti, Vályi F. 1, SZILÁGYI D. 2, Somhegyi, Menczinger K. 1, Horváth B. 1
Csere: Ziegler, Garda 1, Vályi V., Mchunu, Huszti
Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 9/0
Kipontozódott: Gurisatti (21. p.), Vályi F. (25. p.), Szücs G. (29. p.), Garda (30. p.), Tóth I. (31. p.)
Piros lap: Mihók (29. p.)
Áts Bertalan: – Úgy kezdtünk, ahogy a nagy könyvben meg van írva, utána viszont nem tudtuk kihasználni az emberelőnyeinket, a Dunaújváros pedig élt a lehetőségeivel, miközben mindkét kapus hasonló százalékkal védett, bravúrokat mutatott be. A végén Kuna Szonja lőtt fontos gólt, amely újra lendületet adott a csapatnak, s utána szereztünk még kettőt emberfórból. A végén sikerült úgy kihasználni az előnyöket, ahogy terveztük.
Mihók Attila: – Végig az történt, amit szerettünk volna, tudtuk, hogy a végjátékra maradhat esetleg esélyünk. Aztán az orrtörést eredményező víz feletti ütés után a sérülést szenvedő játékosom kapott kiállítást, miközben a támadásaink során háromszor is kontrát ítéltek. Úgy éreztem, hogy az utolsó négy percben egyszerűen nem volt esélyünk. Nem mindegy, hogy szoros állásnál cserés kiállítást kap az ellenfél, vagy a sokadik emberelőnyét, amit aztán értékesít is.

Padova (olasz)–Hanti-Manszijszk (orosz) 9–7 (2–0, 3–0, 2–4, 2–3)