Női vízi Euroliga: az UVSE a négyes döntőbe jutott

MTI MTIMTI MTI
2018.03.17. 20:01
Az UVSE a hazai döntetlen után a szombati olaszországi visszavágón legyőzte a Padovát, így a négyes döntőbe jutott a női vízilabda Euroligában.

A budapesti 7–7-et követően idegenben vágta ki a rezet a magyar bajnok, amely a Padova otthonában már az első játékrészben elhúzott 4–2-re. A második nyolc percben egyszer sem tudott betalálni az itáliai együttes, ugyanakkor a duplázó csapatkapitány, Keszthelyi Rita és a szintén kétszer eredményes amerikai Margaret Steffens révén már 6–2-re vezetett az UVSE.

A harmadik negyedben Rebecca Parkes is feliratkozott a kétgólosok közé (3–7), s bár a játékrészt – akárcsak a befejező nyolc percet - a Padova nyerte egyformán 2–1-re, két gólt megőrzött az előnyéből az UVSE, és 8–6-os sikerével Európa legjobb négy női csapata közé jutott.

Három héttel az első mérkőzésen, hazai medencében elszenvedett 13–10-es vereség után a Dunaújváros ugyanúgy 13–10-re győzött az olasz Orizzonte Catania otthonában, így szétlövés döntött, amelyben az olaszok diadalmaskodtak a 8. párban. Mihók Attila csapata a LEN-kupa négyes döntőjében folytathatja a szereplést.

az UVSE, 15–13-as összesítéssel.

ORIZZONTE CATANIA (olasz)DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK GRAPHICS 10–13 (2–3, 3–3, 1–5, 4–2) – ötméteresekkel 6–5