Női vízi Eb: a címvédő hollandok 19 gólos győzelemmel kezdtek

D. Á.D. Á.
2020.01.12. 19:17
A női vízilabda Európa-bajnokság A-csoportjában az orosz válogatott 31–2-re kiütötte Szlovákiát a Duna Arénában, a nyitó meccsen. A második találkozó sem volt sokkal izgalmasabb, Görögország 26–7-tel intézte el Szerbiát. A B-csoport első mérkőzésén Spanyolország 15–6-ra megverte Franciaországot. A címvédő Hollandia 22–3-ra nyert.

A-CSOPORT
SZLOVÁKIA–OROSZORSZÁG 2–31
A-CSOPORT

A nyitó mérkőzést A-csoportos csapatok játszották egymással, ami fontos volt a magyar válogatott számára, hiszen lányaink is ebben a csoportban küzdhetnek a továbbjutásért. Ahogyan arra számítani lehetett, az orosz együttes már az elején nekiesett Szlovákiának. Az első negyedben kilenc góllal húzott el, majd a második játékrészben ehhez még hozzátett öt találatot, így a félidőben 14–0-ra vezetett.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, azzal a különbséggel, hogy a harmadik és a negyedik negyedben a szlovákok legalább egy-egy gólt szereztek. A nagy előny ellenére sem állt le Oroszország, s a végén 31–2-es, brutális verést mért Szlovákiára.

GÖRÖGORSZÁG–SZERBIA 26–7

Az A-csoport második mérkőzése sem tartogatott sok izgalmat. Görögországgal képtelen volt tartani a lépést Szerbia, ígygyakorlatilag már az első negyedben eldőlt a találkozó, hiszen 9–1-es görög előnnyel kezdték a második negyedet.

A második és a harmadik felvonásban nem kapott nagy verést a szerb válogatott – előbbi 5–3-mal, utóbbi 5–2-vel ért véget –, ám az utolsó játékrészben ismét rákapcsoltak a görög lányok, és 7–1-re hozták a negyedet. Mindez azt jelentette, hogy a végeredmény 26–7 lett Görögország javára.

Ebből a csoportból már csak a magyar válogatott meccse maradt vasárnapra – ellenfelünk 19.30-tól Horvátország lesz, a találkozót élőben követhetik az NSO-n!

B-CSOPORT

A spanyolok számára jól indult az összecsapás a B-csoportban, hiszen már négy perc elteltével három góllal elhúztak a franciák ellen. Ugyan a negyed végén összejött a szépítés, így sem alakult ki szoros mérkőzés – Spanyolország a harmadik felvonás után 10–2-re vezetett, így az utolsó játékrész nem tartogatott sok izgalmat. Bár a francia csapat a végén négyet is vágott, ezzel együtt is nagyon sima, 15–6-os végeredmény született a jóval esélyesebb spanyol válogatott javára.

A csoport második mérkőzésén Olaszország ellentmondást nem tűrő játékkal ütötte ki Németországot. A németek a nagyszünet után gólt sem tudtak szerezni, így 13–4-re maradtak alul.

A címvédő holland válogatott könnyed, 22–3-as győzelmet aratott az izraeli csapat felett.

OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (DUNA ARÉNA)