Női vízi Eb: a spanyolok várhatnak a mieinkre az elődöntőben

MTI MTIMTI MTI
2020.01.21. 18:25
Elsőként a holland válogatott jutott be a legjobb négy közé a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján: a címvédő kedden a negyeddöntőben 22–2-re nyert Szlovákia ellen.

Az utolsó helyen a szerbek zártak, mivel a 11. helyért játszott meccsen ötméteresekkel kikaptak a németektől, a 9. helyért Izrael megverte Horvátországot.

A mieink csoportjában a magyar csapat mögött másodikként záró oroszok már a meccs elején megpróbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, de az olaszok rendre zárkózni tudtak, és a szünetben még csak egy volt közte (6–5). A harmadik negyedben aztán lerázták ellenfelüket Jelvina Karimováék (10–6), a végére pedig kiütéses lett a különbség (13–7).

A spanyolok magabiztosan győzték le 12–9-re Görögországot, így ha a magyar csapat legyőzi este a franciákat, a mieink Spanyolországgal találkoznak az elődöntőben.

Bíró Attila házigazda együttese 19 órától a franciákkal játszik a nyolc között. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói indulási jog szerezhető meg. Az európai csapatok közül ez csak a világbajnoki ezüstérmes spanyoloknak van meg.