A németek is kipipálva, csoportgyőztes a férfi pólóválogatott!

2014.07.19. 20:26
Varga Dénes és a magyar csapat a második félidőre lendült bele (Fotók: Fuszek Gábor)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének negyedik fordulójában a magyar válogatott kiváló játékkal felőrölte a németek erejét, és 16–8-ra győzött. Varga Dénes, Nagy Viktor és Hárai Balázs is ellenállhatatlanul játszott.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (MARGITSZIGET)
FÉRFIAK, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG–16–8
(4–3, 5–4, 3–0, 4–1)
Hajós uszoda, 5900 néző. Vezette: Toygarli (török), Margeta (szlovén)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Gór-Nagy, SZIVÓS 1, VARGA DÉNES 5, HÁRAI 2, Varga Dániel 1
Madaras 1 Csere: Tóth M., Decker Á. 1, HOSNYÁNSZKY 2, VÁMOS 2, ERDÉLYI 1
NÉMETORSZÁG: Schenkel – Öler 1, NOSSEK 2, Real 2, Eidner, BUKOWSKI, M. STAMM 2. Csere: Kong (kapus), Schlotterbeck 1, Van der Bosch, Jüngling, Schüller, Obschernikat
Gól – emberelőnyből: 8/7, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Gór-Nagy (24. p.), Jüngling (29. p.), Schüller (30. p.)

Kellemesen alakult a magyar csapat számára a mai nap, pedig még vízbe sem szállt Benedek Tibor legénysége. A szerbek ugyanis döntetlent játszottak a horvátokkal, így biztos volt, hogy ha legyőzzük a németeket, csoportelsők vagyunk. Ez ugye azért volt fontos, mert így egyből az elődöntőbe jut a magyar válogatott.

A mérkőzés elején úgy tűnt, a németeknek nem elég a foci-vb-cím, még pólóban is nagyot akarnak alakítani. Stamm és Real góljával 2–0-ra vezetett a német válogatott, és a folytatásban is vitézkedett a kissé kényelmes mieink ellen.

Hosnyánszky törte meg a magyar gólcsendet, majd a negyed végén Varga Dénes duplájával 4–3-ra fordítottunk. Hittük, hogy innen már sima lesz, de a németek még egyszer összerántották magukat. A második negyed elején Hossek duplázott, és ismét a németeknél volt az előny. Nagy Viktor ezúttal ritkán találkozott a labdával, de a társak sem segítették a magyar kapust. Az viszont biztos volt, hogy előbb-utóbb elfárad a német csapat.

Erdélyi a 15. percben emberelőnyből 7–7-re egyenlített, ezután pedig már nem vezetett a német csapat. Sőt! Varga Dániel ötméterese és Szivós első gólja az Eb-n azt eredményezte, hogy a nagyszünetben 9–7-re már itt volt az előny.

Izgulni pedig a folytatásban egy cseppet sem kellett, csak élvezni a látványos pólót, amit a magyar csapat produkált. Elöl szebbnél szebb gólokat lőttünk, hátul pedig Nagy Viktor ismét lehúzta a rolót. A magyar csapat a 7–6-os hátrány után sorozatban hat gólt dobott és egyet sem kapott, így 12–7-es vezetéssel kezdte meg az utolsó negyedet.

Nagy Viktor csak egy gólt kapott a második félidőben

Erre a játékrészre még maradt többek között két csodás Hárai-csavargól is, és a magyar csapat végül fölényes, 16–8-os győzelmet aratott.

Válogatottunk hétfőn a horvátok ellen játssza utolsó mérkőzését a B-csoportban – tét nélkül. Ráadásul Hosnyánszkyéknak negyeddöntőt sem kell játszaniuk, így legközelebb az elődöntőben vár rájuk éles meccs. Majdnem egy hét múlva, pénteken.

Jegyvásárlás:jegyed.hu

A Magyar Televízió felvétele

NYILATKOZATOK
„Volt egy problémánk emberhátrányban, amit nem tudtunk megoldani az első két negyedben, azon kellett változtatnunk, utána már a németek elveszítették azt a ritmust, amit megtaláltak a gyors emberelőny-megjátszásokkal. Jobban bírtuk a mérkőzés végét fizikailag, és megoldottuk a támadásaik levédekezését. A horvátok elleni meccsnek abból a szempontból lehet jelentősége, hogy kivel játszhatunk majd később. A plusz pihenőnappal eddig nem akartam foglalkozni, ma éjszaka eldől, hogyan fog változni a program” – nyilatkozta Benedek Tibor a Magyar Televíziónak.
„A legnagyobb erőnk, hogy nagyon homogén társaság vagyunk, napról napra másnak jön ki a lépés, ma én lőttem öt gólt, de korábban volt ez máshogy is, és lesz is máshogy, ez egészen biztos. Nem hálás műfaj a németek elleni kötelező győzelem a Margitszigeten, főleg nagyközönség, és ilyen nagy diadal után. Kicsit erőszakosabban kezdtek, de sokszor játszottunk ellenük, így tudtuk, hogy ez a második félidőre átfordul. Magas hőfokon égtünk az előző mérkőzésen, ez lelkileg is kivett belőlünk sokat, személy szerint én tudtam volna pihenni még egy napot, hogy úgy érezzem, minden rendben van” – nyilatkozta Varga Dénes a Magyar Televíziónak.

„Egész évben sokat gyakoroltam a centerből való csavarós mozdulatot, úgy gondolom, hogy ez az egyik specialitásom. Annyira belém van ez rögzülve, hogy már rutinból megy, ha leesik a labda, és otthagynak, akkor nekem ez az első mozdulat, ami eszembe jut. Azt nem tudtuk, hogy szoros lehet a meccs vége, de nekünk az volt a legfontosabb, hogy bármi áron nyerjünk, úgy jöttünk ide, hogy ez a legfontosabb meccsünk. Annak ellenére, hogy az eleje nem sikerült jól, a végére megnyugodtunk, és fel tudtuk őket őrölni. A nyugalom volt a kulcs a második félidőben” – fogalmazott Hárai Balázs.

A-CSOPORT
Olaszország–Montenegró 6–6 (2–0, 0–1, 2–3, 2–2)

A legjobb góllövők: Fondelli 3, ill. Janovics, Ivovics 2-2
Románia–Görögország 9–10 (3–2, 2–3, 2–2, 2–3)
A legjobb góllövők: Diaconu 4, Radu 2, ill. Gunasz 2, Milonakisz 2, Vlahopulosz 2
Grúzia–Oroszország 12–16 (3–3, 1–4, 7–4, 1–5)

Sukno 3, Loncar 2, ill. Filipovics 4
Spanyolország–Franciaország 13–5 (2–0, 3–3, 4–2, 4–0)
A legjobb góllövők:Espanol Lifante 5, Munarriz Egana 2, ill. Bodegas 2

4. negyed

32. Nagy Viktor még bemutatott a végére egy védést, majd lepergett az óra, és a magyar válogatott remek játékkal kiütötte Németországot. 8–16
32.
Az időkérés után nem siettettük a támadást, de aztán Hárai egészen extra teljesítménnyel küldte csavarból a hálóba a tizenhatodik gólt. 8–16
31.
Megint támadószabálytalanság a németeknél, Benedek Tibor pedig időt kért.
31.
Előbb a németek, aztán a magyarok támadása ért véget feltűnően gyorsan kontrafault miatt.
30.
Emberelőnybe kerültünk, Vámos pedig kintről a bal alsóba pattintott. 8–15
29.
Megint a németek támadhattak, de nem sokáig, mert megszereztük, és Varga Dénes megúszott. Varga Dániel centerbe adta Hárainak, akiről kiállították Jünglinget. Az emberelőnyt pedig Varga Dénes pillanatok alatt gólra váltotta. 8–14
28. Öler
lövése a bal kapufáról pattant ki.
27. Hárai, micsoda gólt lőtt!
Centerben kapta Varga Dánieltől a labdát, majd csavarral küldte a jobb fölső sarokba. 8–13
27. Előbb a magyar, majd a német csapatnál fújtak kontrát.
26.
Kiállítás a magyar csapatban, Madarast küldték ki, de hiába küzdöttek a németek, Stamm lövése lepattant Decker Ádám blokkjáról.
25.
Támadó szabálytalanságot láttak a mieinknél, jöhettek a németek. Maruice Jüngling harcolt ki kiállítást, Öhler pedig bevágta. 8–12
25.
A negyedik ráúszás után ma először a magyar csapat hozta el a labdát.

Benedek kapitány nagy kihívás előtt – pénteken játszik ismét „igazi
Benedek kapitány nagy kihívás előtt – pénteken játszik ismét „igazi" tétmeccset a csapat

3. negyed

24. Vége a harmadik negyednek, ez már nagyon simának tűnik... 7–12
24. Stamm
lövését védte Nagy Viktor, akinek a nevét hatezer ember üvölti a nézőtérről.
24.
Páros kiállítás. Gór-Nagy és Eidner ment ki dulakodás miatt.
23. Tóth Márton
tűnt el gyanús módon a medence vizében, de a bírók nem láttak okot arra, hogy fújjanak.
23.
A németek támadhattak, majd kontrát fújtak náluk, jöhettünk előre.
23.
Nagyon gyorsan sikerült megjáratni a labdát, Madaras Norbert pedig gyönyörűen zúdította a labdát jobbról a bal fölsőbe. 7–12
22.
Emberelőnybe kerültünk, Benedek Tibor pedig időt kért, hiszen eldönthetjük a meccset.
22.
Megint támadhattak a németek, ezúttal Schüler valóban jó lövését védte a jobb sarokból Nagy Viktor.
21.
Az emberelőnyt alaposan megjátszották a németek, de Öler lövése a kapufáról jött ki.
21.
Emberelőnybe kerültek a németek, és azonnal időt is kértek.
21.
Alaposan kihasználtuk a támadóidőt, de Tóth szabálytalankodott a kapu előtt, jöhettek a németek.
20.
Mintha kissé elfáradt volna a német csapat, ezúttal sem sikerült a lövésük.
Ez volt Varga Dénes nyolcadik gólja az Eb-n.
20. Real
elpuskázta a lehetőséget, Varga Dénes pedig megúszott, egyedül állt a kapussal szemben, és szépen lőtt a jobb felső sarokba. 7–11
19. Obschernikat
kiválóan lőtt a bal alsó sarokra, de Nagy Viktor onnan is kikapta a labdát!
19.
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, és Hosnyánszky a bal oldalról kiválóan lőtt az immár Konggal a kapujában játszó németek hálójába. 7–10
18.
Emberelőnybe jutottak a németek, majd rövidesen kettős előnybe kerültek. Ebből ugyan egy lejárt, de tovább támadhattak a németek, viszont a húzásra betett labda hiába szállt a kapu felé, Nagy Viktor védett.
17.
Megint a németek hozták el a labdát, de a támadásuk végén Bukowski lövését Nagy Viktor védte.

2. negyed

16. Vége a második negyednek, kétgólos a magyar vezetés. 7–9
16.
Egy távoli lövést Nagy Viktor védett, majd azonnal csavarral küldte a labdát a német kapu felé, de Schenkel résen volt.
16.
Van még egy kevés idő, ezúttal a németek kérték ki a magukét.
16.
A támadásban ezúttal nem volt sok fantázia, de bedobás után Szivós kapta a labdát, és 7 méterről, elemi erővel lőtt a jobb fölső sarokba. Ez volt az első gólja az Eb-n. 7–9
16.
Kontrát fújtak a németeknél, itt volt a lehetőség a magyar időkérésre.
15. Varga Dániel
állt az ötmétereshez, és szépen lőtt a jobb alsóba. 7–8
15. Vámos
lőtt nagy lóba után kapufát, de ötméterest kaptunk.
15. Tóth
harcolt ki kiállítást, Erdélyire játszottuk ki a figurát, ő pedig a hálóba talált. 7–7
14.
Emberelőnybe kerültek a németek, mi pedig megfeledkeztünk Realról, aki egy jobb oldalról érkező átadást húzott a jobb kapufa közeléből a hálóba. 7–6
14.
Nem sokáig örülhettek a németek, mert Varga Dénes vette észre, hogy nem figyel rendesen Schenk, és laza csuklóval a kapu jobb oldalába suhintotta a labdát. 6–6
13.
Emberhátrányba kerültünk, és pillanatok alatt góllá váltották a németek. Schlotterbeck lőtt közelről a kapuba. 6–5
13. Megvan az egyenlítés! Varga Dániel
tökéletes passzát Varga Dénes húzta a vízről a kapuba. 5–5
13.
Nagyon gyorsan elvesztettük a labdát, megint jöhettek a németek, de a távoli lövés mellé szállt.
13.
Megint német gól, és megint Nossek. Megint csak kintről, elismerésre méltó ejtéssel szerzett vezetést Németországnak. 5–4
12.
Az emberelőnyt kihasználták a németek, Heiko Nossek lőtt kintről a magyar kapuba. 4–4
11. Hosnyánszky
mellett próbálkozott reménytelen helyzetből Stamm, de a bíró úgy látta, Hosnyánszky szabálytalankodott. Kiállítás.
10. Megint Nagy Viktor védett!
10. Real
kiállítása miatt emberelőnybe kerültünk, de Hárai húzása nem ért célt.
9. Bukowski
lövését védte szépen Nagy Viktor.
9.
A ráúszás után megint a németeké lett a labda.

1. negyed

8. A figurát nem sikerült kijátszani, maradt a 3–4 az első negyed után.
8.
Benedek Tibor kért időt egy labdaszerzés után.
8.
A német lövés nem talált kaput, támadhatott a magyar válogatott. Varga Dénes lóbált szinte a végtelenségig, majd a bal kapufa tövét találta el.
7.
Labdát szereztünkés bár úgy tűnt, hogy a támadásban nincsen lendület, Varga Dénes észrevette, hogy Schenkel kimozdul a kapujából, és gyönyörűen ejtett a bal fölső sarokba. 3–4
6.
Labdát szerzett Varga Dénes, majd sokáig kereste, kit hozhatna játékba. Hárai kiharcolt egy emberelőnyt, körbelőttük a falat, végül a középen, a falban lévő Decker Ádám kapta a labdát, és kiváló lövéssel egyenlített. 3–3
5.
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, és most sem hibáztunk, hiszen Vámos Márton jobbról szépen lőtt a bal sarokba. 3–2
5.
Óriási góllal növelte előnyét a német válogatott. Stamm kapta nyolc méteren, és remekül lőtte kia jobbra mozduló Nagy Viktor mellett a bal fölső sarkot. 3–1
4.
Most a magyar csapat került emberelőnybe, és sokáig nem vacakolt a csapat, Hosnyánszky távolról a léc segítségével bevágta az első magyar gólt. 2–1
4.
Emberhátrányba kerültünk, a németek megjáratták a labdát, majd Stamm remek középre adását a jobb kapufánál Real húzta be a kapuba. 2–0
3. Nagy Viktor
védte remekül Nossek távoli lövését.
3.
Gyorsan elvesztettük a labdát, Eidner pedig a kapu torkában nem tudott lövéshez jutni.
2.
Ez meg gyorsan bement. Stamm egészen éles szögből lőhetett jobb oldalról, és a kezek között a kapu jobb alsó sarkába surrant a labda. 1–0
1. Madaras
megszerezte a labdát, indulhattunk előre. Varga passzolt Háraihoz, csakhogy a nagy birkózásban a magyar játékost állították ki.
1. A ráúszás után a németek hozták el a labdát.

A magyar szurkolók ezúttal is buzdították a magyar csapatot (Fotó: Veres Viktor)

A meccs előtt az Európai és a Nemzetközi Úszószövetség elnöke átadta Varga Dénesnek a 2013 legjobb vízilabdázójának járó díjat.

Már a meccs előtt eldőlt, hogy ha ezt a találkozót megnyeri a magyar válogatott, akkor bent vagyunk a legjobb négy között, mivel Szerbia és Horvátország döntetlent játszott egymással.